سرویس وبگشت
فراخوان دومین همایش بین‌المللی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی با موضوع خانواده به‌عنوان نهاد بنیادین اجتماعی منتشر شد.
به دنبال افشاي برخي قسمت ها و فيلمنامه اي سريال بازي تاج و تخت در اينترنت تلاش براي شناسايي عوامل اين کار آغاز شده و به دستگيري چهار نفر در هند منجر شده است.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۵ : ۶
وزارت دادگستري آمريکا خواستار دسترسي به اطلاعات 1.3 ميليون نفري است که از يک سايت سازماندهي تظاهرات و اعتراض به دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده بازديد کرده‌اند.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۴ : ۵۳
بيل بر، فردي که مبدع نظام فعلي رمزگذاري و استفاده از کلمات عبور براي دسترسي به اطلاعات گوناگون در سايت‌هاست، از برخي استانداردهاي سخت وضع شده در اين زمينه ابراز تاسف کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۲۲ : ۱۷
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد بر اين‌که «روحاني پشت تک تک وزراي پيشنهادي ايستاده است» گفت: اين‌که رئيس‌جمهوري با برخي از وزراي پيشنهادي موافق نيستند، صحت ندارد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۰ : ۱۷
اقبال روزافزون مردم به استفاده از نرم افزارهاي حمل و نقل درون شهري گرچه رضايت عمومي و افزايش رفاه را به همراه داشته اما 40درصد درآمدهاي تاکسيراني سنتي را کاهش داده است.
۱۳۹۶/۵/۷ - ۱۲ : ۶
خدمات يکپارچه سازمان تامين اجتماعي بر بستر پلتفرم دولت همراه با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در غرفه سازمان تامين اجتماعي در بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي الکامپ رونمايي شد.
۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۵ : ۴۳
با پيش بيني عضو هيات مديره پست بانک از عملياتي شدن سامانه IFS از آذرماه سال جاري بنابراين بايد انتظار داشت که دانشجويان خارج از کشور و همينطور علاقمندان خريد از سايت هايي چون آمازون و ebay بتوانند اقدام به انتقال وجه و تکميل خريد خود کنند.
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۰ : ۲۲
سخنگوي ناجا با اعلام قانوني بودن سند خودروي صادره از طرف پليس، اعلام کرد نيازي به حضور در دفترخانه ثبت اسناد جهت نقل و انتقال خودرو نيست.
۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۴ : ۱
مردم ایران با 50 درصد جمعیت عصبانی و عراق با 49 درصد و سودان جنوبی با 47 درصد عصبانی ترین کشورهای دنیا معرفی شده اند. در این گزارش یونان نیز با 67 درصد پراسترس ترین کشور دنیا معرفی شده است.
۱۳۹۶/۴/۱۳ - ۱۴ : ۴۲
مدتی است یک سایت اینترنتی به نشانی insecam.org تصاویر زنده دوربین های مداربسته از سراسر جهان را به دلیل بی توجهی به تنظیمات امنیتی نرم افزارها و سخت افزارهای مختلف رایانه‌ای دوربین های نصب شده در معرض دید همگان قرار داده است.
۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۳ : ۲۸
ارتباطات و فناوري اطلاعات در بخش سلامت هم کارايي‌اش را نشان داده و در سال‌هاي اخير، ايجاد پرونده الکترونيکي سلامت، رديابي کالاهاي سلامت‌محور و جايگزيني دفترچه‌هاي بيمه با کد ملي در راستاي تحقق سرويس استحقاق بيمه درمان از مزاياي اين سطح از فناوري با شکل‌گيري دولت الکترونيکي در ايران هستند.
۱۳۹۶/۴/۹ - ۱۵ : ۲۰
هشتاد و نهمین روز بهار، (25خردادماه) روز ملی «گل» در کشور نام‌گذاری شده است. روزگاری نه چندان دور، گل و گلدان‌ها در حیاط خانه جایی امن برای زیستن داشتند. وجود گل و گیاه، در آپارتمان های امروزی سبب افزایش سلامت و آرامش روح و روان انسان ها می شود.
۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۱۵ : ۹
روش مهندسی اجتماعی برای نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای یکی از روش‌های سخت و در عین حال آسان است که اگر اطلاعات خود را کمی بالا ببرید، استفاده از این روش حتی برای حرفه‌ای‌ترین هکرها نیز دشوار خواهد شد.
۱۳۹۶/۳/۱۹ - ۱۰ : ۴۷
از زمانی که اینترنت و دنیای مجازی آغاز به کار کرد، هکرها و سوءاستفاده‌کنندگان هم به دنبال راهی برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران بودند. برای پیشگیری از سوءاستفاده‌های این‌چنینی راهکارهایی از جمله به‌روز نگه داشتن اپلیکیشن‌ها، فعال کردن گزینه‌های احراز هویت و استفاده از رمزهای عبور قوی و غیرقابل حدس و نرم‌افزار مدیریت رمز برای فایل‌ها لازم است.
۱۳۹۶/۳/۱۳ - ۱۱ : ۱۶
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي از برگزاري انتخابات شوراهاي شهر و روستا در 19 نقطه استان تهران به روش الکترونيکي خبر داد و گفت: بعد از انتخابات عوامل اجرايي و نظارتي تجربيات،‌ نواقص قانون انتخابات و خلاء هاي فرآيند انتخابات را به ناظران خود در مجلس شوراي اسلامي انتقال دهند.
۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۱۱ : ۰
زنده ماندن در مريخ يا Surviving Mars نام بازي ويدئويي جديدي است که توسط شرکت Paradox Interactive در نمايشگاه PDXCon 2017 در استکهلم رونمايي شده است.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۶ : ۴۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي