پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز


کد مطلب: 16223  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۳  |  ساعت: ۱۶ : ۶

دبير شوراي عالي فضاي مجازي

ايجاد اشتغال در فضاي مجازي با سرمايه‌گذاري کمتر

دبير شوراي عالي فضاي مجازي گفت: امروز شاهد بوديم خدمات پايه‌اي در حوزه نرم افزار و سخت افزار بانک‌هاي کشور و سامانه‌هاي نظام حاکميتي پولي کشور در شرکت خدمات انفورماتيک بر اساس نظام رگولاتوري بانک مرکزي ارائه مي‌شود و نشانه‌اي از کارآمدي نظام بانکي و اداري کشور است.

وايمکس نيوز- رئيس مرکز ملي فضاي مجازي با بيان اينکه رييس جمهوري نگاه ويژه‌اي به ايجاد اشتغال از طريق فضاي مجازي دارد، تصريح کرد: اشتغال در فضاي مجازي با سرمايه گذاري کمتري ايجاد مي شود و به همين دليل مرکز توجه دولت قرار گرفته است و مطالعات گسترده اي انجام گرفته تا در ساختار شوراي عالي و مرکز ملي فضاي مجازي هم به اقتصاد ديجيتال بطور ويژه پرداخته شود.

دبير شوراي عالي فضاي مجازي ادامه داد: بانک مرکزي و شرکت خدمات انفورماتيک مي توانند در تسريع در تنظيم سياستها و مصوبات حوزه اقتصاد ديجيتال و جمع بندي مباحث مربوطه در کنار مرکز ملي فضاي مجازي قرار گيرند.

فيروزآبادي به ظهور فين‌تک‌ها و برخي مباحث جديد پولي و مالي در دنيا همچون پول هاي رمزي اشاره کرد و بيان کرد: مرکز ملي فضاي مجازي و بانک مرکزي مي توانند در زمينه مطالعه و رصد تحولات ملي و بين‌المللي، نحوه تعامل با فين‌تک‌ها، سياستگذاري ها، مباحث حقوقي، بهره برداري از فرصت هاي فضاي مجازي و پيشبرد پروژه هاي کلان کشور در کنار يکديگر قرار گيرند.
وي همچنين گفت: نظام تنظيم مقررات از مباحثي است که شورا در سالهاي آينده به آن بطور گسترده خواهد پرداخت و ضروري است نظامي پياده شود که تمام نظامات يادشده از مدل هاي مشابهي برخوردار شوند و کميسيون ها و سازمانهاي آنها از مدل همساني پيروي کنند و نيز قدرت مقررات آنها مشخص و همسان باشد که به دليل تجربه بانک مرکزي در تنظيم نظامات پولي و مالي کشور، اميدواريم در اين رابطه به شورا کمک کند.

در بازديد دبير شوراي عالي فضاي مجازي از شرکت خدمات انفورماتيک، حکيمي، معاون فناوري بانک مرکزي نيز حضور داشت که به ارائه توضيحاتي درباره سامانه‌هاي حاکميتي بانک مرکزي و نقشه راه اين بانک پرداخت.

در اين بازديد جمعي از معاونان و مديران مرکز ملي فضاي مجازي نيز حضور داشتند که از نزديک با دستاوردهاي شرکت خدمات انفورماتيک در حوزه هاي حاکميتي و رقابتي و برنامه هاي آتي اين شرکت آشنا شدند.

فيروزآبادي در خاتمه افزود: براي مديران وکارکنان شرکت خدمات انفورماتيک آرزوي توفيق مي کنم و ان شاالله شاهد اين باشيم که اين شرکت با رعايت مصالح ملي در حوزه هاي نو پيشگام باشد.

منبع: ايسنا

انتهای خبر / پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز

لینک مطلب: http://www.wimaxnews.ir/NSite/FullStory/?Id=16223