سرویس تلفن همراه
در کاهش چشمگير واردات رسمي گوشي موبايل که تعهد شرکت واردکننده به گارانتي کالا از جمله الزامات آن است، نوع جديدي از گارانتي در بازار مرسوم شده که در آن شرکت‌ بيمه‌گذار گوشي را تا سقف 6 ميليون تومان گارانتي مي‌کند.
در کاهش چشمگير واردات رسمي گوشي موبايل که تعهد شرکت واردکننده به گارانتي کالا از جمله الزامات آن است، نوع جديدي از گارانتي در بازار مرسوم شده که در آن شرکت‌ بيمه‌گذار گوشي را تا سقف 6 ميليون تومان گارانتي مي‌کند.
۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۸ : ۴۴
در حالي که اپراتور اول تلفن همراه تعرفه‌ي تماس‌هاي درون و برون شبکه‌اي خود را از امروز، اول مهرماه، يکسان کرده، به نظر مي‌رسد مکالمات درون‌شبکه‌ي اين اپراتور براي سيم‌کارت‌هاي اعتباري با افزايش قيمت مواجه شدند. از طرفي ظاهرا اپراتور دوم همراه نيز به تغيير تعرفه‌هاي خود اقدام کرده است.
۱۳۹۷/۷/۲ - ۰ : ۵
رئيس اتحاديه فروشندگان گوشي تلفن همراه با بيان اينکه قيمت گوشي به نرخ ارز مرتبط است، گفت: نبايد توقع داشت که با ورود گوشي هاي تازه وارد، گوشي در بازار ارزان شود.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۸ : ۹
از نتایج تخصیص 220میلیون یورو ارز دولتی به واردات گوشی به ویژه آیفون این است که باوجود وقفه در عرضه کالا و محدود شدن تعداد و مدل‌‌های گوشی‌ در بازار، هنوز آیفون‌های وارد شده با دلار 4200 تومانی با گارانتی رسمی در بازار موجود است.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۸ : ۴۲
با توجه به معرفی دو پرچمدار جدید اپل و بهره‌مندی آیفون 10اس و 10اس مکس از قابلیت سیم‌کارت ای‌سیم (eSIM)، این گزارش به معرفی مختصری از این نوع جدید سیم‌کارت می‌پردازد.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵ : ۳۳
در آشفته‌بازار موبایل علاوه بر انواع تخلفات قبلی از جمله فروش گوشی مسافری، گوشی بدون گارانتی و دارای گارانتی اینتر، فروش گوشی‌های رجیسترنشده یا به اصطلاح بدون کد فعال‌سازی نیز انجام می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۸ : ۳۱
رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی تهران از ترخیص 5 هزار گوشی وارد شده با ارز آزاد از گمرک خبر داد و گفت:‌ این گوشی‌ها پس از قیمت‌گذاری توسط سازمان حمایت به ازار عرضه می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۳ : ۵۶
کاربران گوشي‌هاي هوشمند که اين روزها از کاهش سرعت عملکرد موبايل‌هاي خود به شدت ناراضي هستند، اين گزارش مي‌تواند با پيشنهاد راهکارهاي کاربردي در افزايش سرعت دستگاه‌هاي اندرويدي‌شان کمک کند.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۱ : ۲۰
براي ساماندهي و کشف جرايم و تخلفات بازار خدمات ارزش افزوده کافي است تا اپراتورها به صورت مرتب عمليات کسر اعتبار از حساب مشترکان را به ازاي هر سرويس ارزش افزوده‌اي که کاربر استفاده مي‌کند و در زمان هر بار کسر، با ارسال نوتيفيکيشن اطلاع‌رساني کنند.
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۲۳ : ۲۸
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: رفع موانع ترخیص 600هزار دستگاه گوشی‌ توقیفی در گمرک
زیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رفع موانع قانونی ترخیص 600هزار دستگاه گوشی موجود در گمرک خبر داد.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۲۰ : ۳۵
به نظر مي‌رسد که اپل مي‌خواهد قيمت گوشي‌هاي آيفون مدل ???? خود را تا ??? دلار کاهش دهد.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۸ : ۵۸
پس از اجرای طرح رجیستری، تلفن‌های وارد شده از مبادی گمرکی در سال 1396 به دو میلیون افزایش یافته و این عدد در سال 1397 تاکنون 1.6میلیون بوده که حجم ارزی گوشی‌های واردشده از ابتدای اجرای طرح را به 601 میلیون دلار می‌رساند.
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۳ : ۴۱
اين روزها با گران شدن گوشي و لوازم جانبي عرضه نمونه هاي قلابي اين محصولات هم افزايش يافته و لذا شناسايي نمونه هاي اصل از تقلبي شارژرها ضرورت بيشتري دارد.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۵ : ۴۰
معاون وزير ارتباطات خبر داد؛ رجيستري تبلتهاي سيم‌کارت‌خور آغاز شد
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از اجراي طرح رجيستري براي تبلتهاي سيم کارت خور خبر داد و گفت: تمامي تبلتهاي وارداتي سيم کارت خور بايد قبل از استفاده در شبکه مخابراتي کشور فعالسازي شوند.
۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۳ : ۸
قيمت گوشي در ماه‌هاي اخير با افزايش نرخ ارز، روندي صعودي را در پيش گرفت و در حالي که حتي زمان عرضه ارز دولتي به واردکنندگان گوشي هم شاهد افزايش قيمت گوشي بوديم، به نظر نمي‌رسد حتي عرضه گوشي‌هاي توقيف‌شده هم کمکي به کاهش قيمت‌ها کند.
۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۶ : ۴۶
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري گفت: ارسال پيامک فلش به هر نوع محتوا از پارسال ممنوع شده است و در صورت مشاهده با اپراتور برخورد مي شود.
۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۲۲ : ۴۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي