سرویس ICT داخلي
معاون وزیر ارتباطات گفت: با پایان مهلت رگولاتوری به اپراتورها برای تفکیک ترافیک داخل از خارج تا 30 دی‌ماه، آمادگی فنی تکمیل و مقررات گذاری‌ در حال انجام است که زمان‌بندی اجرا برای کاربران دهه فجر اعلام خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات گفت: با پایان مهلت رگولاتوری به اپراتورها برای تفکیک ترافیک داخل از خارج تا 30 دی‌ماه، آمادگی فنی تکمیل و مقررات گذاری‌ در حال انجام است که زمان‌بندی اجرا برای کاربران دهه فجر اعلام خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۱/۱ - ۱۲ : ۱۶
آخرین آماری که از ثبت دامنه‌های فارسی در کشور به دست آمده، حاکی از وجود بیش از 800 هزار دامنه فارسی است که دامنه دات ir همچنان در صدر آنها قرار دارد.
۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۹ : ۱۹
رئيس اتحاديه فناوران رايانه از معطلي و ممنوعيت ترخيص محموله‌هايي از مانيتور در گمرک به علت نداشتن نمايندگي رسمي خبر داد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸ : ۵۷
معاون وزير ارتباطات خواستار مشارکت همگاني در اجراي پروژه ملي اقتصاد مقاومتي طرح يکپارچه سازي آدرس ايرانيان (GNAF ) شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۲۰ : ۵۶
مديرعامل شرکت پست گفت: هويت مکاني پيش نياز ارائه بسياري از خدمات الکترونيک مانند کد ملي، کد کالا و خدمات و شناسنامه ملي است و مديريت نشاني مکان محور (GNAF) جهش بزرگي در ارائه خدمات دولتي ايجاد مي کند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۲۰ : ۵۱
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با صدور دو پروانه خدمات ارتباطی ثابت، تعداد پروانه‌های صادر شده Servco را به 21مورد رسانید.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۲۱ : ۱۱
مجلس شوراي اسلامي امروز در جلسات خود مصوب کرد که شرکت ارتباطات زيرساخت پس از تغيير نام، به سه بخش مجزا تقسيم شود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۲۰ : ۵۱
عدم رعايت کپي‌رايت علاوه بر مشکلاتي که براي توليدکنندگان نرم‌افزار، بازي‌هاي رايانه‌اي و ديگر محصولات حوزه فناوري اطلاعات هنگام صادرات آنها ايجاد مي‌کند، مانع از حضور پررنگ شرکت‌هاي معتبر خارجي در ايران نيز مي‌شود. با وجود اين به نظر مي‌رسد هنوز تدبيري براي پيوستن ايران به کنوانسيون جهاني حق نشر انديشيده نشده است
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۲ : ۱۵
اتکای 55درصدی مصرف‌کنندگان اینترنت کشور به محتوای بین‌المللی و بی‌ارزش بودن حجم عمده‌ای از محتواها در صفحات وب فارسی با توجه به نقش اقتصادی این موضوع، هشداری به متولیان این حوزه به شمار می‌رود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۱ : ۴۷
مصطفی رحماندوست با بیان چگونگی سروده شدن شعر "صد دانه یاقوت" می‌گوید: من نوستالژی سه نسل این مردم را نفروخته‌ام آن را دزدیده اند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۱ : ۲۶
در نشست توسعه‌دهندگان محتوا مطرح شد انتقاد ديرين ديرين از نقض کپي‌رايت
يکي از مديران ديرين ديرين از ادامه فعاليت اين محتوا در قالب ديرين‌آپ، گيگول و ديرين ديرين محلي با هدف ايجاد اشتغال فراگير بر پايه شبکه رسانه‌هاي محلي و تبليغات ديجيتال خبر داد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۹ : ۳۲
توليدکنندگان محتوا از سهم کم توليدکننده محتوا نسبت به واسطه‌ها از درآمد، عدم شفافيت خط قرمزها، قوانين حقوقي در محتواي تصويري آنلاين و ضعف مالکيت مادي و معنوي توليد محتوا انتقاد کردند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۹ : ۳۱
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در نشست با توسعه دهندگان محتوا، با اشاره به رويکرد دولت و وزارت ارتباطات در زمينه توسعه زيرساخت ها، اين اقدام را در جهت افزايش توليد محتوا عنوان کرد و گفت: زمان توجه به توسعه دهندگان محتوا فرا رسيده است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۹ : ۲۷
رييس مرکز فناوري اطلاعات وزارت ارشاد با اشاره به تلاش‌هاي اين وزارتخانه جهت توليد محتواي بومي ديجيتال، از حرکت به سمت سرويس‌گرايي و شناسايي سرويس‌ها در فضاي مجازي براي مهاجرت به اين فضا سخن گفت.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۳ : ۴۱
دبير شوراي عالي فضاي مجازي با اشاره به لزوم شفاف‌سازي فعاليت‌هاي شبه رسانه‌ها در فضاي مجازي در آستانه انتخابات گفت: در دو روز اول آغاز ساماندهي 700 شبه رسانه اطلاعات خود را در ارشاد ثبت کرده‌اند و در صورت عدم ثبت اطلاعات غيرقانوني تلقي مي‌شوند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۵ : ۸
شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا در ششمین همایش بانکداری الکترونیکی و نظام‌های پرداخت، 12سرویس فینوتک برای کسب و کارها معرفی کرد تا دسترسی راحت و آسانی به بانکداری باز فراهم کند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۲۲ : ۴۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي