سرویس باندپهن
نسل چهارم شبکه‌هاي اينترنتي امکان دسترسي هکرها به جاسوسي، رديابي و غيره را فراهم مي‌کند اما محققان امنيتي به اين نکته رسيده‌اند که سرورهاي نسل چهارم آسيب‌پذيرترند که اين امر موجب جاسوسي از تلفن کاربر شامل مکالمات، پيام‌ها، ارسال پيام جعلي از سمت کاربر، جعل موقعيت دستگاه و حتي قطع ارتباطات بصورت آنلاين مي‌شود.
مراسم آغازین عملیات اجرای شبکه فیبرنوری اپراتور چهارم مخابراتی کشور با حضور دکترکلیوندنماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، مقامات و جمعی از مدیران سازمانهای دولتی وخصوصی استان البرز امروز از شهر کرج آغاز شد.
۱۳۹۴/۲/۱۶ - ۱۱ : ۰
عمليات اجرايي 500 هزار پورت شبکه دسترسي فيبرنوري ( FTTx ) در 7 کلان شهر کشور از روز چهارشنبه 16 ارديبهشت ماه 94 به مناسبت هفته ارتباطات با حضور مسئولين وزارت ارتباطات و مقامات ومديران استان البرز، از شهر کرج آغازميشود.
۱۳۹۴/۲/۱۵ - ۱۲ : ۱۱
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه ریزی این وزارتخانه برای ایجاد 100 هزار شغل در شبکه ارتباطات کشور خبر داد.
۱۳۹۴/۲/۱۱ - ۱۰ : ۵۵
دسترسی صد درصدی کسب و کارها به باند پهن از جمله اهداف تعیین شده در برنامه پنجم توسعه بود که در پایان سال جاری مهلت آن به پایان خواهد رسید اما باید دید که با وضعیت پهنای باند در کشور تا کنون چه میزانی از کار انجام شده و چقدر راه تا رسیدن به این هدف باقی مانده است.
۱۳۹۴/۲/۴ - ۱۸ : ۵۲
معاون وزیر ارتباطات خبر داد: افزایش پهنای باند وسیع کشور
معاون وزیر ارتباطات از آغاز پروژه تدبیر در کشور خبر داد و گفت: با اجرای پروژه تدبیر زیرساختهای ارتباطات و مخابرات در کشور گسترش دو چندانی خوهد یافت.
۱۳۹۴/۲/۴ - ۱۸ : ۴۳
طی سال گذشته ترانزیت بین الملل از 750 STM1 به STM1 2350 رسید که رشدی سه برابری را نشان می دهد.
۱۳۹۴/۲/۴ - ۱۸ : ۳۹
شبکه فیبرنوری، ضرورت عصر زتابایت عصر زتابایت آغاز شده است؟
اخیراً شرکت سیسکو با انتشار یک سند چشم انداز، اینترنت را در سال ۲۰۱۵ ترسیم کرده است. بنا براین پیش بینی در پایان سال ۲۰۱۵، هر ماه 5.8 اگزابایت و در مجموع سالانه 966 اگزابایت انتقال اطلاعات صورت خواهد گرفت. ( هر اگزابایت برابر با یک میلیارد گیگابایت ا ست)
۱۳۹۴/۲/۲ - ۱۸ : ۶
معاون طرح و توسعه فناوری های نوین شرکت زیرساخت: حدود 12 هزار کیلومتر فیبرنوری طی 30 ماه اجرا می‌شود
معاون طرح و توسعه فناوری های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت عملکرد سال 93 شرکت را موفق ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته مطابق اهداف عمل کردیم و در بعضی جاها جلوتر از اهداف تعیین شده بودیم و در سال 94 هم تلاش می کنیم همه درخواست ها را با سرعت و کیفیت مناسب پاسخگو باشیم.
۱۳۹۴/۱/۳۱ - ۱۹ : ۵۹
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت، از پايان فاز مطالعاتي پروژه پرديس ارتباطي تهران خبر داد و گفت: طرح تجاري اين پروژه در حال تهيه است.
۱۳۹۴/۱/۲۲ - ۱۷ : ۴
بیش از 390میلیون سهم از سهام شرکت خدمات ارتباطی و الکترونیکی ایرانیان نت از طریق مزایده به متقاضیان واگذار می شود
۱۳۹۴/۱/۲ - ۹ : ۵۶
از زمانی که قرار بود بین ایران و پاکستان ارتباطات فیبر نوری برقرار شود، چند سال می‌گذرد اما به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، تنها کشور مرزی که در حال حاضر با ایران فیبر نوری ندارد، پاکستان است.
۱۳۹۳/۱۲/۲۴ - ۱۸ : ۱۱
معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: دوره انحصار اپراتور اتصال فیبر نوری منازل در تابستان سال ۹۵ به اتمام می رسد این درحالی است که این اپراتور تاکنون کار جدی برای اجرای این پروژه انجام نداده است.
۱۳۹۳/۱۲/۲۴ - ۱۶ : ۴۲
فیبر نوری راهی ارزان‌تر و سریع‌تر جهت بسترسازی پروژه‌هایی چون دولت الکترونیک، شهر الکترونیک، آموزش الکترونیک و البته استفاده بهتر از نسل‌های ارتباطی بالاتر یعنی همان 3G و 4G است، اما در شرایطی که ایران خود را برای ورود به تمام این پروژه‌ها آماده می‌کند، وضعیت این شبکه زیرساختی در کشور به چه شکل است؟
۱۳۹۳/۱۲/۱۲ - ۱۸ : ۲۸
تشریح آخرین وضعیت شبکه فیبر نوری کشور چالشهای فیبرنوری در راه خانه ایرانیان
اپراتور مجری پروژه فیبر نوری در کشور، تا پایان سال جاری به پنجمین سال فعالیتش وارد می‌شود و این درحالی‌ است که وزارت ارتباطات بیش از گذشته بر لزوم تسریع روند امور در این زمینه اصرار می‌کند.
۱۳۹۳/۱۲/۱۰ - ۱۵ : ۵۵
در نیمه اول سال 94 انجام می‌شود صدور پروانه‌های جدید حوزه اینترنت
معاون رگولاتوری از صدور پروانه‌های جدید در حوزه اینترنت با عنوان ارتباطات ثابت (FCP) و ارائه خدمات ارتباطی ثابت (servco) تا تیرماه سال ?? خبر داد.
۱۳۹۳/۱۲/۵ - ۱۶ : ۳
آیا سیاست اخطار و هشدار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جواب مى‌دهد؟
۱۳۹۳/۱۲/۲ - ۱۰ : ۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي