سرویس تلفن همراه
معاون ستاد مبارزه با قاچاق از آغاز اجراي مرحله سوم طرح رجيستري گوشي هاي تلفن همراه تحت عنوان انتقال مالکيت از هفته آينده خبر داد و گفت: اين مرحله مربوط به گوشي هاي دسته دوم است.
با آغاز طرح رجیستری این سؤال بارها مطرح می‌شود که تکلیف گوشی مسافرانی که قصد اقامت در ایران را دارند در رجیستری چیست؟ بنابر اطلاعات رسمی دو حالت برای گوشی مسافران در این طرح در نظر گرفته شده است.
۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۲ : ۱۷
هر کدام از زواياي اجرا شدن يا نشدن رجيستري گوشي‌هاي همراه مشکلاتي را به همراه دارد؛ در حالي که مسوولان از زيان‌هاي واردشده به دولت به دليل حجم اعظم گوشي‌هاي قاچاق مي‌گويند و راه چاره را رجيستري مي‌دانند، اجراي اين طرح که در ابتدا با افزايش قيمت هرچند حبابي گوشي همراه بود، با خريد گوشي‌هاي بازشده و رجيسترشده‌ي با قيمت آک‌بند، تضييع حقوق مصرف‌کننده را نيز به همراه دارد.
۱۳۹۶/۸/۳ - ۲۰ : ۲۰
مشترکان ایرانسل می‌توانند در سفر به 42 کشور جهان از سرویس رومینگ نسل چهار (LTE) استفاده کنند.
۱۳۹۶/۸/۳ - ۲۰ : ۸
در حاليکه از چند روز گذشته طرح رجيستري تلفن همراه آغاز شده است، برخي شرايط و راه‌هايي براي سودجويان از اين طرح فراهم شده که دودش به چشم خريداران مي‌رود، چراکه در اين ميان فروشندگان براي جلوگيري از ضرر گوشي‌هاي موجود در انبارها، گوشي‌هاي نو را از بسته‌بندي آن خارج و با انداختن سيم‌کارت، گوشي را فعال مي‌کنند که اين امر خود نه تنها دست بردن در کالاي نو است، بلکه زمينه برخي سودجويي‌ها همچون جابجايي گوشي‌هاي نو با کارکرده، تغيير لوازم جانبي آن با نمونه‌هاي فرعي و حتي دست دوم را فراهم کرده که حق مصرف‌کننده را ضايع مي‌کند.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۲۱ : ۴۵
با آغاز طرح رجيستري اين سؤال بارها مطرح مي‌شود که تکليف گوشي‌هايي که فعال نشده چيست؟ بنابر اعلام کميته رجيستري، فعلاً تا زماني که مدل‌هاي منتخب براي آغاز اعمال محدوديت‌ها اعلام نشده‌اند تمامي گوشي‌هاي جديد مانند سابق فعال مي‌شوند.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۷ : ۱
مسئولان متروي شهر نيويورک به منظور مدرن سازي خطوط مترو به دنبال حذف کارت هاي اعتباري براي پرداخت هزينه استفاده از آن هستند.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۶ : ۵۵
پس از اجرایی شدن طرح رجیستری تلفن همراه ابهاماتی درباره چگونگی تشخیص قاچاق بودن یا نبودن آنها به وجود آمد که نایب رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: با ارسال کد 15 رقمی IMEI به سامانه پیامکی مشخص شده، می‌توان از این موضوع اطمینان حاصل کرد. البته گوشی‌های فعال شده تا 28 مهرماه امسال (حتی اگر به صورت قاچاق وارد شده باشند) مشکلی برای مصرف‌کننده‌ نخواهند داشت.
۱۳۹۶/۸/۱ - ۲۰ : ۲۴
در حالي که طرح رجيستري گوشي‌هاي همراه براي صيانت از حقوق مصرف کننده و جلوگيري از قاچاق در حال اجراي نهايي است و به طور طبيعي بايد با کمترين هزينه براي مصرف کننده انجام شود، در اولين گام پس از اجرا، قيمت‌ها از حدود متعارف گذشتند و در مواردي نيز عرضه کنندگان گوشي‌هاي قاچاق، راه‌هايي براي دور زدن طرح رجيستري براي کالاهاي قاچاق موجودشان پيدا کردند.
۱۳۹۶/۸/۱ - ۱۶ : ۱۲
وزیر ارتباطات گفت: افزایش قیمت‌ها در بازار گوشی موبایل با آغاز رجیستری حباب است و بهترین پاسخ به این موضوع، عدم خرید گوشی برای تنظیم بازار است.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۲ : ۴۶
وزیر ارتباطات از رفع اشکال سامانه ۱۹۵ برای ارسال شکایت پیامکی از سیم کارت مزاحم شخصی خبر داد و افزود: به دلیل پیکره بندی اشتباه در این سامانه از مردم هزینه کسر می‌شد که به آنان بازگردانده خواهد.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۲۳ : ۸
اشتباه وارد کردن کد PUK و یا تعلل در پرداخت بدهی قبض موبایل، دلایلی هستند که می‌توانند سیم­‌کارت شما را برای مدتی غیرقابل استفاده کنند.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۹ : ۰
شرکت هواوی که به تازگی از گوشی‌های هوشمند سری Mate 10 رونمایی کرده، قصد دارد یک گوشی هوشمند تاشو طراحی و به بازار عرضه کند.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۸ : ۴۹
با آغاز طرح رجیستری گوشی تلفن همراه، شنیده می‌شود برخی فروشندگان برای جلوگیری از فعال نشدن احتمالی گوشی‌های موجود در واحدهای صنفی آنها را باز و فعال می‌کنند.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۸ : ۱۷
شرکت HMD Global از گوشی جدید اندرویدی خود به نام نوکیا 7 رونمایی کرد.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۸ : ۱۲
وزیر پست، تلگراف و تلفن دولت سازندگی با بیان اینکه اجرای رجیستری تلفن همراه هم به نفع مردم و هم در راستای منافع ملی است، گفت: باید با قدرت و جدیت تمام در اجرای کامل این طرح کوشا باشیم تا سیستم‌ها نهادینه شوند و فساد کمتری اتفاق بیفتد.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۶ : ۵۳
در شرايطي که مشترکان اپراتورهاي همراه توانايي پرداخت قبوض خطوط ثابت خود در مدت زمان تعيين‌شده را نداشته باشند، مي‌توانند از امکاني که اپراتورها براي آنان در نظر گرفته استفاده و بدهي خود را به صورت قسطي پرداخت کنند.
۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۱۵ : ۵۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي