سرویس اينترنت
تعرفه‌ها در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات توسط اعضاي کميسيوني به نام تنظيم مقررات ارتباطات تعيين و تصويب مي‌شوند.
امکان انتقال بخشي از باقي مانده بسته‌هاي اينترنت همراه به دوره بعد براي مشترکين سيم کارت‌هاي شاتل موبايل امکان پذير شد.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۳ : ۵۶
معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه علی‌رغم هزینه خرید و نصب آنتن و اجرای شبکه برای ارائه وای‌فای در مکان‌های عمومی، اپراتورها به دلیل مزیتی که این موضوع دارد این کار را انجام می‌دهند، از طرح توسعه وای‌فای توسط این شرکت طی یک سال و نیم پیش خبر داد که اکنون در بسیاری از استان‌ها در مکان‌های عمومی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۳ : ۴۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بیشترین موارد شکایات کم‌فروشی اینترنت مربوط به عدم رعایت امنیت مودم وای‌فای یا به‌روزرسانی اتوماتیک نرم‌افزارها بوده است، گفت: برخی شرکت‌ها مشترک را بین دو تا پنج درصد بیشتر از چیزی که به صورت واقعی دانلود می‌کند، شارژ می‌کنند. البته آنها استدلال‌های مختلفی داشتند که درباره این موضوع پس از گزارش سازمان تنظیم مقررات تصمیم‌گیری می‌شود.
۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۷ : ۱۶
شرکت مايکروسافت نسخه جديدي از مرورگر اينترنتي اج را که با گوشي‌هاي اندرويدي و همين طور سيستم عامل iOS سازگاري دارد، عرضه کرده است.
۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۳ : ۵۰
وزير ارتباطات از ارائه پيشنهاد به اپراتورهاي اينترنتي براي ارائه اينترنت واي فاي رايگان در اماکن عمومي خبر داد.
۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۱ : ۳۵
فهرستي از شش کشور جهان که داراي ارزان‌ترين نرخ اينترنت هستند منتشر شده که در اين رده بندي اوکراين در رتبه نخست جاي گرفته است.
۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۱ : ۳۲
در شرايطي که استفاده از جويشگر بومي مزاياي متعددي دارد و ما نيز به دنبال افزايش استفاده از اين جويشگرها هستيم، شايد بتوان براي کودکان نيز جويشگري ايمن اختصاص داد؛ همان‌طور که گوگل استفاده از يک موتور جست‌وجوي خاص را براي کودکان توصيه مي‌کند.
۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۱ : ۲۴
سمنان - مدیرکل ارتباطات و فناوری استان سمنان بابیان اینکه توجه به مناطق محروم روستاها از اولویت‌های مهم دولت است، گفت: روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان از پوشش اینترنت برخوردار می‌شوند.
۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۲۳ : ۴۳
عضو کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با بیان اینکه کاهش ۵۰ درصدی قیمت اینترنت برای دانشگاهها ملموس نیست، گفت: مصوبه نرخ اینترنت دانشگاهها و مراکز علمی نیازمند بازنگری است.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۳ : ۳
شرکت‌های هواوی و اینتل قصد دارند با همکاری هم خدمات جدید نسل پنجم تلفن همراه را که بر استاندارد ۳ GPP ۵G New Radio (NR) مبتنی است ارائه دهند.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۲ : ۴۶
موسسه آکامای تکنولوژی فهرستی از 10 کشور پیشگام و برتر در سرعت اینترنت ارائه داده که در این رده‌بندی، کره جنوبی با میانگین 28.6 مگابیت بر ثانیه، رتبه نخست را کسب کرده است
ایران بامیانگین سرعت 5.8 مگابیت بر ثانیه در این رده بندی حضور دارد.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۷ : ۳۶
امروزه فیلترینگ به اشکال و انواع گوناگون در کشورهای مختلف دنیا وجود دارد و چیزی نیست که ابداع و ابتکار آن متعلق به کشورمان باشد. گسترده‌ترین فیلترینگ تارنماهای اینترنتی دنیا مربوط به کشورهای کره‌ی شمالی، چین و عربستان است که تنها بخش کوچکی از تارنماهای ملی خود را برای دسترسی عموم فعال کرده‌اند.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۵ : ۲۸
موسسه آکامای تکنولوژی فهرستی از ۱۰ کشور پیشگام و برتر در سرعت اینترنت ارائه داده که در این رده‌بندی، کره جنوبی رتبه نخست را کسب کرده است.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۵ : ۱۹
خرابکاراني هستند که در شبکه‌هاي اينترنت عمومي، مانند واي‌فاي‌هاي عمومي، مشغول دزديدن بسته‌هاي شبکه هستند. به همين دليل لازم است حتي‌المقدور از وصل شدن به شبکه‌هاي عمومي و باز پرهيز کرده و در صورت استفاده از آنها به حساب‌هاي بانکي، ايميل و شبکه‌هاي اجتماعي خود وارد نشويد.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۴ : ۳۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات خبر داد اعلام تعرفه‌هاي پيشنهادي جديد اينترنت
وزير ارتباطات با اعلام تعرفه هاي پيشنهادي جديد اينترنت مخابرات، از کاربران و صاحب‌نظران خواست براي جمع‌بندي نهايي در‌باره اين تعرفه‌ها نظر دهند.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۰ : ۴۸
وزیر ارتباطات در گردهمایی فرصت های اقتصادی نسل 5 و نخستین آزمایش شبکه کامل 5G در کشور توسط ایرانسل بر ضرورت تدوین استراتژی استفاده از تکنولوژی 5G در کشور تاکید کرد.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۴ : ۲۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي