سرویس فضاي مجازي
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به اينکه يک دهم از خط انتقال و ديتاي کشور متکي به استان خراسان رضوي است، گفت: استراتژي شرکت ارتباطات زيرساخت اين است که فعاليت‌هاي ارتباطي را انحصاري نکند تا خدمات با کيفيت و قيمت ارزان ارايه شود.
وزير ارتباطات گفت: دو بند از دستورالعمل تقسيم کار بين دستگاه‌ها براي حفظ امنيت فضاي مجازي در شوراي عالي فضاي مجازي تصويب شد.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۴ : ۳۴
تلگرام در تازه‌ترین به روزرسانی به موضوع انتقال اطلاعات به CDN‌ها اشاره کرده است، این پیام رسان پیش‌تر از آغاز استفاده از شبکه‌های ارائه محتوا (CDN‌) به صورت رمزگذاری شده در ایران از ۲۷ جولای خبر داده بود.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۴ : ۲۸
جلسه شوراي عالي فضاي مجازي عصر شنبه به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رييس جمهور، برگزار شد و در آن نظام ملي پيشگيري و مقابله با حوادث فضاي مجازي بررسي شد.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۴ : ۱۳
هکرها با حمله به شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس اینستگرام توانستند اطلاعات شش میلیون کاربر را سرقت کرده و شماره همراه برخی از آنها را برای فروش عرضه کنند.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۳ : ۵۳
تماس صوتي تلگرام با تصميم مرجع قضايي مسدود شد و در حاليکه وزير سابق ارتباطات به گفته خود در مقابل ورشکست شدن مخابرات و اپراتورهاي موبايل از اين تصميم حمايت مي‌کرد، وزير جديد گفته است به‌ عنوان مطالبه مردم مذاکرات مجددي خواهد کرد.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱ : ۳۱
وزير ارتباطات گفت: به‌ عنوان مطالبه مردم مذاکرات مجددي با دستگاه قضايي براي برقراري تماس صوتي تلگرام انجام مي‌دهيم تا ببينيم مي‌توانيم اين امکان در اختيار مردم باشد يا خير.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۲۲ : ۱۱
دبير شوراي عالي فضاي مجازي گفت: براساس مصوبه شوراي عالي فضاي مجازي کشور مديريت و نگهداري شبکه ها نبايد توسط شرکت هاي خارجي صورت گيرد که اين موضوع در حال پيگيري است.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۶ : ۲
يک عضو شوراي مرکزي فراکسيون نمايندگان ولايي گفت: وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با حضور در جلسه اين فراکسيون از تلاش براي توسعه پيام‌رسان‌هاي بومي خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۵ : ۵۷
فيس بوک مي‌گويد به مالکان صفحاتي در اين شبکه اجتماعي که براي انتشار اخبار دروغ به کار گرفته مي شوند اجازه خريد آگهي تبليغاتي نمي‌دهد.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۵ : ۵۳
فضای مجازی حوزه‌ای انتزاعی اما واقعی از فعالیت‌های بشری است که علاوه بر فرصت‌هایی که دارد تهدیدهایی را هم باعث می‌شود. تهدیدهایی نه تنها از جنس مجازی که گاهی اوقات حتی صورت عینی و فیزیکی هم به خود می‌گیرند.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۲۳ : ۴۷
یک مقام مسئول با اشاره به اینکه اقتصاد جهانی با انقلاب تکنولوژی و فناوری اطلاعات همراه است گفت: مسیرهای خرید و فروش و تحویل کالا از فضای واقعی به مجازی تغییر کرده و معاملات بدون حضور فیزیکی طرفین صورت می‌گیرد.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۲۳ : ۳۷
به تازگي شبکه اجتماعي جديدي ساخته شده که به کاربران خود اجازه مي دهد با توجه به حالات صورتشان، ايموجي هاي مخصوص خود را توليد کنند.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۲۳ : ۱۸
اختلال گسترده در سايت‌هاي اينستاگرام و فيس‌بوک باعث شد کاربران ديروز امکان دسترسي به سايت‌هاي ياد شده را نداشته باشند.
۱۳۹۶/۶/۵ - ۲۱ : ۱۰
بررسي هاي موسسه تحقيقاتي eMarketer نشان مي دهد جوانان بيشتري فيس بوک را ترک گفته و به شبکه هاي اجتماعي ديگر مانند اسنپ چت و اينستاگرام مي پيوندند.
۱۳۹۶/۶/۳ - ۰ : ۱۲
«واقعيت اين است که نه فيلتر کردن چاره موضوع است و نه رها شدن کامل موضوع. تجربه فيلتر کردن شبکه‌هاي اجتماعي مشابه، پيش روي ماست. يا کاربران با فيلترشکن در اين شبکه‌ها فعاليت مي‌کنند يا به شبکه اجتماعي ديگري کوچ کرده‌اند.»
۱۳۹۶/۶/۲ - ۲ : ۴۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید که علت فیلتر شدن توییتر در ایران، موضع‌گیری مدیر این شبکه اجتماعی در جریان رخدادهای سال 88 بوده و رفع فیلتر با تعامل ممکن است.
۱۳۹۶/۵/۳۱ - ۲۰ : ۲۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي