سرویس اينترنت
در مقابل کاربراني که از اينترنت شبانه ناراضي‌اند، ظاهرا برخي خواستار اينترنت شبانه از سوي اپراتورها هستند؛ اما به نظر مي‌رسد تقابل اين دو خواسته به تصور گران شدن هزينه اينترنت، موجب نارضايتي کاربران شده است.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بار ديگر با اشاره به نبود امکانات ارتباطي مناسب در مسير نجف به کربلا، دليل اين موضوع را اطلاع‌رساني کرد.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۴ : ۳۱
بدافزاري جديد کشف شده که وسايل شبکه­ داراي ضعف را هدف قرار مي­‌دهد و استفاده از تکه‌کدها و ترکيب آنان با يکديگر، اين تهديد را براي هکرها ساده­ مي‌کند.
۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۵ : ۱۴
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت : فناوری اینترنت بالنی توسط پژوهشگاه فضایی ایران در مرز مهران، برای ارائه خدمت اینترنت بدون سیم به زائران اربعین حسینی، راه‌اندازی شد.
۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۴ : ۳۱
شاید شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که از سرعت پایین اینترنت خود اظهار ناخشنودی می‌کنند و درصدد یافتن علت و حل این مشکل هستند.
۱۳۹۶/۸/۱۲ - ۲۱ : ۵۹
رشد جهشی کاربران اینترنت در ایران طی چند سال گذشته برای همه ملموس بوده است. در کنار این مساله اما باید دید سرانه دسترسی به اینترنت و همینطور سرانه حجم اختصاص یافته به هر فرد برای اینترنت داخلی و بین‌المللی در چه وضعیتی است.
۱۳۹۶/۸/۱۲ - ۱۶ : ۲۹
همراه اول از ايجاد کانال‌هاي ارتباطي گسترده جهت بهبود ارتباط موبايلي زائرين اربعين خبر داد.
۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۷ : ۷
بخشی از گزارش سال 95 یک صنعت اینترنتی در کشور نشان می‌دهد که بیشترین دسترسی ایرانی‌ها به اینترنت از طریق شبکه وای‌فای است و بیشترین میزان دانلود نیز روی وای فای و سپس نسل 3 موبایل انجام شده است.
۱۳۹۶/۸/۶ - ۱۶ : ۹
معاون شرکت مخابرات ايران با اشاره به طرح غيرحجمي کردن اينترنت گفت که چون پهناي باند و سياست‌گذاري در اختيار دولت است، به نظر مي‌رسد اين طرح شدني باشد.
۱۳۹۶/۸/۳ - ۲۰ : ۱۳
دومين همايش جويشگر بومي با هدف تجاري سازي و با حضور کارشناسان و فعالان اين حوزه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات آغاز شد.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۲۱ : ۳۵
تعدادی از شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و ARM از یک استاندارد جدید امنیتی برای ایمن سازی اینترنت اشیا پشتیبانی می‌کنند.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۶ : ۴۶
مرکز ماهر از آسیب‌پذیری بحرانی در پروتکل WPA2خبر داده که ترافیک اینترنت وای فای ( WI-FI ) را در معرض سوءاستفاده قرار می دهد و راههای جلوگیری از این آسیب پذیری را اعلام کرد.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۷ : ۴۱
تصور کنيد دسترسي به جست‌وجوگرهايي مثل گوگل يا ياهو براي مدتي در کشور قطع شود. اين اتفاق مي‌تواند براي حوزه‌هاي مختلف مثل سيستم آموزشي تاثيرگذار باشد و در اين راستا طرح و تقويت يک جست‌وجوگر بومي از همين دريچه توجيه‌پذير و ضروري به نظر مي‌رسد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۵ : ۳۸
شرکت هاي فناوري تعهد کرده اند نرم افزارهايي را آپديت کنند که به ايجاد حفره امنيتي در شبکه هاي واي فاي خانگي شده اند.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۵ : ۴۶
ممکن است بسياري از شهرونداني که از بسته‌هاي اينترنت خانگي با سرعت بالا استفاده مي‌کنند، گاهي نگران کم‌فروشي در حجم يا سرعت کمتر از سرعت اسمي خريداري شده باشند. براي حل اين مشکل امکان سنجش سرعت و کيفيت اينترنت خانگي و همچنين پيگيري قانوني شکايات فراهم شده است.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۹ : ۱۸
فروش قطره‌اي اينترنت آن هم به شيوه‌اي که اکنون در ايران اجرا مي‌شود تقريبا در هيچ کجاي دنيا مرسوم نيست. اين نحوه فروش اينترنت در علاوه بر تحميل هزينه‌هاي غيرعادلانه بر مشترکان در نهايت از ايجاد فضايي مطمئن براي توليد محتواي ملي نيز جلوگيري مي‌کند.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۵ : ۱۲
امکان انتقال بخشي از باقي مانده بسته‌هاي اينترنت همراه به دوره بعد براي مشترکين سيم کارت‌هاي شاتل موبايل امکان پذير شد.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۳ : ۵۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي