سرویس فضاي مجازي
محققان و پژوهشگران امنيتي به تازگي دريافته اند که بدافزار جديدي در تصاوير متحرک رد و بدل شده توسط کاربران در اپليکيشن هاي پيام‌رسان وجود دارد که قادر است اطلاعات شخصي آنها را به سرقت ببرد.
محققان و پژوهشگران امنيتي به تازگي دريافته اند که بدافزار جديدي در تصاوير متحرک رد و بدل شده توسط کاربران در اپليکيشن هاي پيام‌رسان وجود دارد که قادر است اطلاعات شخصي آنها را به سرقت ببرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۲۳ : ۲۵
سرانه روزانه استفاده ایرانی‌ها از شبکه‌های اجتماعی حدود یک ساعت و چهار دقیقه است و 94 درصد از اعضای فعال در این شبکه‌ها از تلگرام استفاده می‌کنند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۲۱ : ۳۳
نسخه‌هاي بدافزاري از تلگرام‌هاي بدون فيلتر در حالي نقش مخربي روي سيستم کاربران دارند که در مواردي بدون آگاهي کاربر حتي به ارسال پيام و نسخه‌هاي بدافزاري از خود در گروه‌هاي ليست مخاطب کاربر اقدام مي‌کنند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۷ : ۳۵
آمار کاربران اپلیکیشن اسنپ چت بعد از چندماه، باری دیگر روندی افزایشی و صعودی را در پیش گرفت.
۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۳ : ۲۶
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تاکيد کرد که بايد هرچه زودتر به جنگ با فضاي مجازي در کشور پايان داده شود و با بهره‌گيري از همين فضا به دشمنان نظام پاسخ دهيم.
۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۲ : ۲۹
جک دورسی، مدیرارشد اجرایی شبکه اجتماعی توئیتر امروز اعلام کرده است که قابلیت ویرایش توییت های ارسال شده به این پلتفرم اضافه خواهد شد.
۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۲۳ : ۳۴
دبير شوراي عالي فضاي مجازي گفت: براي برطرف کردن نيازمندي‌هاي هويتي مردم در فضاي مجازي، موضوع شفاف‌سازي هويت در اين فضا را در شوراي عالي فضاي مجازي در دستور کار قرار داده‌ايم.
۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۲۳ : ۴۶
در شرایطی که شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد برخی از مسوولان قرار دارند، در مقابل، برخی دیگر از مسوولان یکی از راه‌های تعامل با کاربران را همین شبکه‌ها می‌دانند و اطلاع‌رسانی و بعضاً نظرخواهی از مردم را هم به واسطه‌ی آن‌ها انجام می‌دهند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۲۳ : ۲۵
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه فیلتر اینستاگرام تصمیم حاکمیت است و آذری جهرمی به او گفته "به زودی اینستاگرام را فیلتر می‌کنیم"، افزود: روحانی نمی‌گذارد.
۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۲ : ۴۲
عضو کابينه دولت دوازدهم گفت: پيام برخي ائمه‌ جمعه براي رفع فيلتر تلگرام را دريافت کرديم اما دستگاه قضا همچنان بر سر نظر خود باقي است و ما تغييري در عقيده‌ دستگاه قضائي نسبت به اين مسئله نمي‌بينيم.
۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۲ : ۳
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هنوز نحوه حمایت از 2 پیام رسان بومی منتخب ازسوی مرکز ملی فضای مجازی اعلام نشده است،گفت: با این حال بحث تعیین مدل حمایتی از آنها را در جلساتی آغاز کرده‌ایم.
۱۳۹۷/۱۱/۵ - ۱۹ : ۳۸
کارشناسان حاضر در ششمين جلسه نقد و انديشه با موضوع «کودکان در فضاي مجازي»، مهارت آموزي والدين به کودکان و رفع مشکلات سرمايه گذاري در حوزه توليد محتواي کودک و نوجوان را مورد بحث قرار دادند و بر تلاش براي ساخت محتواي مناسب توسط مسئولين و سرمايه گذارن در اين حوزه تاکيد کردند.
۱۳۹۷/۱۱/۵ - ۱۹ : ۱۹
واتس‌اپ با دو باگ روبرو شده است. کاربران اندروید ادعا می کنند پیام های آنان ناگهان حذف می شود و کاربر دیگری ادعا می کند پس از خرید سیم کارت جدید، می تواند تاریخچه پیام صاحب قبلی را ببیند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۴ : ۲۹
نايب رئيس کميسيون اجتماعي مجلس: دسترسي به فضاي مجازي الفباي شفافيت است
نايب رئيس کميسيون اجتماعي مجلس با اشاره به اين‌که «دسترسي به فضاي مجازي الفباي شفافيت است»، گفت: استفاده صحيح از فضاي مجازي حائز اهميت است و مسئولان بايد از حضور جوانان و استفاده بهينه از فضاي مجازي در جهت شفاف سازي، توسعه کشور و مقابله با رويکرد هاي دشمنان استقبال کنند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۱ : ۲۸
مرکز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي با اعلام خبر کشف آسيب پذيري جديد در اپليکيشن «اسکايپ»، نسبت به استفاده از اين نرم‌افزار به کاربران ايراني هشدار داد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۷ : ۴۶
با اشاره به بيانات اخير رهبري پژمانفر: راه حل فضاي مجازي «فيلترينگ» نيست
رييس کميته فضاي مجازي کميسيون فرهنگي مجلس گفت: راه حل فضاي مجازي «فيلترينگ» نيست، مردم و جوانان بايد از ظرفيت‌ها و خدماتي که اين عرصه در اختيارشان مي‌گذارد، برخوردار باشند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۷ : ۱۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي