سرویس فضاي مجازي
در حالي که مسيرياب ويز به دستور دادستاني فيلتر شده بود بنابر گزارش کاربران اينترنت اين اپليکيش هم اکنون روي اينترنت ثابت و سيار بدون هيچ محدوديتي قابل استفاده شده است.
پاول دوروف موسس تلگرام در پيامي اعلام کرد سرورهاي تحويل محتوي اين شبکه پيام رسان يا «سي دي ان» ها به ايران و تعدادي از کشورهاي خاورميانه منتقل شده است.
۱۳۹۶/۵/۶ - ۱۲ : ۰
معاون مرکز ملی فضای مجازی از بررسی عوامل موثر در ایجاد اشتغال و تولید محتوا در فضای مجازی با هدف رفع موانع اشتغال کسب و کارهای این حوزه، خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۲۲ : ۵۲
محمود واعظي درپاسخ به اظهارات امروز معاون قضايي دادستان کل کشور در خصوص فضاي مجازي و تلگرام گفت: ايشان بالاخره تکليف خود را مشخص کند که يک روز مي‌گويد سرور تلگرام بايستي به کشور بيايد و روز ديگر مي گويد ورود سرورها مصداق نفوذ و جاسوسي است.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۲۲ : ۴۱
معاون وزير ارتباطات اعلام کرد: آخرين وضعيت انتقال سرور تلگرام به ايران
معاون وزير ارتباطات با بيان اين که شبکه‌هاي اجتماعي خارجي اگر مي‌خواهند در ايران فعاليت کنند، بايد سرورهايشان را به ايران بياورند و به آنها فرصت داده‌ شده گفت: به همين دليل تلگرام هم بايد اين موضوع را بپذيرد. در غير اين صورت مشمول سياست‌هاي مصوب خواهند شد.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۴ : ۴۳
وزیر ارشاد در دیداربا اعضای فراکسیون مطبوعات : 11هزار کانال تلگرامی متولی 80 درصد تولید اطلاعات در فضای مجازی هستند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که 80درصدتولید اطلاعات در فضای مجازی از طریق 11 هزار کانال تلگرامی صورت می گیرد.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۲۰ : ۲۰
معاون مرکز ملي فضاي مجازي گفت: طرح نظام ملي پيشگيري و مقابله با حوادث در فضاي مجازي براي تصويب نهايي در شوراي عالي فضاي مجازي، تدوين شد.
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۵ : ۱۱
دادستان کل کشور اعلام کرد: فيلتر سايت ها و کانال هاي شبکه مجازي از دو طريق دستور قضايي و يا تصويب و دستور کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه انجام مي شود و افراد نمي توانند با نظر شخصي خود اقدام به چنين کاري کنند.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۸ : ۱
وزير ارتباطات در واکنش به اظهارات دبير کارگروه فيلترينگ که گفته اسامي 8 هزار کانال تلگرامي براي فيلتر شدن براي چندمين براي به وزارت ارتباطات اعلام شده اما اقدامي صورت نگرفته، گفت: اين نظرات شخصي دبير کارگروه فيلترينگ است و نظر کارگروه نيست.
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۵ : ۱
دبير کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه با بيان اينکه برخي کانال‌ها تلگرامي مجرمانه بيش از ?? مرتبه براي وزارت ارتباطات ارسال شده است، انتقاد کرد و گفت که بيش از دو سوم پهناي باند فضاي مجازي کشور در اشغال بيگانگان است.
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۴ : ۴۸
بهره‌کشي و سوء‌استفاده از کودکان و نوجوانان، به يکي از زمينه‌هاي مهم جرايم سايبري تبديل شده است. پس بهتر است والدين بدانند که فرزند شما هم با بيشترين احتمال ممکن در معرض اين تهديد عمده قرار دارد.
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۴ : ۲۷
کارشناسان امنيتي هشدار مي‌دهند که کاربران نبايد اسامي کاربري و کلمات عبور خود در شبکه‌هاي اجتماعي را در برنامه‌اي موبايلي که بر روي تلفن‌هاي همراه نصب مي‌کنند، وارد کنند.
۱۳۹۶/۴/۱۳ - ۱۴ : ۳۴
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: در ارتباط با شبکه‌هاي اجتماعي برنامه‌ريزي‌هاي کاملي در شوراي عالي فضاي مجازي انجام داديم و قرار شد تا شبکه‌هايي که صد درصد بومي هستند اگر تعداد اعضايشان از سه تا پنج ميليون بيشتر شود اجازه انواع و اقسام خدمات مالي و تبليغاتي را خواهيم داد.
۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۵ : ۵۸
استفاده ی نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیردولتی از پیام‌رسان‌های اجتماعی برخط خارجی برای مکاتبات و خدمات اداری و هرگونه کنترل ارتباطات کاربران پیام‌رسان‌های اجتماعی برخط (آنلاین) توسط هر شخص حقیقی و حقوقی به جز موارد مصرح در قوانین مربوط، ممنوع شد.
۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۳ : ۱۳
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به درخواست مجموعه دانشگاهي از رايزني با دادستاني براي رفع فيلتر دو سرويس بلاگ اسپات و يوتيوب خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۶ : ۴۱
دکتر روحاني در جلسه شوراي عالي فضاي مجازي: جامعه بايد از فرصت هاي فضاي مجازي بهره مند شود
رييس جمهوري با اشاره اينکه فناوري ارتباطات و فضاي مجازي را نمي توان از زندگي مردم حذف کرد، گفت: همزمان با کاستن هرگونه تهديد ارزشهاي اسلامي و اهداف ملي، جامعه بايد از فرصت هاي فضاي مجازي بهره مند شود.
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۶ : ۷
پيام‌رسان تلگرام در آخرين به‌روزرساني خود زبان فارسي را به برنامه‌هايش افزود.
۱۳۹۶/۴/۶ - ۱۴ : ۳۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي