سرویس اينترنت
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي تاکيد کرد که اختلالات اينترنت که اين روزها شاهديم به دليل اعمال فيلترينگ تلگرام است.
از امروز تا بیستم آبان جامعه صنف، متخصصان و مهندسان انفورماتیک و الکترونیک کشور، شاهد برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی( الکامپ ) در کشور هستند.
۱۳۸۹/۸/۱۷ - ۱۲ : ۵۰
شانزدهمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و دولت الکترونیک از امروز تا پنجشنبه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.
۱۳۸۹/۸/۱۷ - ۱۲ : ۱۰
طبق ماده 49 برنامه پنجم توسعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف به تامین پهنای باند مناسب و ایجاد امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت مبتنی بر توافقنامه سطح خدمات( SLA) است.
۱۳۸۹/۸/۱۷ - ۱۱ : ۵۳
رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پیش بینی می‌شود در دوره مجازی نیز سال آینده پذیرش دانشجو داشته باشیم.
۱۳۸۹/۸/۱۶ - ۱۰ : ۱
مدیر روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات: ایمیل ملی در الکامپ رونمایی می‌شود
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات در خصوص برنامه‌های این سازمان برای نمایشگاه الکامپ گفت: مدیریت اینترنت در کشور توسط مرکز "متبا" (امنیت فضای تبادل اطلاعات توسط مرکز ماهر)، ارایه پورتال IRAN.IR و رونمایی از ایمیل ملی از جمله خدماتی است که در نمایشگاه الکامپ شانزدهم توسط این سازمان ارایه خواهد شد.
۱۳۸۹/۸/۱۶ - ۹ : ۳۸
سازمان تنظیم مقررات برای درخواست و ارایه پیشنهاد (RFP ) و انتخاب اپراتورها و ارایه‌کنندگان خدمات مراکز داده اینترنتی(IDC) مناقصه برگزار می‌کند.
۱۳۸۹/۸/۱۶ - ۸ : ۰
شبکه اجتماعی موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان با نام «شبکه خانوادگی پاک» در فضای مجازی راه اندازی شد.
۱۳۸۹/۸/۱۶ - ۸ : ۰
ایران حداقل ظرفیت 10 میلیون مشترک اینترنت پرسرعت را داشته و بازار ADSL کشورمان توانایی و قابلیت 9 میلیون ظرفیت ADSL دیگر را نیز داراست که فعلا این ظرفیت خالی است.
۱۳۸۹/۸/۱۶ - ۸ : ۰
به گفته وزیر ارتباطات، درخواست حذف کدهای بین شهری برای برخی استان‌ها به هیات دولت آمده است.
۱۳۸۹/۸/۱۵ - ۱۲ : ۴۳
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد: آغاز به کار شبکه هوشمند سراسری از ماه جاری
براساس توافق های صورت گرفته میان شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت، ارایه خدمات شبکه هوشمند سراسری (IN) از ماه جاری آغاز می شود.
۱۳۸۹/۸/۱۵ - ۱۱ : ۱۹
مدیرکل روابط عمومی مخابرات استان تهران: 60 هزار تهرانی مشترک ADSL مخابرات هستند
به گفته مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران اینترنت پرسرعت بخشی از بازار را به خود اختصاص داده است و یکی از نیازهایی که همیشه در کشورمان وجود داشته بحثADSL است و نیاز به این سرویس ها ادامه داشته و افزایش خواهد یافت.
۱۳۸۹/۸/۱۴ - ۱۳ : ۴
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ‌گفت: موضوع رومینگ بین اپراتورهای داخل کشوریکی از مباحث مهم است به این معنی که اپراتورهایی که معمولا شبکه گسترده‌ای دارند این امکان را فراهم کنند که اپراتور جدید به جای شبکه‌سازی از شبکه‌های آن‌ها استفاده کند.
۱۳۸۹/۸/۱۴ - ۱۲ : ۳۱
به گفته عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای، تمدید نشدن مجوز فعالیت شرکت­های ارایه­دهنده خدمات اینترنتی توسط رگولاتوری و همچنین افزایش تعرفه واگذاری خطوط E1 و بکارگیری نرم افزار pc to phone جهت تماس­های تلفنی، فعالیت شرکت­های voip را مختل کرده است.
۱۳۸۹/۸/۱۲ - ۱۰ : ۵۷
عضو کمیسیون تلفیق مجلس از تصویب ماده ساماندهی خدمات اینترنتی و ارتباطی برنامه پنجم توسعه در بخش ارتباطات کشور در این کمیسیون خبر داد و گفت: طبق این طرح باید دسترسی آحاد مردم به علم و فناوری تسهیل شود.
۱۳۸۹/۸/۱۱ - ۱۳ : ۱۱
به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات مبین نت با توجه به تاخیرات غیر قابل قبول از سوی هوواوی در صورت رفع نشدن مشکلات تا چند هفته آینده قطعا در چارچوب قرارداد برخوردی جدی با این شرکت انجام می شود.
۱۳۸۹/۸/۱۱ - ۱۲ : ۳۸
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت‌: وزارت ارتباطات درخواست صدور مجوز برای اپراتور چهارم را به هیات دولت ارایه کرده که پس از کسب اجازه از دولت و شورای اقتصاد، ظرف یک ماه می‌توانیم پروانه را صادر کنیم.
۱۳۸۹/۸/۱۰ - ۹ : ۴۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي