سرویس ICT داخلي
با حضور آذري جهرمي و سردار جلالي؛ شبکه «راديو ترانک ملي» راه‌اندازي شد
شبکه « راديو ترانک ملي» همزمان با هفته پدافند غير عامل و با هدف ارائه خدمات ارتباطي در شرايط بحران صبح امروز ( سه شنبه) در سالن همايش هاي شهيد قندي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به بهره برداري رسيد.
مدیرکل دفتر طرح‌‌های جامع و تدوین استانداردهای شرکت ارتباطات زیرساخت از بومی‌سازی تجهیزات با سفارش تولید دو دستگاه تجهیزات انتقال نوری (Roadm) و تجهیزات انتقال الکتریکی 10گیگابیت بر ثانیه (SDH رده 64) خبر داد.
۱۳۹۲/۱۰/۲۳ - ۱۷ : ۵۷
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با شبکه‌های ارتباطی نظیر وی‌چت و وایبر گفت: نمی‌شود تمامی برنامه‌های ارتباطی را بست.
۱۳۹۲/۱۰/۲۰ - ۲۲ : ۳۹
تشعشعات موبایل و مخاطراتی که برای سلامت انسان به همراه دارند موضوعی است که دیگر همگان با آن آشنا هستند اما این نگرانی تا چه اندازه جایز است و راهکارهای مقابله با مخاطرات ناشی از تشعشعات موبایلی از چه قرار است؟
۱۳۹۲/۱۰/۲۰ - ۲۲ : ۲۷
یک مقام مسوول در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تشکیل کمیته‌ای با هدف بررسی و اندازه‌گیری تشعشعات طیف فرکانسی کشور با حضور نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی و محیط زیست خبر داد
۱۳۹۲/۱۰/۱۸ - ۱۲ : ۴۴
روز گذشته در ساعات مختلفی دسترسی به شبکه اجتماعی وی‌چت که از چند هفته پیش به دستور کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای فیلتر شده بدون استفاده از فیلتر شکن در نقاط متعدد تهران امکان‌پذیر شد.
۱۳۹۲/۱۰/۱۵ - ۲۰ : ۵۵
سیاست‌های یک بام و دو هواِ در مواجهه با شبکه‌های اجتماعی تکلیف کاربران با وایبر، وی‌چت، تانگو و... را روشن کنید
در حالی که هفته گذشته اخباری مبنی بر فیلتر‌ شدن اینستاگرام منتشر و پس از چند ساعت تکذیب شد، روز گذشته همین موضوع درباره‌ی وایبر مطرح بود.
۱۳۹۲/۱۰/۱۴ - ۱۸ : ۱۵
وزير ارتباطات 3 عضو صاحب نظر کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات را منصوب کرد.
۱۳۹۲/۱۰/۱۱ - ۱۲ : ۵۶
با هدف ارتقای جایگاه ایران در ارزیابی‌های مجامع بین‌المللی حوزه فاوا، طرح آمارگیری تخصصی استفاده خانوارها و افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات از 21 دی ماه سال جاری آغاز می‌شود.
۱۳۹۲/۱۰/۸ - ۱۱ : ۱۸
چهارمين دوره ارزيابي، رتبه‌بندي و انتخاب اپراتورهاي برتر سرويس‌هاي فناوري اطلاعات با اضافه شدن شرکت‌هاي WiMAX و ISDP از هفتم دي ماه آغاز مي‌شود.
۱۳۹۲/۱۰/۶ - ۲۰ : ۵۸
هفته‌اي که گذشت در حوزه IT، با فيلتر وي‌چت آغاز شد؛ سپس وزير ارتباطات در يک شبکه اجتماعي به نگراني مردم از تاثير تشعشع پارازيت ماهواره‌اي پاسخ داد و پس از آن همراه اول اعلام کرد خطوط بدهکار از اسفند سلب امتياز مي‌شود و در آخر هم خبر از مذاکره دولتي‌ها با گوگل رسيد.
۱۳۹۲/۱۰/۶ - ۲۰ : ۵۴
در مراسم سومین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور با اهدای تندیس بلورین کیفیت و لوح سپاس از محمود خسروی معاون وزیر، رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان برگزیده ملی و نام آور کیفیت قدردانی شد.
۱۳۹۲/۱۰/۴ - ۲۲ : ۴۶
دومین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت تدبیر و امید شب گذشته به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.
۱۳۹۲/۱۰/۴ - ۱۵ : ۴۵
ارزيابيهاي انجام گرفته از شاخص دولت الکترونيک در ميان 190 کشور دنيا حاکي از آن است که ايران با کسب 4 هزار و 876 امتياز در رتبه 100 جهان قرار دارد و کشور کره جنوبي مکان اول اين رده بندي را با امتيار 9 هزار و 483 امتياز به خود اختصاص داده است.
۱۳۹۲/۱۰/۱ - ۲۲ : ۱۹
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد قطع وی‌چت از سوی وزارت ICT نبود
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت به ذکر توضیحاتی درباره قطع وی‌چت، تعرفه‌های مربوط به پهنای باند، سرعت اینترنت، اختلاف وزارت ارتباطات و مخابرات پرداخت و گفت قطع وی‌چت از طرف ما نبوده است.
۱۳۹۲/۹/۳۰ - ۱۳ : ۳۳
قیمت برخی تبلت های موجود در بازار افت اندکی نسبت به هفته های قبل داشته اند. برای مثال تبلت های ایرانی دیمو 2 الی 5 درصد نسبت به هفته قبل ارزان تر شدند.
۱۳۹۲/۹/۲۶ - ۲۳ : ۳۵
وزیر ارتباطات درباره راه اندازی شبکه ملی اطلاعات گفت: برنامه پنجم توسعه کشور تکالیفی را برای وزارت ارتباطات مشخص کرده که یکی از این برنامه‌ها راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است؛ که این شبکه بقیه دستوراتی که در این برنامه است را در عرض دو سال و هشت ماه گذشته با 15 درصد پیشرفت پیشبرده است.
۱۳۹۲/۹/۲۵ - ۲۰ : ۵۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي