سرویس کسب و کار
اولين رويداد استارتاپي در حوزه فضاي مجازي با محورهاي مختلف توسط مجموعه رويدادهاي کارآفريني جهاددانشگاهي زنجان برگزار مي‌شود.
رقابت 6 تیم استارت‌آپی از ایده های فناوری اطلاعات برای جذب سرمایه‌گذار در دانشگاه خاتم برگزار شد.
۱۳۹۵/۳/۱۹ - ۱۰ : ۴
شرکت‌های متقاضی ورود به ارائه خدمات خرد اپراتوری، در حال مذاکره جدی با اپراتورهای موبایل جهت ورود به این عرصه هستند در حالیکه همچنان فهم درستی از فضای کسب‌وکاری و مدل‌های تجاری MVNO وجود ندارد و رسالت MVNEها در دید کارشناسان نیز نامشخص است.
۱۳۹۵/۳/۱۶ - ۱۱ : ۵
مدیرکل دفتر توسعه وکاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره «وب و کسب و کار» در مرداد ماه، از برنامه این دفتر برای اهدا نشان برترالکترونیک به برترین وب سایت های این حوزه خبر داد.
۱۳۹۵/۳/۱۴ - ۱۸ : ۳۴
دولت یازدهم در مقابله با فیلترینگ به زعم خود سلیقه‎‌ای فضای مجازی و با شعار دسترسی حداکثری به ابزارهای ارتباطی، فیلترینگ هوشمندِ اجرا نشده در دولت‌های پیشین را بار دیگر در دستور کار قرار داد اما سامان نیافتن این حوزه، کسب‌وکارهای ICT را معترض کرد.
۱۳۹۵/۳/۱۳ - ۰ : ۱۱
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران به نمایندگی از طرف بخش خصوصی موانع کسب‌‌وکارهای حوزه ICT را تصویب و از حاکمیت درخواست کرد تا برای رفع قیمت بالای پهنای باند کشور، انحصار شرکت زیرساخت در خرید و فروش پهنای باند شکسته شود.
۱۳۹۵/۳/۱۱ - ۱۱ : ۵۹
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، سند موانع کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را تصویب و منتشر کرد.
۱۳۹۵/۳/۱۱ - ۱۰ : ۳۶
یک فروشگاه اینترنتی با برگزاری یک نظرسنجی درباره کسب و کار آنلاین در ایران، به انحصار طلبی چند فروشگاه خاص و نبود رقابت سالم در میان فروشگاه‌های اینترنتی انتقاد کرد.
۱۳۹۵/۳/۵ - ۱۶ : ۵۰
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی شبکه منتورشیپ بومی در استانهای کشور با هدف آموزش کسب و کارهای فناوری اطلاعات در جهت سرمایه گذاری برای ایده های نو، خبر داد.
۱۳۹۵/۳/۵ - ۱۰ : ۴۳
در نشست شورای راهبری طرح جویشگر بومی صورت گرفت موافقت با اجرای 2رویداد کارآفرینی وچالش و نوآوری در طرح جویشگر بومی
اعضای شورای راهبردی جویشگر بومی در سی و سومین نشست این شورا با برگزاری همزمان 'رویداد چالش و نوآوری پژوهش در طرح جویشگر 'و 'رویداد کارآفرینی' به عنوان دو موضوع مکمل در طرح جویشگر بومی موافقت کردند.
۱۳۹۵/۳/۲ - ۱۱ : ۶
اولین سامانه اینترنتی رزرو برنامه عقد و ازدواج
۱۳۹۵/۲/۲۸ - ۲۲ : ۸
عضو هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین گفت: طی سال‌های اخیر علیرغم رکود و کاهش میزان اشتغال در کشور، اما به 3 دلیل اشتغال زنان در حوزه IT به ویژه بخش های نرم افزاری افزایش یافته است.
۱۳۹۵/۲/۲۵ - ۱۶ : ۷
معاون وزیر ارتباطات از راه‌اندازی شتابدهنده‌های کسب وکارهای فناورانه در هر استان خبر داد و گفت: براساس برنامه ششم توسعه باید ۲۰ درصد اقتصاد فناوری اطلاعات از درآمد خدمات ارزش افزوده باشد.
۱۳۹۵/۲/۲۴ - ۱۱ : ۲۲
دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف تجاری سازی ایده های فناورانه و خلق ثروت، چهارمین دوره ایده بازار عمومی را با حضور صاحبان صنعت و سرمایه در خردادماه سال جاری برگزار می‌کند.
۱۳۹۵/۲/۲۱ - ۱۱ : ۱۰
شاید رسانه‌های اجتماعی هنوز سهم کوچکی در تجارت آنلاین دارند اما تاثیر آنها را نمی‌توان کتمان کرد. خرده‌فروشی از طریق رسانه‌های اجتماعی با سرعتی بیش از فعالیت‌های دیگر شبکه‌های آنلاین رو به رشد است.
۱۳۹۵/۲/۲۰ - ۲۲ : ۵۲
کارورزان شرکت‌های بزرگ فناوری هزینه‌های قابل توجهی به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند که اغلب از حقوق متوسط کارگران بیشتر است.
۱۳۹۵/۲/۱۶ - ۱۱ : ۱
ایران نوشت: چندی پیش بنیانگذار جشنواره موبایل در گفت‌وگو با «ایرنا» اعلام کرد که درآمد حاصل از نرم‌افزارهای کاربردی توسعه دهنده (اپلیکیشن ها) ماهانه 50 میلیون ریال و درآمد تارنماهای کسب‌و‌کار و فروش اینترنتی ده‌ها میلیارد ریال است.
۱۳۹۵/۲/۱۴ - ۱۵ : ۱۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي