سرویس ICT داخلي
توسعه شبکه ملي اطلاعات و زيرساخت‌هاي ارتباطي کشور همواره يکي از مطالبات از وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات بوده و براي تحقق اين هدف، اقداماتي انجام شده است، از جمله اينکه تمامي شهرهاي کشور تحت پوشش سراسري نسل‌هاي سوم و چهارم تلفن همراه قرار گرفته‌اند.
بازخوانی بخشی از صحبت های رئیس جمهور با ان.بی.سی امریکا، آیا دولت یازدهم جلوی سانسور اینترنت را می‌گیرد؟
رییس جمهوری می گوید: ما می‌خواهیم مردم در چارچوب زندگی خصوصی خود کاملا آزاد باشند. در دنیای امروز دسترسی به اطلاعات و حق گفت‌وگو و حق تبادل اندیشه، حق همه ملتها و از جمله ملت ایران است. البته همه دولتها دنبال نوعی نظارت بر شبکه اطلاعاتی جهانی هستند. برای ما مسائل اخلاقی‌مان و هویت ملی‌مان بسیار مهم است و بنابراین در این زمینه حساسیت به خرج خواهیم داد.
۱۳۹۲/۶/۳۱ - ۱۹ : ۳۰
وزير ارتباطات در پاسخ به سوالي مبني در ارتباط با موضوع پارازيت‌ها گفت: ما به پارازيت با اين معنا که بخواهد به سلامت مردم ضرري برساند موافق نيستيم.
۱۳۹۲/۶/۲۹ - ۱۷ : ۳۵
وزير ارتباطات درباره عضويت در شبکه‌هاي اجتماعي گفت: اگر شبکه‌اي سالم باشد عضويت و فعاليت در آن از نظر من هيچ مشکلي ندارد. برخي وزرا صفحاتي دارند و در اين صفحات نظر خود را بيان مي کنند و دوست دارند نظر ديگران را هم درباره آن بشنوند.
۱۳۹۲/۶/۲۹ - ۱۷ : ۲۱
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفته است: تاکنون ظرفیت شبکه اینترانت کشور از ۱۴ گیگابیت بر ثانیه در سال ۸۷ به ۵۵۰ گیگابیت بر ثانیه توسعه یافته و در نظر است تا پایان امسال با افزایش بیش از دو برابری به ۱۲۰۰گیگابیت بر ثانیه برسد.
۱۳۹۲/۶/۲۹ - ۱۷ : ۱۵
معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي نحوه شکايت کاربران خدمات ارتباطي و مخابراتي از اپراتورها و ارائه دهندگان اين خدمات را تشريح کرد و گفت: موارد شکايت از اپراتورهاي ارتباطي و مخابراتي در جهت تسهيل و تسريع در احقاق حقوق کاربران و نيز جلوگيري از سردرگمي آنها پيگيري مي شود.
۱۳۹۲/۶/۲۷ - ۱۶ : ۴۷
طی حکمی از سوی دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مهندس سید مجتبی هاشمی به سمت معاون فناوری و امور بین الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد.
۱۳۹۲/۶/۲۷ - ۱۴ : ۱۸
دومین سری از انتصابات وزیر جدید ارتباطات عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و بررای معاون حقوقی شد
طی احکامی جداگانه از سوی وزیر ارتباطات علی اصغر عمیدیان به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مرتضی براری به عنوان معاون حقوقی ، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شدند.
۱۳۹۲/۶/۲۶ - ۹ : ۵۴
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات معاون "توسعه مديريت، هماهنگي و امور پشتيباني" اين وزارتخانه را منصوب کرد.
۱۳۹۲/۶/۲۴ - ۱۷ : ۲۹
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه در حال حاضر با درخواست هاي مردم در خصوص استفاده از اينترنت و افزايش سرعت رو به رو هستيم، گفت: به دلايل مختلف پهناي باند اينترنت تاکنون متناسب با آنچه در برنامه ديده شده، توسعه نيافته است.
۱۳۹۲/۶/۲۳ - ۲۰ : ۴۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: ایجاد شهرک‌های ICT در دست مطالعه و بررسی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شهرکهای ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از طی مراحل مطالعاتی در چند نقطه کشور ایجاد خواهد شد.
۱۳۹۲/۶/۱۷ - ۲۰ : ۳۳
کمیته راهبری و تیم اجرایی مدیریت استراتژیک سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی به ریاست دکتر قنبری تشکیل شد.
۱۳۹۲/۶/۱۳ - ۱۷ : ۰
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از آمادگي راه اندازي مراکز داده – ديتاسنتر- در 4 استان گلستان، فارس، کرمان و خراسان خبر داد و گفت: گسترش ديتاسنترهاي استاني از سر گرفته مي شود.
۱۳۹۲/۶/۱۲ - ۲۳ : ۶
سرپرست سازمان فضايي ايران از پرتاب ماهواره "تدبير" به عنوان نخستين ماهواره دولت تدبير و اميد به فضا خبر داد.
۱۳۹۲/۶/۱۰ - ۱۷ : ۱۶
معاون پارلماني و حقوقي وزير ارتباطات خبر داد: دستور وزير فقط براي توقف هم‌کدي بود، نه يکسان‌سازي همراه اول
به گفته معاون حقوقي وزير ارتباطات، دستور وزير فقط براي توقف طرح هم‌کدي بوده و شامل تعرفه يکسان همراه اول نمي‌شود. وي همچنين گفته اظهارات مخابرات در خصوص ضرر ناشي از همکدي غيرواقعي بوده است.
۱۳۹۲/۶/۱۰ - ۱۶ : ۳۳
پروژه مرکز تبادل ترافيک اينترنت کشور توسط متولي شبکه زيرساختي ارتباطي کشور ايجاد مي‌شود، اين نخستين حضور رسمي محمود واعظي وزير ارتباطات در پروژه‌هاي مخابراتي و ارتباطي است.
۱۳۹۲/۶/۸ - ۱۸ : ۲۴
تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی یک ملک و دو پادشاه؛ وزیر ICT دبیر شورای عالی فضای مجازی می‌شود؟!
از قدیم گفته‌اند که دو پادشاه در یک ملک نگنجند اما با این حال سرزمین ICT کشور یک سال و اندی است که دو پادشاه دارد و پس از گذشت یک سال به نظر می‌رسد این موضوع طرح نکاتی را از سوی دست‌اندرکاران مختلف به دنبال داشته است.
۱۳۹۲/۶/۸ - ۱۸ : ۱۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي