سرویس باندپهن
مجید خباز و سیدمهدی حاتمیان دو تن از مدیران ارشد شرکت ارتباطات زیرساخت به جای محمدطاهر شمس و مسعود رضا سلطانی به عنوان عضو جدیدهیات مدیره شرکت خدمات ارتباطی و الکترونیکی ایرانیان نت معرفی شدند.
طبق تازه‌ترین آماری که گروه پوینت‌تاپیک به گروه هم‌اندیشی فراخ‌باند ارایه داده است فناوری‌های اف‌تی‌تی‌ایکس در سه ماهه‌ی سوم سال 2012 از لحاظ شمار مشترکین خدمات فراخ‌باند، شبکه‌های کابلی را پشت سر گذاشتند.
۱۳۹۱/۱۲/۱۵ - ۱۲ : ۷
سازمان تنظیم مقررات مخابراتی ایتالیا قیمت‌های دسترسی عمده‌فروشی به زیرساخت غیرفعال (مجراها،حفره‌های آدم‌رو، فیبرنوری) و فعال(جریان بیت، "انی‌جی‌ای" و "وولا") شرکت مخابرات ایتالیا را تصویب کرد.
۱۳۹۱/۱۲/۱۳ - ۱۴ : ۴
اگر بخواهیم درک خوبی از معنای "پهنای باند" داشته باشیم؛ بد نیست به مثالی توجه کنید؛ اتوبانی را در نظر بگیرید که دارای خط (Line) یا باند است که ظرفیت این بزرگراه را معین می‌کند. اگر بزرگراهی دارای دو خط باشد، به‌طور همزمان و از یک نقطه از بزرگراه فقط دو دستگاه ماشین امکان عبور دارند و بزرگراهی دارای چهار باند باشد، به‌طور همزمان چهار ماشین امکان عبور از کنار هم را دارند.
۱۳۹۱/۱۲/۱۳ - ۱۲ : ۱۷
عضو هیئت مدیره همراه اول گفت: در نتیجه انحصاری که سالهای قبل برای توسعه بخش خصوصی در کشور ایجاد شد هم اکنون کشور در ضریب نفوذ باند پهن ثابت و موبایل بسیار عقب مانده است.
۱۳۹۱/۱۲/۱۲ - ۱۳ : ۲۳
یونسکو و سایر سازمانهای بین‌المللی باید دسترسی برابر کشورها به اطلاعات و ارتباطات را تضمین کرده و از اعمال هرگونه محدودیت در این عرصه جلوگیری کنند.
۱۳۹۱/۱۲/۱۲ - ۱۳ : ۷
معاون سازمان تنظيم مقررات گفت: ايرانيان‌نت به مدت 5 سال براي فيبرکشي مجوز انحصاري دارد و مجوز اين اپراتور براي ارائه محتوا اختياري است.
۱۳۹۱/۱۲/۵ - ۱۷ : ۴
عضو شورای عالی فضای مجازی خبر داد: ارائه پهنای باند رایگان به شرکت‌های داخلی
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی تعدد نهادهای تصمیم گیرنده در حوزه امنیت را مانعی برای فعالیت بخش خصوصی دانست و گفت: شورای عالی مجازی تلاش کرده است با تشکیل کمیسیون عالی امنیت فضای مجازی این مشکل را برطرف کند.
۱۳۹۱/۱۱/۲۹ - ۲۱ : ۱۵
نماینده شرکت ایرانیان نت درپنجمین کنفرانس بین المللی اپراتورهای پهن باند مخابراتی خاورمیانه و آفریقا (MEA2013 ) که از تاریخ 28 الی 30 اسفندماه سال جاری در امارات متحده عربی برگزار می شود سخنرانی خواهد داشت.
۱۳۹۱/۱۱/۲۹ - ۲۱ : ۴
اولين مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام اپراتورچهارم مخابراتي با حضور کليه سهامداران درساختمان مرکزي اين شرکت برگزار شد.
۱۳۹۱/۱۱/۲۶ - ۱۶ : ۳۲
عضو کمیسیون اینترنت نظام صنفی رایانه‌یی کشور معتقد است که کندی سرعت اینترنت در روزهای اخیر بنا بر اعلام دبیر شورای عالی فضای مجازی محدود کردن سرویس جهت مقابله با حملات سایبری است.
۱۳۹۱/۱۱/۲۲ - ۲۲ : ۱۸
معاون وزیر ارتباطات گفت: مجوز ارائه سرویس‌ روی باند پهن برای 5 سال انحصاراً به شرکت ایرانیان‌نت واگذار شده و قطعاً هر شرکتی قصد ارائه سرویس باند پهن را دارد باید از طریق این اپراتور و توافق با سهامدارانش انجام دهد.
۱۳۹۱/۱۱/۱۸ - ۱۹ : ۵۹
مدیر کل برنامه‌ریزی، بودجه و کنترل برنامه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت از توسعه پهنای باند بین‌الملل به بیش از 72 گیگابیت بر ثانیه خبر داد.
۱۳۹۱/۱۱/۱۵ - ۱۵ : ۱۷
براساس توافقنامه همکاری اپراتور چهارم با شهرداری مشهد ، طراحی، اجرا و بهره برداری از شبکه پهن باند برمبنای فیبرنوری وارایه سرویسهایFTTx از مشهد مقدس آغاز می شود.
۱۳۹۱/۱۱/۱۳ - ۱۲ : ۳۹
پنج هزار کیلومتر از مسیر هشت هزار و 500 کیلومتری پروژه شبکه فیبر نوری شرکت ارتباطات زیرساخت تا پایان سال جاری اجرا می شود.
۱۳۹۱/۱۱/۱۱ - ۲۰ : ۱۱
مروری بر آمارهای وزارت ارتباطات گویای آن است که تا پایان سال 1390 سرانه پهنای باند اینترنت به ازای هر نفر 0.9 کیلوبیت بوده است.
۱۳۹۱/۱۱/۶ - ۱۷ : ۱۴
به گزارش روزنامه‌ی چاینادیلی، طبق حکمی که وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین صادر کرده است در تمام خانه‌های نوساز قرارگرفته در مناطق دارای دسترسی به شبکه‌ی فیبر باید خط فیبرتاخانه(اFTTH) نصب شود.
۱۳۹۱/۱۰/۳۰ - ۱۴ : ۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي