سرویس فضاي مجازي
کارشناسان بر اين باورند که واتس‌اپ در آينده‌اي نزديک ميزبان چند قابليت جديد و کاربردي خواهد بود و به کاربرانش اين امکان را مي‌دهد تا با بهره‌گيري از آنها بتوانند کارهاي خود را در آن بهتر انجام دهند.
دبير شوراي عالي فضاي مجازي گفت: شوراي عالي فضاي مجازي تاکنون در رابطه با بازشدن توئيتر و يا بسته شدن اينستاگرام هيچ بحث و بررسي نداشته است.
۱۳۹۷/۵/۱ - ۱۶ : ۲۴
اپلیکیشن مسیریاب ویز (Waze) سرانجام از نسخه اندروید اتو پشتیبانی خواهد کرد.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۴ : ۳۰
وزارت ارتباطات نسبت به انتشار خبري مبني بر استقرار سرورهاي نسخه هاي فارسي شبکه اجتماعي تلگرام از جمله هاتگرام و تلگرام طلايي در وزارت ارتباطات، واکنش داد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۶ : ۲
گوگل اپلیکیشن گوگل فون را به‌روزرسانی کرد تا تماس‌های مزاحم کاربران را آزرده خاطر نکند.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۵ : ۱۵
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه بايد سهمي از اقتصاد فضاي مجازي دنيا را تصاحب کنيم، گفت: لازم است مسوولان حرف هاي مردم را بشنوند و شبکه هاي اجتماعي مي توانند حرف مردم را بي واسطه برسانند.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۲ : ۱
وزیر ارتباطات با بیان اینکه موضوع بستن شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام از سال 92شکل گرفت گفت:پیش کشیدن ماجرای دختر حاشیه‌ساز اینستاگرام، حاصل تصمیم کسانی است که منافعشان از شفافیت ارزی درخطر است.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۷ : ۱۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: دلايل استقبال نکردن مردم از شبکه هاي داخلي به ظرفيت‌هاي فني باز مي‌گردد که با افزايش کارآيي مي‌توان اعتماد را به مردم بازگرداند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۷ : ۶
امروز مصادف با تاریخ 10 ژوئیه سال 2018میلادی، دهمین سالگرد تولد فروشگاه آنلاین و اینترنتی اپ استور اپل است.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۵ : ۵
با پاسخ منفي دادستان کل کشور، در خواست رفع فيلتر توئيتر بايگاني شد
دبير کارگروه فيلترينگ گفت: دادستان کل کشور در نامه‌اي در 2 ارديبهشت امسال در پاسخ به تقاضاي کتبي وزير ارتباطات اعلام کرد، طرح موضوع رفع فيلتر توييتر در کارگروه تعيين مصاديق مغاير موازين قانوني است.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۴ : ۵۰
وزیر ارتباطات با بیان اینکه کاربران پیام‌رسان‌های داخلی از 1.5میلیون به 7.5 میلیون نفر افزایش داشته که رشد خیلی خوبی را نشان می‌دهد و در ایران بین 42 تا 45 میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی وجود دارد گفت که نباید پیام‌رسان‌های داخلی را با نمونه‌های مطرح آن‌ها در دنیا مقایسه کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۳ : ۲۰

برخی نرم‌افزارهای داخلی که زیرمجموعه‌های تلگرام اصلی‌اند، در حالی فعالیت می‌کنند که از سوی برخی مسوولان عنوان فیلترشکن‌ به آن‌ها اطلاق و تاکید شده که باید موجبات مهاجرت کاربران به پیام‌رسان‌های داخلی را فراهم کنند و از طرف دیگر توسعه‌دهندگان می‌خواهند بدانند آیا این امکان وجود دارد که نسخه‌های بومی شبکه‌های اجتماعی فیلترشده در ایران مانند توییتر را تهیه کنند؟
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۴۸
سرانجام قابليت مکالمه صوتي و تصويري نيز به اپليکيشن اينستاگرام افزوده شده است.
۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۵ : ۵۶
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۶ : ۴۵
بررسی‌ها نشان می‌دهد فقط طی ۲ سال اعضای یک کانال مربوط به یکی از انحرافات جنسی متشکل از نوجوانان در تلگرام از ۶ هزار نفر به ۴۶ هزار نفر رسیده است. این کانال ۲۰۰ گروه مروج انحرافات جنسی را با ۲۸۰ هزار عضو پشتیبانی می‌کند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵ : ۲۸
وقتي تهديد مي‌کنند که پيج شما را در اينستاگرام ريپورت مي‌کنند، معني آن هک شدن نيست، يعني مي‌خواهند تعداد زيادي گزارش به نرم‌افزار بدهند و به اصطلاح اکانت شما را ريپورت کنند.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۵ : ۳۹
معاون علمي فناوري رئيس جمهور بر لزوم بهره مندي از ظرفيت شبکه مخابرات براي تقويت پيام‌رسان‌هاي داخلي تاکيد کرد.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۵ : ۵۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي