پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز


کد مطلب: 16549  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۲/۲۱  |  ساعت: ۱۵ : ۴۳

اختصاص 500 میلیارد تومان برای توسعه خدمات بر شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با تاکید بر تغییر تکنولوژی برای ارایه خدمات بهتر و‌ ارزان تر گفت: باید از منابع بهینه استفاده کنیم لذا به جای توسعه سیم مسی، باید اعتبارات را به سمت کشیدن فیبرنوری به روستاهای کشور ببریم.

وایمکس نیوز- محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه با مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به تهیه بانک اطلاعاتی وضعیت ارتباطات روستاهای سراسر کشور گفت: مطابق تکلیف مجلس برای برقرار کردن ارتباطات 90 درصد از روستاهای بالای بیست خانوار کشور‌ باید ابتدا گزارش وضعیت ارتباطی روستاهای کشور را به صورت آنلاین داشته باشیم که سامانه آن راه اندازی شده است.

وی با اشاره به ضرورت تغییر بعضی از فناوری ها برای خدمات بهتر و‌ ارزان تر به مردم افزود: باتوجه به نیاز مردم و‌همچنین تغییر تکنولوژی، توسعه سیم مسی دیگر توجیه ندارندو باید اعتبارات را به سمت کشیدن فیبرنوری به همه روستاهای کشور ببریم که البته این کار بسیار بزرگی است.

آذری جهرمی با بیان اینکه کل اعتباری که بر اساس مصوبه مجلس برای روستاهای کشور اختصاص پیدا کرده است، 300 میلیارد تومان در سال است که با این وجود نمی توان توسعه ارتباطات روستاها را با هم انجام داد، اظهار‌کرد: ضمن اینکه این اعتبارات برای توسعه خدمات دیگری چون پست نیز باید هزینه شود و فقط برای ایجاد ارتباط نیست.

عضو کابینه دولت تدبیر و‌امید با اشاره به اینکه طی هفت ماه گذشته همه شهرهای کشور تحت پوشش شبکه نسل سوم و‌چهارم تلفن همراه قرار گرفته اند، تصریح کرد: از منابع باید بهینه استفاده کنیم و هزینه اساسی در توسعه فیبر صورت بگیرد.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با بیان اینکه دولت برای توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات 500 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: بنابراین باتوجه به ظرفیتی که دانشگاه گیلان و رشت دارد علاقمند هستیم بخشی از این اعتبار به این دانشگاه اختصاص پیدا کند.

انتهای خبر / پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز

لینک مطلب: http://wimaxnews.ir/NSite/FullStory/?Id=16549