سرویس کسب و کار
مديرکل توسعه کسب‌وکارهاي فضاپايه سازمان فضايي ايران تأکيد کرد: سياست سازمان گسترده‌تر کردن و عمق دادن به بحث ضرورت استفاده از داده‌هاي فضايي است که در اين راستا ورود بخش خصوصي و کسب‌وکارهاي فضاپايه مي توانند نقش موثري ايفا کنند.
برداشت غيرمجاز از حساب بانکي شهروندان يکي از مهمترين جرائم فضاي سايبر به شمار مي‌رود و به گفته کارشناسان، متاسفانه وقوع اين جرم بيشتر به‌علت عدم رعايت موارد ساده ايمني از سوي کاربران و شهروندان است که توصيه‌هاي پليس فتا را جدي نمي‌گيرند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۱ : ۹
برنامه امشب «پايش» به بررسي پيام‌ رسان‌هاي داخلي و بومي با اجراي مرتضي حيدري خواهد پرداخت.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۴ : ۵۸
در حالی که داستان حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از مارکت‌های اندرویدی و iOS خبر جدیدی نیست، ظاهرا این بار نوبت پیام‌رسان‌ها شده که از فروشگاه‌های آنلاین اپل حذف شوند.
۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۱۴ : ۳۲
رييس دانشکده پست و مخابرات با اشاره به اينکه در جهان جديد ايجاد کار نياز به انطباق مستمر مهارت ها دارد، گفت: مطابق الگوي سازمان توسعه اقتصادي ملل متحد در حوزه ICT که هم اکنون در استان هاي کمتر برخوردار در حال پياده سازي است، ابتدا نيروي ماهر وارد بازار کار شده و به دنبال آن، بازار کار جديد خلق مي‌شود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۱ : ۲
وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با هدف شناسايي افراد حقوقي حايز صلاحيت براي ايجاد و تثبيت اشتغال روستايي، فراخواني از سوي دبيرخانه کميته اشتغال روستايي اين وزارتخانه منتشر کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۰ : ۵۹
معاون امور مشتريان شرکت مخابرات ايران گفت: تصميم داريم فروشگاه‌هاي برند ايجاد کنيم تا استانداردهاي ارائه خدمات را به نحو مطلوب سراسري کنيم که هر ميز پاسخگو به مشتري، داراي کاتالوگ سرويس و امکان حل مسئله و مشکل مشتري را داشته باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۲ : ۲
معاون علمي و فناوري رييس جمهوري با اشاره به اينکه حدود 12 درصد فعالان اين حوزه را زنان تشکيل مي دهند،افزود : اين حوزه نظام کسب و کارجديدي است که زنان مي توانند زيست بوم خود را در اين فضا ايجاد کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۷ : ۱
وزير ارتباطات از دريافت گزارشي مبني بر دزدي آشکار برخي سايت هاي اينترنتي و خبري از استفاده از CPU سيستم کاربران براي ارزکاوي مجازي خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۴ : ۴۰
رييس جمهوري با بيان اينکه سرعت اينترنت يکي از ضرورت هاي اشتغال و اقتصاد ما است گفت: ايجاد 100 هزار شغل در حوزه فناوري اطلاعات براي سال 97 مد نظر است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۴ : ۳۹
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت با بيان اينکه شرکت ارتباطات زيرساخت داراي شبکه اي است که هسته اصلي شبکه ملي اطلاعات محسوب مي شود، گفت: بايد تلاش کنيم شبکه اي که در اختيار ماست به نحوي از نظر کيفيت و کميت توسعه يابد که باکاهش سهم هزينه هاي اپراتورهاي ICT، استفاده ازخدمات را براي مشتريان اقتصادي کند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۴ : ۳۳
وزير ارتباطات و‌ فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه ابلاغ استفاده از ضد بد افزار بومي يک دستور حاکميتي براي بخش دولتيست، گفت: وجود اکوسيستم براي رشد کسب و‌کارهاي نوپا شرط لازم و خلاقيت شرط کافي است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۸ : ۵۵
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اعلام کرد: در راستاي اجراي مصوبه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات درباره مقررات حاکم بر ارايه خدمات عمده‌فروشي بيت‌استريم، با هماهنگي رگولاتوري، شرکت مخابرات ايران زيرساخت‌هاي لازم را ايجاد کرده و براي عقد قرارداد با شرکت هاي FCP و Servco آمادگي دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۲ : ۳۲
در يکي از روش‌هاي شايع کلاهبرداري از طريق دستگاه‌هاي کارت‌خوان، افراد سودجو با نصب قطعه‌اي سخت‌افزاري به نام اسکيمر به کپي‌برداري از اطلاعات مهم کارت بانکي افراد اقدام مي‌کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۳ : ۲۲
بیش از 78درصد شکایات صنفی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به موضوع کسب و کارهای حوزه نرم‌افزار و وب سایت مربوط می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۲ : ۴
اپليکيشن پيام رسان واتس اپ به تازگي از سرويس جديد خود براي شرکت هاي تجاري و کسب و کارهاي اينترنتي رونمايي کرده است.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۰ : ۱۹
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد بر اينکه ايستادگي در برابر فناوري منطقي نيست، گفت: با ايستادگي در برابري فناوري نمي توانيم سهمي براي خود دريافت کنيم و بايد شيوه نامه برخورد با آن را داشته باشيم.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۹ : ۴۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي