سرویس فضاي مجازي
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه نیاز ویژه‌ای برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی وجود دارد، گفت: این فضا با حضور روزافزون در همه جنبه‌ها به بخش اصلی و واقعی زندگی برای نسل‌ جدید تبدیل شده است.
تعداد انواع محتوای محدود شده و حذف شده از فیس بوک در نیمه دوم سال 2015 تقریبا سه برابر شده و علت اصلی آن تلاش برای مقابله با انتشار یک عکس خاص از حملات تروریستی پاریس در ماه نوامبر بوده است.
۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۲ : ۲۴
در حالی که پنج میلیون کاربر جدید به توئیتر پیوستند، این شرکت با درآمد 594.5 میلیون دلاری در سه ماهه اول سال 2016، هنوز هم برای دستیابی به سود می‌جنگد.
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۵ : ۲۷
یکی از شبکه‌های اجتماعی که این روزها اگرچه برای مراجع و روحانیون شناخته‌شده سیاسی چندان محبوب نیست، اما دست‌کم برای تعدادی از طلاب حوزه علمیه قم محبوبیت بسیاری دارد، «توییتر» است. این شبکه اجتماعی در ایران فیلتر شده و برای دسترسی به آن باید فیلترشکن داشت.
۱۳۹۵/۲/۸ - ۱۹ : ۱۹
فیسبوک در حال آزمایش برنامه اختصاصی دوربین خود برای کاربران می باشد تا به این ترتیب آنها را به فعالیت بیشتر و تولید محتوا تشویق کند.
۱۳۹۵/۲/۷ - ۲۱ : ۲۲
پس از واتس‌اپ که چندی پیش خبر رمزنگاری کامل ارتباطات پیام‌رسان خود را منتشر کرد، وایبر نیز اعلام کرده که از این پس تمامی پیام‌ها و تماس‌های این مسنجر نیز به صورت کامل رمزنگاری می‌شوند.
۱۳۹۵/۲/۵ - ۱۵ : ۳۴
دولت آمریکا به روشی جالب برای شرمنده کردن افرادی متوسل شده که در حین رانندگی از گوشی‌هایشان استفاده می‌کنند، این روش چیزی نیست جز ارسال پیام به حساب های توییتری این نوع افراد متخلف.
۱۳۹۵/۲/۵ - ۱۴ : ۱۹
پیام‌رسان موبایلی تلگرام این امکان را فراهم کرده تا با استفاده از چند راهکار ساده، امنیت و حریم خصوصی را در برقراری ارتباطات ارتقا داد.
۱۳۹۵/۲/۲ - ۱۰ : ۳۱
«لشکر ایرانی‌ها در تلگرام 48 میلیون شد». این خبری است که ابتدای هفته جاری یکی از خبرگزاری‌ها منتشر کرد و برخی دیگر از سایت‌ها نیز این آمار را باز نشر کردند.
۱۳۹۵/۲/۱ - ۱۴ : ۴۳
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت درنشست شورای هماهنگی روابط عمومی های وزارت ارتباطات گفت:‌ امروز شبکه های اجتماعی به قویترین رسانه در جامعه تبدیل شده اند.
۱۳۹۵/۱/۳۰ - ۱۸ : ۰
دبیر شورای عالی فضای مجازی از بررسی وضعیت شبکه‌های پیام رسان برخط و اعلام سیاستهای جدید شورای عالی فضای مجازی درباره شبکه‌هایی همچون تلگرام در جلسات آتی این شورا خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۳۰ - ۱۱ : ۲۷
در یک کار مطالعاتی که در انگلستان انجام شد نتایج قابل تامل و نگران کننده ای بدست آمده است. در این پژوهش 50% کودکان مورد مطالعه بیان کردند،که موارد جنسی، خشونت و موارد مرتبط با بزرگسالان را در سایت های شبکه های اجتماعی مشاهده کرده اند. همچنین 78% از کودکان مورد مطالعه در این تحقیق بیان کردند که آن ها قبل از رسیدن به سن 13 سال عضو شبکه های اجتماعی شده اند. این در حالی است که عضویت در این سن با قوانین و ضوابط تعداد زیادی از این شبکه ها در تعارض است.
۱۳۹۵/۱/۲۴ - ۱۲ : ۴۱
استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای توصیف عکس ها برای افراد نابینا و کم بینا به طور گسترده ای در حال گسترش است و احتمالا به زودی در بسیاری از سایت ها و سرویس های اینترنتی به کار گرفته خواهد شد.
۱۳۹۵/۱/۲۳ - ۱۱ : ۴۵
دامنه‌های پیام‌رسان موبایلی تلگرام موفق شدند تا از مرجع ارجاعات مربوط به سایت‌های فیلترشده هم سبقت بگیرند.
۱۳۹۵/۱/۲۲ - ۱۱ : ۴۲
گزارش تازه‌ای که از فیس‌بوک به اینترنت نشت کرده نشان می دهد تعداد کاربرانی که از این شبکه اجتماعی برای اظهار نظر در مورد مسائل شخصی و خصوصی خود استفاده می کنند کاهش قابل توجهی یافته است.
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۱ : ۵۹
حتما تا به حال خبرهای زیادی درباره حوادث در شبکه‌های اجتماعی شنیده‌اید؛ از انتشار تصاویر خصوصی و باج‌گیری گرفته تا سرقت و کلاهبرداری و حتی قتل که منشأ اولیه همه‌شان در تلگرام، وایبر، لاین، تانگو و... بوده است.
۱۳۹۵/۱/۱۹ - ۱۴ : ۱۳
مسوولان تلگرام در راستای سالم سازی این شبکه اجتماعی فعالیت کانال‌های غیر اخلاقی را متوقف کردند.
۱۳۹۵/۱/۱۶ - ۱۰ : ۵۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي