سرویس ICT بين الملل
توییتر اعلام کرده است که نسخه توییتر لایت برای کاربران 21 کشور دیگری که سرعت اینترنت پایینی دارند، هم‌اکنون در فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور قابل دسترسی است.
بنابر اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت 73 درصد پروژه‌های توسعه زیرساخت‌های مخابراتی جهان به سمت « شبکه‌های ملی پرسرعت» (National Broadband Network (NBN متمرکز شده است.
۱۳۸۹/۷/۲۱ - ۱۲ : ۱۳
شرکت مخابرات دولتی BSNL هندوستان تهدید کرده است در صورتی که اعتبارات بیش‌تری دریافت نکند دامنه‌ پروژه گسترش وایمکس به نواحی روستایی را به میزان چشم‌گیری کاهش خواهد داد.
۱۳۸۹/۷/۱۹ - ۱۰ : ۳۰
گروه وداکام 9/24 درصد سهم باقی مانده‌ خود در شرکت WBS را که بهره‌بردار خدمات وایمکس در آفریقای جنوبی است فروخته است.
۱۳۸۹/۷/۱۸ - ۱۱ : ۵۴
شرکت کوالکوم از امضای قراردادی با آسیا اسپیس، بهره‌بردار شبکه وایمکس در مالزی برای بررسی امکانات راه‌اندازی فناوری LTE TDD در مالزی خبر داد.
۱۳۸۹/۷/۱۸ - ۱۰ : ۰
گلوبال موبایل، تاتونگ اینفوکام و وی‌تلکوم که بهره‌بردار وایمکس در تایوان هستند تا پایان سال جاری میلادی خدمات آزمایشی رومینگ وایمکس را به صورت رایگان عرضه می‌کنند.
۱۳۸۹/۷/۱۷ - ۱۰ : ۳۴
در حالی که هنوز استاندارد اصلی وایمکس در صنعت ارتباطات بی‌سیم به طور کامل جا نیفتاده است گروه هم‌اندیشی وایمکس در تکاپوی تدوین نسخه‌ بعدی آن است.
۱۳۸۹/۷/۱۶ - ۱۲ : ۱۵
شرکت مخابرات دولتی اویو (OiV) در کروواسی 15 پروانه منطقه‌ای بهره‌برداری از خدمات فراخ‌باند بی‌سیم وایمکس را به دلیل هزینه بالای راه‌اندازی این شبکه به دولت این کشور پس داد.
۱۳۸۹/۷/۱۶ - ۱۲ : ۱۰
آذکیوتل فراهم‌ساز خدمات اینترنتی در جمهوری آذربایجان اعلام کرد که طی یک ماه آینده کل شبه‌جزیره‌ آبشرون را تحت پوشش شبکه‌ بی‌سیم وایمکس قرار می‌دهد.
۱۳۸۹/۷/۱۶ - ۱۲ : ۰
بر اساس جدیدترین آمار شرکت StatCounter، سهم مایکروسافت از بازار مرورگر اینترنتی، به زیر 50 درصد سقوط کرده است.
۱۳۸۹/۷/۱۴ - ۱۰ : ۴۸
دولت اندونزی به دلیل مشکل مالی سه شرکت از هشت شرکت برنده مزایده‌ وایمکس تصمیم به برگزاری مجدد مزایده‌ وایمکس گرفت.
۱۳۸۹/۷/۴ - ۱۲ : ۱۵
شرکت مخابراتی ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی با شرکت اینتل یادداشت تفاهمی امضا کرد که بر اساس آن دو شرکت برای شتاب دادن به راه‌اندازی و نفوذ دسترسی فراخ باند در آفریقا و خاورمیانه همکاری می‌کنند.
۱۳۸۹/۷/۴ - ۱۱ : ۴۲
شرکت هاي بزرگ ارايه دهنده سرويس‌هاي وايمکس در تلاش هستند تا با راه‌اندازي شبکه‌هاي نسل چهارم دسترسي به اينترنت سيار را سريع تر و بهتر کنند.
۱۳۸۹/۷/۳ - ۱۰ : ۴۸
اپراتور سله کام مالزی شبکه آزمایشی خود را با استفاده از فناوری LTE راه اندازی کرده است. این شبکه با همکاری دو شرکت هووایی و اریکسون طراحی شده است.
۱۳۸۹/۷/۲ - ۱۲ : ۵۹
شرکت اردنی مدا که در زمینه ارایه خدمات اینترنت بی سیم فعال است به دنبال ارتقای سرویس‌های پرسرعت خود از طریق به کارگیری فناوری و تجهیزات شرکت موتورولا است.
۱۳۸۹/۷/۲ - ۱۲ : ۳۸
منابع خبری می‌گویند شرکت ال جی در حال طراحی گوشی تازه ای است که مجهز به سیستم عامل ویندوز فون 7 بوده و با استاندارد بی سیم وایمکس نیز سازگاری دارد. این گوشی به منظور استفاده در شبکه نسل چهارم اپراتور اسپرینت طراحی شده است.
۱۳۸۹/۶/۳۱ - ۹ : ۴۱
رشد تعداد کاربران خدمات وایمکس در 5 سال آینده ادامه خواهد یافت، اما این رشد ضعیف‌تر از چند سال قبل خواهد بود.
۱۳۸۹/۶/۳۱ - ۹ : ۳۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي