سرویس ICT بين الملل
در حالي که هزينه اينترنت براي کاربران در سراسر جهان متفاوت است، آسيا و روسيه کمترين و کشورهاي جنوب صحراي آفريقا و مناطق خاصي از اقيانوسيه بيش‌ترين هزينه را براي اينترنت مي‌پردازند.
تحولاتی که دنیای تکنولوژی در سال 2016 تجربه کرد، گستردگی فراوانی داشت و شاید هیچگاه نتوان به همه آنان پرداخت.
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۱۴ : ۱۵
آمار و ارقام فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال 2016 نشان می دهد که کشورهای درحال توسعه با 2.5 میلیارد کاربر، دارای بیشترین کاربران اینترنت هستند، درحالی که کشورهای توسعه یافته یک میلیارد کاربر اینترنت دارند.
۱۳۹۵/۱۰/۷ - ۱۱ : ۲۹
دسامبر ماه پیش‌بینی‌های صنعتی است و پیشرفت‌ در زمینه‌های مختلف فناوری و یا زنگ خطرهای اقتصادی اعلام می‌شود. یکی از این خبرها خاموشی 24ساعته اینترنت در سال 2017است.
۱۳۹۵/۱۰/۵ - ۲۱ : ۳۳
همزمان با گسترش انتشار اخبار جعلي در اينترنت که منجر به فريب افکار عمومي مي شود، موتور جستجويي موسوم به hoaxy راه اندازي شده که مي تواند اين موضوع را به کاربر اطلاع دهد.
۱۳۹۵/۱۰/۴ - ۱۷ : ۴۶
مقامات سازمان‌هاي جاسوسي و اطلاعاتي آمريکا پس از مدتها متهم کردن روس ها به دخالت در هک کردن شبکه‌هاي رايانه اي احزاب دموکرات و جمهوري خواه ايالات متحده، اين بار شخص پوتين را در اين زمينه متهم کردند.
۱۳۹۵/۹/۲۷ - ۷ : ۱۲
Airtel بزرگترين اپراتور مخابراتي هند با بيش از 260 ميليون مشترک، تعرفه خود را دو دلار در ماه تعيين و اعلام کرده است که مشترکان اين شرکت مي توانند با همه مشترکان اين اپراتور درسراسر کشور مکالمه رايگان داشته باشند
۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۱ : ۱۳
فيس بوک باز هم به محاسبات اشتباه خود در مورد ميزان بازديد کاربران از صفحات شرکت هاي تجاري در فيس بوک و محتواي موجود در آنها اذعان کرده است.
۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۱۸ : ۶
يک ضرب المثل قديمي مي گويد برخي تصاوير به اندازه هزاران نوشته ارزش دارند. با ارائه خدمات جديد جستجو با شکلک گوگل مي توان گفت برخي شکلک‌ها به اندازه هزاران جستجو در گوگل نتيجه نمايش مي دهند.
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۵ : ۱۹
بررسي هاي موسسه امنيتي چک پوينت نشان مي دهد انتشار بدافزاري موسوم به Gooligan در فضاي مجازي امنيت بيش از يک ميليون حساب کاربري گوگل را به خطر انداخته است.
۱۳۹۵/۹/۱۲ - ۲۱ : ۲۸
شرکت آمریکایی Altice USA به دنبال راه اندازی شبکه فیبرنوری جدیدی است که دسترسی به اینترنت با سرعت ده گیگابیت در ثانیه را ممکن می کند.
۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۱۸ : ۱۵
شرکت ياهو اپليکيشني موبايلي براي سرويس پرسش و پاسخ خود ارائه داد.
۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۱۸ : ۵
در حالی که مشکل دسترسی کاربران داخل ایران به بازی کلش آف کلنز و کلش رویال به سومین روز رسیده تاکنون شرکت سوپرسل (تولیدکننده بازی) توضیحی درباره اختلال احتمالی در سرورهای این شرکت اعلام نکرده است.
۱۳۹۵/۹/۹ - ۱۶ : ۳۵
سازمان حمايت از مصرف کنندگان روسيه، بررسي قيمت تمامي محصولات تلفن همراه کمپاني سامسونگ روسيه را آغاز کرده است.
۱۳۹۵/۹/۳ - ۱۵ : ۱۲
شرکت اسپیس ایکس متعلق به الون ماسک سرمایه گذار بزرگ دنیای فناوری قصد دارد برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای فوق سریع بیش از 4 هزار ماهواره به فضا پرتاب کند.
۱۳۹۵/۹/۱ - ۱۳ : ۲۹
شرکت International Data Group که مقر آن در شهر سان فرانسیسکوی آمریکاست و مالک موسساتی همچون پی سی ورلد و موسسه تحقیقاتی آی دی سی محسوب می شود اخبار منتشر شده در مورد خرید خود توسط چینی ها را تایید کرد.
۱۳۹۵/۸/۳۰ - ۱۳ : ۳۸
وزارت بازرگانی آمریکا برای چهارمین بار شرکت چینی مخابراتی زد تی ای را از مجازات به دلیل همکاری با ایران معاف کرد.
۱۳۹۵/۸/۲۹ - ۱۶ : ۴۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي