پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز


کد مطلب: 16730  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۴/۲۰  |  ساعت: ۱۷ : ۶

از نگاه وزير ارتباطات

دليل استقبال نکردن از شبکه‌هاي اجتماعي داخلي

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: دلايل استقبال نکردن مردم از شبکه هاي داخلي به ظرفيت‌هاي فني باز مي‌گردد که با افزايش کارآيي مي‌توان اعتماد را به مردم بازگرداند.

وايمکس نيوز- محمد جواد آذري جهرمي با بيان اين که اميدواريم گذشت زمان باعث ايجاد اعتماد عمومي براي استفاده از شبکه هاي داخلي شود، اظهار کرد: دلايل عدم استقبال مردم از شبکه هاي داخلي به ظرفيت هاي فني باز مي‌گردد که با افزايش کارآيي مي توان اعتماد را به مردم بازگرداند.

وي با اشاره به اين که شبکه هاي داخلي کمتر مورد استقبال قرار گرفته‌اند، گزاره درستي نيست، افزود: اين شبکه ها بنا بر ظرفيت و تواني که داشته و رجوعي که مردم به آن ها کرده‌اند، رشد خوبي را به نوع خودشان داشتند اما اعتماد عمومي بيشتر با گذشت زمان حاصل مي شود.

  وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح کرد: اگر انتظار داشته باشيم يک پيام رسان داخلي در مرحله اول خود با پيام رساني که سال هاي زيادي در حال فعاليت است، همان قابليت ها را بدهد، اين انتظار دقيقي از اين شبکه هاي داخلي نيست.

  آذرمي جهرمي گفت: با گذشت زمان و با اقداماتي که صورت مي‌گيرد و نيز قوانيني که مصوب خواهد شد و اصلاح عملکردها مي توان اميدوار به رشد اعتماد عمومي به سمت نرم افزارهاي داخلي باشيم.

وي با تاکيد بر اين که وظيفه ما در اجراي برنامه ششم توسعه ايجاد 90 درصد پوشش در مناطق کمتر برخوردار است، افزود: علاوه بر پوشش مناطق کم برخوردار، کامل کردن پوشش جاده‌اي نيز در دستور کار است، بر اين اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته  و مناطق شهري، نوروز امسال زير پوشش نسل سوم و چهارم رفته اند. در مناطق روستايي نيز در حوزه هاي مختلف زمان بندي صورت گرفته است.

وزير ارتباطات خاطرنشان کرد: اميدواريم در مازندران طبق آن اهدافي که در برنامه ششم توسعه بوده بتوانيم تا پايان سال جاري به نتايج قابل قبولي رسيده و تا حدي بالايي به اجراي برنامه‌ها برسيم؛ بخشي از منابع مالي را اپراتورها از هزينه خود و بخشي ديگر را حوزه خصوصي وزارت ارتباطات از محل توسعه مناطق کمتر برخوردار تامين مي‌کند تا بتوانيم به نتايج خوبي دست يابيم.

منبع: ايسنا

انتهای خبر / پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز

لینک مطلب: http://www.wimaxnews.ir/NSite/FullStory/?Id=16730