سرویس شبکه هاي مجازي
زن جواني که به خيانت شوهرش در شبکه مجازي پي برده بود، مهريه 300 سکه‌اي‌اش را در دادگاه خانواده به اجرا گذاشت.
زن جواني که به خيانت شوهرش در شبکه مجازي پي برده بود، مهريه 300 سکه‌اي‌اش را در دادگاه خانواده به اجرا گذاشت.
۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۹ : ۴۱
زماني که با اين بات روبه‌رو مي‌شويد با خود مي‌پرسيد چطور شماره‌ها، نام و تصوير افراد مي‌تواند اينچنين ساده و سريع قابل دسترس باشد. آيا اين کار قانوني است؟ آيا اتفاقي که مي‌افتد حريم شخصي افراد را زير سؤال نمي‌برد؟ آيا احتمال سوءاستفاده بيشتر نمي‌شود؟
۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۹ : ۳۱
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در تشریح جزئیاتی تازه از دستگیری 32 نفر از مدیران و اعضای کانال‌های تلگرامی در این استان گفت: این افراد با تحریک اشخاص به انحرافات جنسی، گرایش به مضامین غیر اخلاقی و ایجاد پروفایل غیر واقعی به جذب بیش از 3000 نفر در کانال‌های غیراخلاقی اقدام کرده بودند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۱ : ۴۵
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره سامانه ثبت کانال‌های تلگرامی و صفحات اجتماعی دارای بیش از 5 هزار عضو گفت: هدف ما این نیست که این کانال‌ها مجوز بگیرند بلکه می‌خواهیم هویت خودشان را در وزارت ارشاد ثبت کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۱۲ : ۲۸
درحال حاضر پارسي جو تنها ارائه کننده بستر جستجوي پاک براي فرزندان ما در فضاي مجازي کشور است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۴ : ۳۹
بر اساس تحقیقی جدید مدت زمان طولانی تماشای صفحات نمایشی اعم از تلویزیون، کنسول های بازی و شبکه های اجتماعی روی مغز نوجوانان تاثیر می گذارد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۴ : ۵
طبق برآورد شاخص هاي جامعه اطلاعاتي؛ 59 درصد کاربران شبکه هاي اجتماعي دنبال سرگرمي هستند
برمبناي آخرين بررسي هاي نظام پايش شاخص هاي ارتباطات کشور، 65درصد کاربران اينترنت در ايران عضو شبکه هاي اجتماعي هستند و 59 درصد کاربران نيز در اينترنت به دنبال تفريح و سرگرمي اند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۴ - ۱۲ : ۵
در راستاي تعيين هويت کانال‌هاي تلگرام محتواهاي ديجيتالي شناسنامه‌دار مي‌شوند
رييس مرکز فناوري اطلاعات وزارت ارشاد با اشاره به ايجابي عمل کردن اين وزارتخانه در جهت احراز هويت ادمين‌هاي کانال‌هاي تلگرام و خدمات مشابه با ارائه کد شناسه الکترونيکي محتواي ديجيتال، وظيفه برخورد با متخلفان اين حوزه را برعهده سازمان‌هايي که ضابطه آن را دارند دانست.
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۱۱ : ۱۳
رئيس پليس فتاي فرماندهي انتظامي استان مرکزي گفت: 132 نفر در رابطه با فعاليت‌هاي شرط بندي و قماربازي اينترنتي در تحقيقات کارشناسان پليس فتاي استان شناسايي و دستگير شدند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۰ : ۶
ییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال اعلام کرد: کانال‌های تلگرامی موظف به ثبت در وزارت ارشاد شدند
ریس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: بر اساس طرح ساماندهی تلگرام، صاحبان کانال‌های تلگرامی و خدمات مشابه در شبکه‌های اجتماعی با بیش از ۵۰۰۰ دنبال‌کننده موظف به ثبت در وزارت ارشاد شدند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۰ : ۳
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ضمن اثربخش دانستن احراز هویت ادمین کانال‌های تلگرام بر جلوگیری از انتشار اخبار کذب و محتوای نامناسب، این اقدام را راهی برای شناسایی کسانی که در این فضا کار خلاف انجام می‌دهند و نه کنترل همیشگی محتوای کانال‌ها اعلام کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۴ : ۸
«حق دسترسي به فضاي مجازي» پس از «حق دسترسي به اطلاعات» عنوان شده که اين تکرار و تاکيد گوياي اهميت اين موضوع است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۳ : ۴۵
در حال حاضر بیشترین استفاده مردم از فضای مجازی، از طریق پیام‌رسان‌هاست و در شرایطی که پیام‌رسان بومی پاسخ‌گوی نیاز کاربران وجود ندارد، ظاهرا چاره‌ای جز استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی از جمله تلگرام نیست و خدمات متنوع و پرزرق‌وبرق این فضا می‌تواند گواهی بر این ادعا باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۱۴ : ۵
در حال حاضر بيشترين استفاده مردم از فضاي مجازي، از طريق پيام‌رسان‌هاست و در شرايطي که پيام‌رسان بومي پاسخ‌گوي نياز کاربران وجود ندارد، ظاهرا چاره‌اي جز استفاده از پيام‌رسان‌هاي خارجي از جمله تلگرام نيست و خدمات متنوع و پرزرق‌وبرق اين فضا مي‌تواند گواهي بر اين ادعا باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۱۱ : ۴۰
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال : سامانه احراز هویت کانال‌های تلگرامی آغاز به کار کرد
موسویان گفت: کانال های تلگرامی بیش از ۵ هزار عضو اگر تا یک ماه آینده ثبت نام نکنند از فعالیتشان جلوگیری میشود.
۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۲۲ : ۱۷
سرپرست اداره تشخیص جرایم رایانه ای پلیس فتا: وجود 51 پیام رسان در کشور/ فعالیت 21 هزار سایت اینترنتی معتبر است
یک مقام مسئول در پلیس فتا گفت: از میان 152نرم افزار پیام رسان در دنیا، 51 شبکه اجتماعی پیام رسان در ایران فعال است اما اطلاعات کافی در مورد آنها در اختیار نیست.
۱۳۹۵/۱۰/۷ - ۲۳ : ۱۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي