سرویس فناوري بي سيم ثابت ۱۳۹۲/۹/۱۶ - ۱۶ : ۲ شماره: 5314
مدیرعامل مبین نت: تعداد مشترکین وایمکس مبین نت به 570 هزار رسید
مدیر عامل شرکت مبین نت گفت:‌ در حال حاضر 570 هزار مشترک داریم که هر ماه به تعداد این مشترکین افزوده می‌شود.

وایمکس نیوز-  ناصرحسین اصفهانی در نشست خبری که در نمایشگاه الکامپ برگزار شده بود عنوان کرد: تدرحال حاضر توسعه وایمکس چندان منطقی به نظر نمی‌رسد و ما به عنوان یک شرکت به دنبال بقای خود هستیم و به همین علت به دنبال اخذ پروانه  LTE  از رگولاتوری هستیم. 

وی افزود: در این رابطه با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جلساتی را داشتیم و قرار است تا پایان سال پایلوت LTE را با محدودیت چهار سایت در شهر تهران انجام دهیم. این موضوع صرفا برای پایلوت در نظر گرفته شده است. علت انتخاب نسل چهارم به جای نسل سوم این بود که تکنولوژی LTE با تکنولوژی وایمکس نزدیکی بیشتری دارد و ما نیاز به تغییر زیرساخت در این زمینه نداریم.

 او ادامه داد: با این حال باید دید این موضوع چقدر برایمان کارآیی خواهد داشت و به چه اندازه می‌توانیم آن را با وایمکس یکسان سازی کنیم؛ از زمانی که مجوز این چهار سایت را دریافت کردیم به دنبال تامین تجهیزات و انجام سایر اقدامات هستیم. امیدواریم تا پایان سال این کار را به انتها برسانیم.

 اصفهانی همچنین اظهار کرد: ما تنها می‌خواهیم LTE یا همان نسل چهارم را برای دیتا تست کنیم و به دنبال ارائه سرویس‌های VOICE یا همان صدا به روی آن نخواهیم بود. چرا که نمی‌خواهیم به فضایی ورود پیدا کنیم که با اپراتورهای بزرگ موبایل به رقابت بپردازیم. دلیل انتخاب LTE به علت پشتیبانی این تکنولوژی است و امیدواریم در سال آینده بتوانیم مجوزهای دیگری را نیز اخذ کنیم.

 مدیر عامل شرکت مبین نت در ادامه به مودم‌های فلش این شرکت اشاره کرد و گفت: ما به این دلیل این دستگاه‌ها را در زمینه سیم کارت محدود نکردیم تا کاربران با مشکلی مواجه نشوند.

وی در پاسخ به این سوال که قرار بود اتوبوس‌های بی.آر.تی مجهز به سرویس رایگان وایمکس مبین نت شوند گفت: قرار نبود ما این موضوع را در اتوبوس‌های تندرو توسعه دهیم و در پروانه نیز برای ارائه چنین امکاناتی با محدودیت‌هایی مواجه‌ایم. به عنوان مثال ما نمی‌توانیم در حین حرکت به ارائه سرویس وایمکس بپردازیم و این موضوع از محدودیتی که در پروانه است، نشات می‌گیرد اما در برخی اماکن شهری مانند کتابخانه‌ها این قابلیت را ارائه دادیم.

 اضقهانی در ادامه به تعداد مشترکین این شرکت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 570 هزار مشترک داریم که هر ماه به تعداد این مشترکین افزوده می‌شود.

 مدیر عامل شرکت مبین نت همچنین افزود: در رابطه با شبکه‌های وای فای قرار است مبین نت سرویسی مشترک با همراه اول را ارائه دهد که در حال حاضر این شرکت فعال است اما آن را توسعه ندادیم.

 وی در پایان گفت: ما ترجیح می‌دهیم بیشتر تمرکز خود را در زمینه توسعه سرویس‌های وایمکس به تهران متمرکز کنیم و در حال حاضر برنامه‌ای برای شهرهای اطراف نداریم.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 5314
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي