سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱ : ۳۴ شماره: 17531
پس از تحریم اپل؛ 350 هزار گوشی آیفون در شبکه خاموش شد
وزیر ارتباطات گفت: پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن های ایرانی در گوشی های آیفون، ظرف مدت 5 روز روزانه 70هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد.

وایمکس نیوز- محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز 3 شنبه در مجمع سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به اقدام کمپانی امریکایی اپل در تحریم اپلیکیشن های ایرانی و محدودیت دسترسی به این نرم افزارهای کاربردی برای کاربران آیفون، گفت: تا پیش از این اقدام، روند رو به رشدی را در استفاده از گوشی‌های آیفون در کشور شاهد بودیم.

وی ادامه داد: مطابق آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی روزانه 7 هزار گوشی آیفون در شبکه ارتباطی کشور وارد و رجیستر می‌شد.

وزیر ارتباطات افزود: اما پس از تحریم صورت گرفته، مطابق بررسی‌ها، طبق 5 روز متوالی نه تنها تعداد 7 هزار گوشی به صورت روزانه در شبکه وارد نشد، بلکه روزانه 70 هزار گوشی فعال داخل شبکه نیز، خاموش شده است.

وی گفت: سال 89 نیز اپل ایران را تحریم کرد اما نه تنها تقاضای گوشی آیفون در کشور کاهش نیافت بلکه بیشتر هم شد. اما درحال حاضر، خاموش شدن گوشی‌های این شرکت در شبکه، نشان از توسعه اپلیکیشن‌های ایرانی دارد و اپل در حال از دست دادن بازار خود در ایران است.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17531
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي