سرویس ICT داخلي
نخستين جلسه شوراي راهبري شبکه ملي اطلاعات در دولت دوازدهم با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تشکيل شد.
وزير ارتباطات پس از موفقيت در ورود به کابينه دوازدهم، از نمايندگان مجلس بابت راي اعتمادشان تشکر کرد.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۰ : ۴۳
رييس‌ جمهور در حکمي دکتر "محمود واعظي" را به عنوان رييس دفتر رييس جمهور و سرپرست نهاد رياست جمهوري منصوب و جايگزين "محمد نهاونديان" کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۸ : ۲۹
محمد جواد آذری جهرمی با 152 رای موافق و 120 رای مخالف، به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم انتخاب شد.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۶ : ۴۸
عضو هيأت‌مديره شرکت مخابرات ايران گفت: با يکپارچه شدن IP شبکه شرکت مخابرات عمليات سوئيچينگ از مراکز مخابراتي به لايه بالاتري منتقل مي‌شود که با تغيير شکل سوئيچ‌هاي کشور، مراکز مخابراتي تغييرات اساسي خواهند داشت.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۲ : ۶
رييس کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي ضمن دفاع از وزير پيشنهادي ارتباطات از برخي از هجمه ها در روزهاي گذشته انتقاد کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۹ : ۳۷
با توجه به تفکيک تعرفه ترافيک بين‌الملل و داخلي نرخ‌هاي جديد سرويس فيبر نوري شرکت مخابرات ايران (تانوما) اعلام شد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۸ : ۱۲
دکتر روحاني در دفاع از آذري جهرمي وزير پيشنهادي ارتباطات در مجلس گفت : براي نخستين بار کسي معرفي شده است که متولد و پرورش يافته بعد از انقلاب است؛ در شوراي عالي فضاي مجازي با وي آشنا شدم و از تسلط وي بر ارتباطات و فضاي مجازي و با تفکر او نسبت به فضاي مجازي کاملا آگاه شدم .
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۷ : ۲۶
رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: آذری جهرمی هزینه‌های فراوانی برای دسترسی مردم به گردش آزاد اطلاعات و فضای مجازی داده است.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳ : ۲۷
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت که وزیر پیشنهادی ارتباطات با هفت سال سابقه حضور در این وزارتخانه توان چرخاندن این دستگاه عریض و طویل را ندارد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳ : ۲۳
نماينده مردم قزوين در مجلس با تاکيد بر اينکه اگر جوانگرايي با تخصص همراه نباشد فرصت سوزي است گفت:‌ مجلس مخالف خصوصي سازي نيست اما نقش دولت در اين مورد نقش حياتي است که اگر غير از اين باشد لطمات جبران ناپذيري را به کشور وارد مي‌کند.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳ : ۱۳
سيستم بروکراسي ايراني جداي از ساختمان‌هاي بلند و هزينه‌هاي پرسنلي ماهانه، در ايجاد ترافيک و آلودگي هوا نيز دخيل است چرا که اشتغال خيل عظيم نيروهاي منفعل در اين سيستم هزينه‌هاي اقتصاد کشور را نيز افزايش داده است. چاره اين شرايط در حرکت به سمت استفاده از فناوري‌هاي نوين اطلاعاتي و ارتباطاتي‌ براي افزايش دورکاري است تا شهروندان به جاي کارمندان کم حوصله، از طريق سيستم‌هاي الکترونيکي شبانه‌روزي، به انجام امور اداري خود بپردازند تا هم کارها با سرعت بيشتري انجام شود و هم درهزينه‌هاي ترافيکي و مصرف انرژي کشور صرفه‌جويي شود.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۵ : ۰
سازمان نظام صنفی رایانه ای، اسامی استارتاپهای برتر بخش رقابتی سالن «الکام استارز ۹۶ » در بیست و سومین نمایشگاه الکامپ را اعلام کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰ : ۲۷
عضو کميسيون اينترنت سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران در حالي که معتقد است در انتخاب يک وزير جوان ضعف‌ها و کاستي‌هايي وجود دارد، در عين حال آشنايي به دغدغه‌هاي کاري صنف، آگاه بودن به شرايط روز و اشراف به تحولات بين‌المللي و همگام بودن با فناوري روز را از نقاط مثبت انتخاب وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات مي‌داند.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۲۱ : ۵۴
سخنگوي ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با گله از وزارت ارتباطات براي تاخير در اجراي طرح ريجستري، گفت: وزارت ارتباطات دليل تاخير را عدم پيش‌بيني اعتبارات لازم دانسته اما ما تاخيرها را موجه نمي‌دانيم.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۲۰ : ۵۶
محمد جواد آذری جهرمی، که تاکنون به‌عنوان معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت برای فعالان حوزه ICT نامی آشنا بود حالا و در یک ماه اخیر نامش به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و البته جوان‌ترین وزیر معرفی شده به مجلس برای کابینه دولت دوازدهم بر سر زبان‌هاست.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۵ : ۶
معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران از تعیین تکلیف شماره‌های 909 شبکه هوشمند کشوری (IN) به زودی خبر داد و گفت: موضوع همین ماه حل خواهد شد و 2کار انجام خواهیم داد.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۲۲ : ۴۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي