سرویس ICT بين الملل
در آستانه‌ سال جديد و مسافرت به کشورهاي خارجي، لازم است در صورت تمايل به استفاده از سيم‌کارت‌هاي ايراني براي جلوگيري از دريافت هزينه‌هاي مازاد، از جزئيات سرويس رومينگ بين‌الملل و تعرفه‌هاي آن آگاه باشيد.
در آستانه‌ سال جديد و مسافرت به کشورهاي خارجي، لازم است در صورت تمايل به استفاده از سيم‌کارت‌هاي ايراني براي جلوگيري از دريافت هزينه‌هاي مازاد، از جزئيات سرويس رومينگ بين‌الملل و تعرفه‌هاي آن آگاه باشيد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۲ : ۴۷
مارک زوکربرگ به تازگي تأييد کرده است که شبکه‌هاي اجتماعي فيس بوک و اينستاگرام و پيام‌رسان واتس‌اپ به زودي ادغام خواهند شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۰ : ۲۱
در حالي که طي روزهاي گذشته، برخي از اپليکيشن‌هاي ايراني در گوشي‌هاي آيفون غيرفعال شدند، سازمان فناوري اطلاعات از تجميع گزارش‌هاي فني و حقوقي براي حل اين مشکل خبر مي‌دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۲۳ : ۴۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به همکاري قبلي سه جانبه ميان ايران، ارمنستان و عراق در حوزه ترانزيت داده، گفت: نخستين گامي که امروز اجرايي شد، امضاي قرارداد همکاري فيمابين شرکت هايي از قطر، ارمنستان و شرکت ارتباطات زيرساخت ايران براي ترانزيت اطلاعات از مبدا خليج فارس به مقصد اروپا بود.
۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۷ : ۲۷
بسیاری از تحلیلگران برآورد کرده‌اند با توجه به اعلام برنامه‌های شرکت‌های تولیدکننده موبایل، کنگره جهانی موبایل بیشتر میزبان گوشی‌های هوشمند مجهز به فناوری ?G خواهد بود.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۲ : ۲۵
اداره پليس شهر نيويورک آمريکا از شرکت گوگل بعنوان صاحب امتياز اپليکيشن موقعيت ياب ويز (Waze) خواست که نمايش خودرو و ايستگاههاي پليس را متوقف کند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۲۰ : ۵۸
پس از فاش شدن اطلاعات؛ گوگل پلاس 11اسفند تعطیل می شود
گوگل اعلام کرده 2 آوریل 11اسفند) محتویات سرویس «گوگل پلاس» را حذف و این سرویس را تعطیل می کند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۲۳ : ۳۲
نخستين نمايشگاه بين‌المللي فناوري اطلاعات و ارتباطات افغانستان با هدف ايجاد همکاري‌هاي مشترک ميان شرکت‌هاي ايراني و افغانستاني، با مشارکت سازمان نظام صنفي رايانه‌اي کشور و وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات ايران برگزار مي‌شود.
۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۲۱ : ۲۶
به نظر مي‌رسد که گوگل قصد دارد قابليت‌هايي را به نرم افزار نقشه گوگل مپ خود اضافه کند که همگي مدتهاست در برنامه محبوب نقشه جغرافيايي موسوم به ويز (waze) وجود دارد.
۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۲۲ : ۴۶
آذري جهرمي در ديدار وزير ارتباطات عراق: دستاوردهاي فناوري فضايي ايران براي عراق بسيار کاربرد دارد
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در ديدار با وزير ارتباطات عراق با اشاره به دستاوردهاي فضايي و ماهواره هاي سنجشي، اين دستاوردها را زمينه مناسبي براي همکاري مشترک با عراق عنوان کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲ - ۱۷ : ۳۲
مایکروسافت به تازگی تاکید کرده است که پشتیبانی رایگان از ویندوز ۷ را از سال آینده میلادی متوقف خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۱ : ۱۵
با توجه به آنکه سرعت و قیمت اینترنت یکی از مولفه‌های اصلی و موثر در پیشرفت جوامع و کشورهای مختلف در جهان به شمار می رود، انتشار فهرستی از سرعت اینترنت کشورهای مختلف می تواند برای کاربران قابل توجه باشد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۳ : ۱۴
معاون وزير ارتباطات پاسخ داد قيمت مکالمات خارجي کاهش مي‌يابد؟
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت با بيان اين‌که شرکت‌هاي بخش خصوصي مي‌توانند با انعطاف‌پذيري بيش‌تري کار کنند و قراردادهاي بهتري با خارجي‌ها ببندند،‌ گفت: اگر آن‌ها بتوانند قيمت‌هاي مناسب‌تري بگيرند، ممکن است بتوانند تخفيفي به مردم بدهند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۲۳ : ۵۵
گفته مي‌شود نسخه جديد اپليکيشن پيام‌رسان اندرويد مسيجز قادر خواهد بود به مقابله با پيام‌هاي آلوده، مخرب و مزاحم بپردازد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۷ : ۱۸
سازمان ملي هوا و فضاي آمريکا (ناسا) ضمن تاييد حمله سايبري هکرها به اطلاعات شخصي و کاري کارمندان و مهندسان فعال در اين سازمان به افزايش احتمال اين حملات در آينده هشدار داد.
۱۳۹۷/۱۰/۱ - ۱۷ : ۴۰
معاون فناوری و‌نوآوری وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات در نمایشگاه IRAN Expo 2018، اظهار امیدواری کرد که این نمایشگاه بتواند خلاهای گذشته را رفع کند، چرا که این نمایشگاه شتاب‌دهنده ای برای همکاری های تجاری ایران با دیگر کشورهاست.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۰ : ۱۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي