سرویس ICT بين الملل
معاون فناوری و‌نوآوری وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات در نمایشگاه IRAN Expo 2018، اظهار امیدواری کرد که این نمایشگاه بتواند خلاهای گذشته را رفع کند، چرا که این نمایشگاه شتاب‌دهنده ای برای همکاری های تجاری ایران با دیگر کشورهاست.
بر اساس اعلام اتحادیه جهانی مخابرات، محبوبیت پیام کوتاه طی سه سال گذشته، سه یا چهار برابر شده و هر ثانیه حدود 200 هزار پیامک ارسال می‌شود.
۱۳۸۹/۷/۲۸ - ۱۲ : ۲۴
اتحاديه جهاني مخابرات گزارش داد: شمار کاربران اينترنت از مرز دو ميليارد نفر گذشت
بر اساس گزارش اتحاديه جهاني مخابرات، شمار کاربران اينترنت در سال جاري ميلادي از دو ميليارد نفر فراتر رفته و به حدود يک سوم جمعيت جهان نزديک مي‌شود.
۱۳۸۹/۷/۲۸ - ۱۲ : ۸
با همکاری دو اپراتور اسپرینت (Sprint) و کلیروایر(Clearwire) تا دو هفته دیگر سرویس‌های وایمکس در شهر نیویورک عرضه خواهد شد و طبق اعلام این اپراتورها، شهرهای لس‌آنجلس و سانفرانسیسکو هم در ماه دسامبر تحت پوشش شبکه وایمکس قرار می‌گیرند.
۱۳۸۹/۷/۲۸ - ۱۱ : ۴۶
اپراتورهای وایمکس کامبوج به دلیل واگذار نکردن فرکانس‌های مربوطه از سوی دولت این کشور و زیان ناشی از تاخیر به وجود آمده در ارایه خدمات، از وزارت پست و مخابرات کامبوج شکایت کردند.
۱۳۸۹/۷/۲۷ - ۱۰ : ۳۵
مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد: ایران 371 هزار مشترک اینترنت پرسرعت دارد
مجمع جهانی اقتصاد، ایران را از نظر شاخص مشترکان اینترنت پرسرعت در میان 139 کشور جهان در رده 101 قرار داد.
۱۳۸۹/۷/۲۵ - ۱۰ : ۲۰
از نظر شاخص پهنای باند اینترنت؛ ایران در میان 139 کشور رتبه 99 را از آن خود کرد
مجمع جهانی اقتصاد، ایران را از نظر شاخص پهنای باند اینترنت در میان 139 کشور جهان در رده 99 قرار داد.
۱۳۸۹/۷/۲۵ - ۹ : ۳۰
سازمان تنظیم مقررات روسیه در پی آن است که مزایده‌ سال 2006 برای فرکانس های وایمکس در باندهای 5/2 تا 7/2 گیگاهرتز را مجددا برگزار کند.
۱۳۸۹/۷/۲۴ - ۱۱ : ۲۶
شرکت ارتباطات چند رسانه‌ای سنتک که به دولت آفریقای جنوبی تعلق دارد در پی ایجاد شبکه‌فراخ باند بی‌سیم جدیدی است که سراسر کشور را پوشش دهد.
۱۳۸۹/۷/۲۴ - ۱۱ : ۹
جولیا گیلارد، نخست وزیر استرالیا مجددا از طرح جنجالی فیلتر اینترنت حمایت کرد.
۱۳۸۹/۷/۲۳ - ۱۳ : ۱۵
بر اساس یک بررسی جدید، تقریبا نیمی از خانه‌های اروپایی با وجود تغییر گرایش به سمت کار سیار و خانگی، اتصال اینترنتی ندارند.
۱۳۸۹/۷/۲۳ - ۱۲ : ۰
بنابر اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت 73 درصد پروژه‌های توسعه زیرساخت‌های مخابراتی جهان به سمت « شبکه‌های ملی پرسرعت» (National Broadband Network (NBN متمرکز شده است.
۱۳۸۹/۷/۲۱ - ۱۲ : ۱۳
شرکت مخابرات دولتی BSNL هندوستان تهدید کرده است در صورتی که اعتبارات بیش‌تری دریافت نکند دامنه‌ پروژه گسترش وایمکس به نواحی روستایی را به میزان چشم‌گیری کاهش خواهد داد.
۱۳۸۹/۷/۱۹ - ۱۰ : ۳۰
گروه وداکام 9/24 درصد سهم باقی مانده‌ خود در شرکت WBS را که بهره‌بردار خدمات وایمکس در آفریقای جنوبی است فروخته است.
۱۳۸۹/۷/۱۸ - ۱۱ : ۵۴
شرکت کوالکوم از امضای قراردادی با آسیا اسپیس، بهره‌بردار شبکه وایمکس در مالزی برای بررسی امکانات راه‌اندازی فناوری LTE TDD در مالزی خبر داد.
۱۳۸۹/۷/۱۸ - ۱۰ : ۰
گلوبال موبایل، تاتونگ اینفوکام و وی‌تلکوم که بهره‌بردار وایمکس در تایوان هستند تا پایان سال جاری میلادی خدمات آزمایشی رومینگ وایمکس را به صورت رایگان عرضه می‌کنند.
۱۳۸۹/۷/۱۷ - ۱۰ : ۳۴
در حالی که هنوز استاندارد اصلی وایمکس در صنعت ارتباطات بی‌سیم به طور کامل جا نیفتاده است گروه هم‌اندیشی وایمکس در تکاپوی تدوین نسخه‌ بعدی آن است.
۱۳۸۹/۷/۱۶ - ۱۲ : ۱۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي