پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز


کد مطلب: 16028  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۹/۱۳  |  ساعت: ۱۶ : ۳

چت بات درمانگر افسردگي ساخته شد

به تازگي چت باتي ساخته شده که گفتگو هاي انساني را تقليد مي کند و به کاربران مشاوره مي دهد. به اين ترتيب به درمان افسردگي افراد کمک مي کند.

وايمکس نيوز- براي افراد مبتلا به افسرده نخستين گام صحبت کردن درباره آن با ديگران است. اما اين کار بسيار مشکل به نظر مي رسد. يک ربات درمانگر مي تواند چنين شرايطي را حل کند. درهمين راستا دکتر  آليسون دارسي در سانفرانسيسکو  يک چت بات ساخته  که صحبت کردن با آن نشانه هاي اضطراب و افسردگي را مي کاهد.

اين چت بات که Woebot نام گرفته در هفته 2 ميليون گفتگو انجام مي دهد. اما برخي کارشناسان از نگراني درباره حفظ حريم خصوصي بيماران هنگام صحبت با اين چت بات ابراز نگراني کرده اند. اين ربات از طريق پيامرسان فيس بوک با بيماران ارتباط برقرار مي کند.

اين چت بات طوري برنامه ريزي شده تا محاورات انساني را تقليد کند و مشاوره هايي ساده به کاربران مي دهد.  در حقيقت اين چت بات مانند يک درمانگر شخصي به کاربر کمک مي کند تا چالش هايي مانند افسردگي و اضطراب را درمان کند.

Woebot  معمولا با پرسيدن سوالاتي مانند  امروز چقدر  انرژي داشتيد؟ يا امروز چه احساسي داشتيد؟ کاربران را تشويق مي کند تا احساسات خود را بيان کنند.

اين چت بات برخلاف پزشک درمانگر در همه اوقات قابل دسترسي است.

منبع:مهر

انتهای خبر / پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز

لینک مطلب: http://wimaxnews.ir/NSite/FullStory/?Id=16028