سرویس باندپهن
پیاده سازی شبکه سیار LTE به صورت کاملا نرم افزاری جهت ایجاد شبکه خصوصی و بستر تست نسل پنجم، توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.
از زمانی که قرار بود بین ایران و پاکستان ارتباطات فیبر نوری برقرار شود، چند سال می‌گذرد اما به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، تنها کشور مرزی که در حال حاضر با ایران فیبر نوری ندارد، پاکستان است.
۱۳۹۳/۱۲/۲۴ - ۱۸ : ۱۱
معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: دوره انحصار اپراتور اتصال فیبر نوری منازل در تابستان سال ۹۵ به اتمام می رسد این درحالی است که این اپراتور تاکنون کار جدی برای اجرای این پروژه انجام نداده است.
۱۳۹۳/۱۲/۲۴ - ۱۶ : ۴۲
فیبر نوری راهی ارزان‌تر و سریع‌تر جهت بسترسازی پروژه‌هایی چون دولت الکترونیک، شهر الکترونیک، آموزش الکترونیک و البته استفاده بهتر از نسل‌های ارتباطی بالاتر یعنی همان 3G و 4G است، اما در شرایطی که ایران خود را برای ورود به تمام این پروژه‌ها آماده می‌کند، وضعیت این شبکه زیرساختی در کشور به چه شکل است؟
۱۳۹۳/۱۲/۱۲ - ۱۸ : ۲۸
تشریح آخرین وضعیت شبکه فیبر نوری کشور چالشهای فیبرنوری در راه خانه ایرانیان
اپراتور مجری پروژه فیبر نوری در کشور، تا پایان سال جاری به پنجمین سال فعالیتش وارد می‌شود و این درحالی‌ است که وزارت ارتباطات بیش از گذشته بر لزوم تسریع روند امور در این زمینه اصرار می‌کند.
۱۳۹۳/۱۲/۱۰ - ۱۵ : ۵۵
در نیمه اول سال 94 انجام می‌شود صدور پروانه‌های جدید حوزه اینترنت
معاون رگولاتوری از صدور پروانه‌های جدید در حوزه اینترنت با عنوان ارتباطات ثابت (FCP) و ارائه خدمات ارتباطی ثابت (servco) تا تیرماه سال ?? خبر داد.
۱۳۹۳/۱۲/۵ - ۱۶ : ۳
آیا سیاست اخطار و هشدار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جواب مى‌دهد؟
۱۳۹۳/۱۲/۲ - ۱۰ : ۸
طی مراسمی پیش نویس پیشنهادی سند ملی باند پهن توسط همراه اول ارائه شد.
۱۳۹۳/۱۱/۲۹ - ۱۷ : ۳۷
شرکت ایرانیان نت در اولین همایش ملی چالش های مدیریت فناوری اطلاعات نشست تخصصی در زمینه ی Fixed Broadband برگزار می کند.
۱۳۹۳/۱۱/۲۸ - ۱۳ : ۵۱
نشست تخصصي هم ‏انديشي در خصوص فرصت‏هاي همکاري در توسعه پهن باند ثابت کشور (Fixed Broadband) با حضور مديران و صاحب‏نظران فناوري اطلاعات کشور برگزار مي شود.
۱۳۹۳/۱۱/۲۷ - ۱۵ : ۲۱
رگولاتوری وحلقه هایی که در زنجیره ارزش پروانه FCP مفقود مانده اند
۱۳۹۳/۱۱/۲۶ - ۱۵ : ۳۰
تفاهم نامه ایجاد شبکه دسترسی فیبر نوری شهر شیراز مابین کنسرسیوم کاپ و شرکت ایرانیان نت به عنوان مجری شبکه FTTx کشور به امضاء رسید.
۱۳۹۳/۱۱/۲۰ - ۱۵ : ۱۵
رئیس ?مرکز آموزش عالی علمی کاربردی مخابرات، تاکید کرد: ایجاد 100 هزار شغل جدید به ازای افزایش هر 10 درصد باند پهن
عضو کمیته علمی هشتمین همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات با موضوع نقش توسعه شبکه‌های موبایل باند پهن در اقتصاد مقاومتی، می‌گوید: طبق اعلام ITU، به ازای افزایش هر 10 درصد باند پهن در کشورها حدود 100 هزار شغل جدید ایجاد می شود.
۱۳۹۳/۱۱/۱۹ - ۱۵ : ۴۲
ابلاغ مصوبه ارتباطات ثابت باند پهن؛ جزئیات پروانه جدید خدمات اینترنت در کشور
معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جزئیات و الزامات لازم برای دریافت پروانه های جدید فعالیت در حوزه اینترنت موسوم به خدمات ارتباطات باندپهن ثابت را تشریح کرد.
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ - ۱۲ : ۱۰
تعرفه پهنای باند اینترنت برای کلیه خدمات قابل ارائه شرکت مخابرات استان تهران بر اساس مصوبه شماره 3 جلسه شماره 200 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات 25 درصد کاهش یافت.
۱۳۹۳/۱۱/۱۲ - ۱۲ : ۲
شرکت مخابرات استان تهران از اعمال مصوبه کاهش قيمت اينترنت مبني بر کاهش 25 درصدي نرخ اينترنت، خبر داد.
۱۳۹۳/۱۱/۱۲ - ۱۱ : ۲۴
وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت به ارائه توضیحاتی درباره روابط ایران با ترکیه و عراق پرداخت.
۱۳۹۳/۱۱/۱۱ - ۱۰ : ۵۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي