سرویس تلفن همراه
طبق ابلاغيه جديد رجيستري، متقاضيان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافري اگر در زمان ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سامانه گمرک خطايي مبني بر تعريف نشدن کد متناظر گمرکي دريافت کردند، درصورتي که شناسه پيش از برقراري ارتباط برخط گمرگ و همتا، در گمرک ثبت شده باشد، پس از بررسي‌هاي لازم، کد فعال‌سازي از طرف سامانه همتا براي متقاضي ارسال مي‌شود.
طبق ابلاغيه جديد رجيستري، متقاضيان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافري اگر در زمان ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سامانه گمرک خطايي مبني بر تعريف نشدن کد متناظر گمرکي دريافت کردند، درصورتي که شناسه پيش از برقراري ارتباط برخط گمرگ و همتا، در گمرک ثبت شده باشد، پس از بررسي‌هاي لازم، کد فعال‌سازي از طرف سامانه همتا براي متقاضي ارسال مي‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۲۳ : ۴۴
وزیر ارتباطات گفت: پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن های ایرانی در گوشی های آیفون، ظرف مدت 5 روز روزانه 70هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱ : ۳۴
در حالی که برقراری تماس مجدد با تماس‌های بین‌المللی ناشناس می‌تواند هزینه‌های بسیاری برای مشترکان داشته باشد، اخیراً بدافزاری یافت شده که به ارسال پیامک‌های بین‌المللی ناخواسته اقدام می‌کند و هزینه‌های بسیاری را برای مشترکان و خصوصاً کسانی که دارای خطوط دائمی هستند، می‌تراشد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۰ : ۱۹
اگر چه بازار گوشی با موضوع کمبود که یکی از دلایل افزایش قیمت گوشی‌ها بود، مواجه نیست، اما ظاهرا مشکلات مربوط به واردات مسافری آن، موجب افزایش قیمت 15تا 20درصدی در بازار شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۹ : ۱۵
رئيس کميته تخصصي تلفن همراه کشور گفت: بسته شدن چند روزه سايت واردات مسافري باعث افزايش سه ميليون توماني قيمت موبايل شده بود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۲۲ : ۵۱
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که با توافق دوم رومینگ‌ ملیِ دیتای دو اپراتور بزرگ، 3800 کیلومتر جاده و بیش‌ از 5500 روستای دیگر تحت پوشش 3G و4G قرار گرفتند که نقاط کور نیز در دسترس قرار بگیرند.
۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۱۰ : ۱۸
خدمات ارزش افزوده که شامل مسابقات و رأي‌گيري تبليغات موبايلي، بازي آنلاين و غيره مي‌شوند، اگرچه بايد با اطلاع مشترکين فعال شوند اما در مواردي که با تبليغات کاذب و گمراه‌کننده، مشترکين به فعال‌سازي اين خدمات اقدام کرده‌اند، مي‌توان نسبت به غيرفعال‌سازي آن اقدام کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۶ : ۱۹
رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه مطرح کرد؛ ادعای دروغین که باعث افزایش 10درصدی قیمت تلفن همراه شد
رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور گفت: تمامی واحدهای صنفی خرید و فروش و تعمیر تلفن همراه موظف هستند برای ارائه خدمات، کارت ملی دریافت کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۵ - ۱۰ : ۵۵
مديرکل فناوري اطلاعات ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بسته شدن سايت ثبت گوشي مسافري از اول اسفند ماه صحت ندارد.
۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۱ : ۴
وزیر ارتباطات از دسترسی به نسل پنجم ارتباطات همراه 5G ) و توسعه فناوری اینترنت اشیاء (IOT) به عنوان برنامه های سال 98نام برد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۲۱ : ۴۰
فناوري ليپاس يا احراز هويت با اسکن حرکات لب، براي جلوگيري از سوءاستفاده از تلفن همراه طراحي شده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۴ : ۲۵
تعداد گوشی‌هایی که از زمان آغاز طرح رجیستری مسدود شدند، طبق آخرین آمار تا پایان خردادماه سال جاری، 241هزار و 637گوشی از برندهای متخلف است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۰ : ۴۴
برمبناي گزارش ساليانه پايش جامعه اطلاعاتي، ايران، سريلانکا، بوتان و ميانمار به عنوان کشورهاي داراي مقرون به صرفه‌ترين نرخ خدمات موبايل باندپهن اعلام شده اند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۲۳ : ۳۷
کارشناسان فعال در حوزه امنيت سايبري به تازگي با انتشار گزارشي به کاربران توصيه کرده‌اند که با رعايت نکات امنيتي قادر خواهند بود از نفوذ هکرها به اطلاعات شخصي موجود در گوشي‌هاي هوشمند خود جلوگيري به عمل بياورند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۲۱ : ۲۳
گزارش‌هاي متعددي از سوي کارشناسان و کاربران محصولات اپل منتشر شده که نشان مي‌دهد وجود يک باگ جديد در پلتفرم تماس ويديويي فيس تايم، امکان شنود صداي پيرامون کاربران را به افراد غريبه و هکرها مي‌دهد.
۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۱ : ۱۴
روابط عمومي وزارت ارتباطات اعلام کرد: قطع بيش از 9 هزار سيم کارت مزاحم
به گفته رييس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، در يک هفته اخير بيش از 9 هزار سيم کارت شخصي که اقدام به ارسال پيامک هاي تبليغاتي مي کردند قطع شده است.
۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۱۱ : ۴۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي