سرویس اينترنت
دبير سنديکاي صنعت مخابرات با بيان اين که درآمدزايي اپراتورهاي موبايل از بخش صوت موجب شده بسته‌هاي اينترنتي را زيرقيمت عرضه کنند، گفت: مسوولان معتقدند باوجود تورم هم بايد قيمت‌هاي ارتباطي کم شود و براي اين کار بايد در پرداخت‌هاي مردم از جمله قبض موبايل، صورت‌حساب اينترنت و تلفن ثابت، جابه‌جايي صورت گيرد.
وزير ارتباطات از ارائه پيشنهاد به اپراتورهاي اينترنتي براي ارائه اينترنت واي فاي رايگان در اماکن عمومي خبر داد.
۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۱ : ۳۵
فهرستي از شش کشور جهان که داراي ارزان‌ترين نرخ اينترنت هستند منتشر شده که در اين رده بندي اوکراين در رتبه نخست جاي گرفته است.
۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۱ : ۳۲
در شرايطي که استفاده از جويشگر بومي مزاياي متعددي دارد و ما نيز به دنبال افزايش استفاده از اين جويشگرها هستيم، شايد بتوان براي کودکان نيز جويشگري ايمن اختصاص داد؛ همان‌طور که گوگل استفاده از يک موتور جست‌وجوي خاص را براي کودکان توصيه مي‌کند.
۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۱ : ۲۴
سمنان - مدیرکل ارتباطات و فناوری استان سمنان بابیان اینکه توجه به مناطق محروم روستاها از اولویت‌های مهم دولت است، گفت: روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان از پوشش اینترنت برخوردار می‌شوند.
۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۲۳ : ۴۳
عضو کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با بیان اینکه کاهش ۵۰ درصدی قیمت اینترنت برای دانشگاهها ملموس نیست، گفت: مصوبه نرخ اینترنت دانشگاهها و مراکز علمی نیازمند بازنگری است.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۳ : ۳
شرکت‌های هواوی و اینتل قصد دارند با همکاری هم خدمات جدید نسل پنجم تلفن همراه را که بر استاندارد ۳ GPP ۵G New Radio (NR) مبتنی است ارائه دهند.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۲ : ۴۶
موسسه آکامای تکنولوژی فهرستی از 10 کشور پیشگام و برتر در سرعت اینترنت ارائه داده که در این رده‌بندی، کره جنوبی با میانگین 28.6 مگابیت بر ثانیه، رتبه نخست را کسب کرده است
ایران بامیانگین سرعت 5.8 مگابیت بر ثانیه در این رده بندی حضور دارد.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۷ : ۳۶
امروزه فیلترینگ به اشکال و انواع گوناگون در کشورهای مختلف دنیا وجود دارد و چیزی نیست که ابداع و ابتکار آن متعلق به کشورمان باشد. گسترده‌ترین فیلترینگ تارنماهای اینترنتی دنیا مربوط به کشورهای کره‌ی شمالی، چین و عربستان است که تنها بخش کوچکی از تارنماهای ملی خود را برای دسترسی عموم فعال کرده‌اند.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۵ : ۲۸
موسسه آکامای تکنولوژی فهرستی از ۱۰ کشور پیشگام و برتر در سرعت اینترنت ارائه داده که در این رده‌بندی، کره جنوبی رتبه نخست را کسب کرده است.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۵ : ۱۹
خرابکاراني هستند که در شبکه‌هاي اينترنت عمومي، مانند واي‌فاي‌هاي عمومي، مشغول دزديدن بسته‌هاي شبکه هستند. به همين دليل لازم است حتي‌المقدور از وصل شدن به شبکه‌هاي عمومي و باز پرهيز کرده و در صورت استفاده از آنها به حساب‌هاي بانکي، ايميل و شبکه‌هاي اجتماعي خود وارد نشويد.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۴ : ۳۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات خبر داد اعلام تعرفه‌هاي پيشنهادي جديد اينترنت
وزير ارتباطات با اعلام تعرفه هاي پيشنهادي جديد اينترنت مخابرات، از کاربران و صاحب‌نظران خواست براي جمع‌بندي نهايي در‌باره اين تعرفه‌ها نظر دهند.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۰ : ۴۸
وزیر ارتباطات در گردهمایی فرصت های اقتصادی نسل 5 و نخستین آزمایش شبکه کامل 5G در کشور توسط ایرانسل بر ضرورت تدوین استراتژی استفاده از تکنولوژی 5G در کشور تاکید کرد.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۴ : ۲۱
مطابق آخرین آمارهای منتشر شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعداد مشترکین پهن باند سیار در کشور تا پایان خرداد ماه سال جاری ( 1396) به 41 میلیون و 57 هزار نفر رسیده است. این رقم نتیجه رشد 104درصدی ضریب نفوذ مشترکین تلفن همراه در کشور در چهار سال گذشته بوده است و آمار مشترکان پهن باند ثابت به 10میلیون و 282 هزار مشترک رسیده است.
۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۳ : ۱۶
سرانه دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت طی چهار سال گذشته از رشد ۳۵ برابری برخوردار و به ۳۵ کیلوبیت بر ثانیه رسیده است.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۳ : ۷
گروه فناوری اطلاعات: در همایش فعالان سواد فضای مجازی سراسر کشور بر رژیم مصرف اینترنت و مهمترین چالش‌های سواد رسانه‌ای غفلت و بی‌توجهی تاکید شد.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۰ : ۳۰
عضو شوراي عالي فضاي مجازي کشور در همايش سواد رسانه‌اي، سواد اينترنتي را ظرفيتي براي تبديل تهديدها به فرصت‌ها عنوان کرد و گفت: بايد با استفاده صحيح و افزايش سواد رسانه اي، نهايت بهره‌برداري را از اين فضا داشته باشيم.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۲۲ : ۲۴
آرشيو خبر ها

نظرسنجي