سرویس کسب و کار
دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور جوانان از به نتیجه رسیدن تفاهمنامه های به امضا رسیده در حوزه حمایت از کسب و کارهای نوپا در سفر وزیر ارتباطات به استان بوشهر خبر داد و گفت: با استقرار شتابدهنده ارتباط کسب وکارهای نوپای حوزه ICT استان بوشهر جلسه ای با سرمایه گذاران برقرار شد تا این استان پایلوتی برای توانمندسازی کسب وکارها در کشور باشد.
يک کارشناس فناوري اطلاعات افزايش پهناي باند اينترنت توسط وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات را از اقدامات کليدي مي‌داند و درعين حال معتقد است شرکت‌هاي خصولتي که در دولت‌هاي قبل بسيار رشد کردند و در اين دولت هم جلو رفتند، اجازه رقابت سالم را به بخش خصوصي نمي‌دهند و نفس خصوصي‌ها را گرفتند.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۵ : ۳
مشاور امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همایش بین‌المللی TGC را فرصتی برای تعامل بازی‌سازهای داخلی با صنعت بازی‌سازی دنیا می‌داند و معتقد است این رویداد به بازی‌سازهای داخلی این امکان را می‌دهد که با استانداردهای نشر در بازار بین‌المللی آشنا شوند و محصولات خود را به مارکت‌های جهانی و صادرات نزدیک‌تر کنند.
۱۳۹۶/۳/۱۹ - ۱۰ : ۵۰
يکي از شايع‌ترين راه‌هاي سوءاستفاده مجازي اين روزها، آلوده کردن اطلاعات کاربران به انواع باج‌افزار است، با وجود اين با راه‌کارهايي مانند بک‌آپ گرفتن اطلاعات و به‌روز نگه داشتن نرم‌افزارها مي‌توان از آلوده شدن به باج‌افزارهاي شناخته‌شده و يا پرداخت باج به هکرها تا حد زيادي جلوگيري کرد.
۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۹ : ۲۱
با تعلل مدیران فناوری اطلاعات سازمانها؛ 4هزار رایانه ایرانی قربانی باج افزار شد
علیرغم اطلاع رسانی های وسیع مرتبط با حمله باج افزار واناکرای، به دلیل تعلل برخی از سازمان ها و کاربران، این باج افزار طی سه روز گذشته، 2 هزار قربانی جدید را در کشور به دام انداخت.
۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۱۴ : ۱۵
معاون امور پستي سازمان تنظيم مقرارت و ارتباطات راديويي گفت: يش‌نويس مصوبه "اصول حاکم بر صدور پروانه دفاتر پيشخوان خدمات دولت و بخش عمومي غيردولتي" با مشارکت صاحب‌نظران، متخصصان، دارندگان پروانه دفاتر پيشخوان و تعدادي از روساي انجمن‌هاي صنفي اين دفاتر در حال تدوين است.
۱۳۹۶/۳/۹ - ۱۱ : ۲۶
نمايشگاه عکاسي با عکس هاي ثبت شده از طريق دوربين گوشي موبايل در موضوع پرتره توسط محمود کلاري عکاس ايراني در تهران برگزار شده است.
۱۳۹۶/۳/۸ - ۱۲ : ۴۸
در راستای توسعه دولت الکترونیک خدمات 90 دستگاه اجرایی کشور شناسنامه‌دار شد
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات از شناسنامه‌دار شدن خدمات ?? دستگاه از ??? دستگاه اصلی کشور اعم از دستگاه‌های دولتی و عمومی غیردولتی، وزارت‌خانه‌ها و زیرمجموعه‌های آنها در راستای توسعه دولت الکترونیکی خبر داد.
۱۳۹۶/۲/۳۰ - ۱۵ : ۳۰
سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: با هدف کاهش هزینه و افزایش سرعت دسترسی به سایت های داخلی، تفکیک ترافیک بین الملل از ترافیک داخلی در 15 منطقه از مناطق مخابراتی سراسر کشور کامل اجرایی شده و در مناطق باقیمانده در حال اجرا است.
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱ : ۳
بر اساس جدیدترین آمار ارایه شده از سوی مرکز ماهر، تاکنون بیش از 2000 قربانی به باج‌افزار wannacrypt آلوده شده‌اند که از این تعداد حدود 1500قربانی از سوی مرکز ماهر و مابقی از طریق گزارش سازمان‌ها و نهادهای مختلف شناسایی شده است.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۶ : ۲۱
سه‌شنبه 26 اردیبهشت‌ماه استارتاپ‌های علاقه‌مند به حضور در سالن الکام استارز می‌توانند از طریق سایت elecomstars.irannsr.org به پیش ثبت‌نام اقدام کنند.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۶ : ۱۸
شرکت ارتباطات زيرساخت نسبت به راه‌اندازي شبکه IP ترانزيت ملي با هدف افزايش کيفيت در تبادل ترافيک اطلاعات داخل کشور اقدام کرده است.
۱۳۹۶/۲/۲۲ - ۱۱ : ۱۵
با مصوبه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات؛ ورود اپراتورهاي اينترنتي به بازار بورس ممکن شد
کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، در جديدترين مصوبه خود، با تجميع پروانه هاي فعال در بازار اپراتورهاي اينترنتي، براي ورود به بازار بورس موافقت کرد.
۱۳۹۶/۲/۲۱ - ۱۱ : ۲۱
باجه‌های پست در سی امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به بازدیدکنندگان خدمات ویژه ارایه می‌دهند.
۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۹ : ۵۸
نامزد دوازدهمين دوره رياست جمهوري بر اهميت نقش فناوري اطلاعات در ايجاد اشتغال تاکيد کرد و گفت: براي سرمايه گذاري پايدار، به فناوري نياز داريم.
۱۳۹۶/۲/۷ - ۲۳ : ۵۶
رسول سرائيان مديرعامل شرکت مخابرات ايران در مراسم بهره برداري از مرحله نخست اتصال فيبرنوري منازل که در مرکز مخابارت شهيد اسدي فرد تهران انجام شد با اشاره به اينکه بيش از بيست سال از ورود فيبرنوري در کشور مي گذرد اما در بخش دسترسي با فيبر چيزي وجود نداشت.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۴ : ۳۲
گمرک ايران نحوه تشخيص گوشي‌ تلفن همراه قاچاق از غيرقاچاق را استعلام شماره سريال گوشي‌هاي تلفن همراه از طريق سامانه پيامکي 30008887 و يا سايت رسمي گمرک اعلام کرد.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۲۱ : ۲۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي