سرویس فضاي مجازي
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات: اعدام شبکه‌هاي اجتماعي حکم مي‌خواهد!
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات مسدود کردن شبکه‌هاي اجتماعي را به اعدام آنها تشبيه کرد و درباره حمايت‌هاي مالي از آنها گفت: اصلي‌ترين مشکل پيام‌رسان‌هاي داخلي مساله اعتماد است و با تزريق پول اين اعتماد ايجاد نمي‌شود.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به آمار سه درصدی استفاده از فیلترشکن در ترافیک اینترنت کشور، اظهار کرد: نگاه دولت کنونی به لیست سیاه فضای مجازی، کوچک نگه داشتن آن است و همچنین فضای مجازی برای گروه‌های سنی و شخصیت‌های متفاوت باید سطح‌بندی شود.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۱۴ : ۵۴
امسال، اينستاگرام تغييرات نسبتاً زيادي را در اپليکيشن خود انجام داده است و با هر به روزرساني، قابليت تازه اي را به اين اپليکيشن محبوب آورده است. حالا نسخه جديد اين اپليکيشن با قابليت جديد ديگري آمده است.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱ : ۱۵
مديرعامل مجمع فعالان فضاي مجازي گفت: متاسفانه افتتاح شبکه ملي اطلاعات در کشور تنها جنبه تبليغاتي دارد و متاسفانه به دليل نبود زير ساخت‌هاي لازم مردم نمي‌توانند مزيت‌هاي اين شبکه را به نحو شايسته درک کنند.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۹ : ۴۱
درباره تناقضاتي که بعضا در اظهارات مقامات دولتي ايران و مسئولان تلگرام وجود داشته، دبير شوراي عالي فضاي مجازي مي‌گويد: طرف خارجي بعضا ملاحظاتي دارد. بازار هدف پيام‌رسان خارجي، جهاني است و ملاحظات اقتصادي نيز دارد. ممکن است اظهاراتي کند که در چارچوب منافع خودش باشد و همچنين سعي مي‌کند کمترين حد ممکن را از الزام‌ها و اعلام مقررات کشورهايي که در آنها فعاليت مي‌کند، بپذيرد.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۸ : ۲۳
باج‌افزارها، حملات DDOS‌ و استفاده از اخبار جعلی، از تهدیدهای امنیتی هستند که از سال ۲۰۱۶ کاربران فضای مجازی را مورد حمله قرار داده و از جمله مهم‌ترین تهدیدات جدید نیز به شمار می‌روند.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۷ : ۵۲
وزیر پیشنهادی ارتباطات با تاکید بر اینکه اصول و دکترین من تنها رهبری و مقام بالادستی است، گفت: هیچگاه خلاف نظر رهبری عمل نخواهم کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۲۲ : ۱۳
محققان از شناسایی بیش از4 هزار برنامه آلوده اندرویدی خبر داده اند که به طور مخفیانه صدای کاربران را ضبط کرده و اطلاعات گوشی ها را سرقت می کنند.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۲۲ : ۴
رييس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال 48 درصد تخلفات فضاي مجازي مربوط به تلگرام است،گفت:‌ تکنولوژي قابل انسداد نبوده و چاره کار بستن تلگرام نيست بلکه بايد خلاء‌هاي قانوني در اين فضا را پر کنيم.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۴ : ۸
سرپرست پژوهشگاه فضاي مجازي کشور از شکستن رکورد انتشار يک ميليارد مطلب در کانال‌هاي عمومي فارسي‌زبان تلگرام خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰ : ۱۲
دکتر فرنقی زاد رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وجود هر گونه اختلال در پیام رسان تلگرام را تکذیب کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۴ : ۵۵
وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات دولت دوازدهم از اعلام آمادگي مديران شبکه اجتماعي «توئيتر» براي پيگيري خواسته هاي ايران در جهت فعاليت اين سرويس دهنده خارجي در کشور خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۲۲ : ۴۹
پيام رسان هايي همچون وايبر، واتس آپ و فيس بوک و غيره ذهن ما را به سمت نا امني ميبرند
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۲۰ : ۳۲
حجت‌ الاسلام والمسلمين منتظري در همايش دادستانهاي مراکز استان ها گفت: رييس قوه قضاييه و دادستان کل کشور دو عضو موثر در شوراي عالي فضاي مجازي هستند.
۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۱۲ : ۳۸
مطابق با سياستها و اقدامات ساماندهي پيام رسانهاي اجتماعي که توسط شوراي عالي فضاي مجازي به تصويب رسيده است، شبکه هاي اجتماعي خارجي براي فعاليت در ايران، ملزم به دريافت مجوز شدند.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۴ : ۱۳
فيس بوک استفاده از يک شبکه هوش مصنوعي پيشرفته را براي ترجمه مطالب ارسالي کاربران در اين شبکه اجتماعي به کار گرفته تا دقت ترجمه ها افزايش يابد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۲۰ : ۳۲
فيس بوک که مدتي است توليد سخت افزارهاي اختصاصي خود را آغاز کرده، قصد دارد تبلت خاصي توليد کند که براي برقراري تماس هاي ويدئويي با کيفيت به کار مي رود.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۲۳ : ۱۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي