سرویس اينترنت
معاون وزير ارتباطات از بررسي طرحي براي قيمت گذاري اينترنت در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات خبر داد که برمبناي آن سقف تعرفه حذف و قيمت گذاري اتصال اوليه مشترک به اپراتورها سپرده مي‌شود.
معاون مشتريان شرکت مخابرات ايران با اعلام اجرايي شدن مصوبه عمده‌فروشي بيت‌استريم توسط مخابرات گفت: با اين اقدام بخش‌هايي از شبکه دسترسي بين بازيگران حوزه اينترنت به اشتراک گذاشته مي‌شود.
۱۳۹۶/۹/۶ - ۲۳ : ۲۱
يکي از راه‌هاي نفوذ هکرها به سيستم‌هاي کاربري افراد، نفوذ از طريق شبکه واي‌فاي است. براي جلوگيري از اين نفود، رعايت نکات امنيتي از جمله به‌روزرساني نرم‌افزارها و محدود کردن دسترسي به شبکه ارتباطي داخلي، اهميت ويژه‌اي دارد.
۱۳۹۶/۹/۳ - ۱۲ : ۴۸
نتايج يک بررسي که در 196 کشور جهان انجام شده نشان مي دهد ارزان قيمت ترين و مقرون به صرفه ترين خدمات اينترنت دنيا در ايران ارائه مي شود.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۲۳ : ۳۶
کمپاني بزرگ اينتل از چيپ هاي مودم جديد خود با قابليت پشتيباني از شبکه 5G و 4G LTE رونمايي کرد. غول سازنده چيپ ها وعده داده مودم هاي جديد از لحاظ سرعت و کارايي هر حريفي را به چالش خواهند کشيد.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۵ : ۶
به بهانه تصويب طرح اينترنت غيرحجمي بررسي شد وضعيت عرضه اينترنت در کشورهاي مختلف
قرار است بنا بر اعلام مسوولان، مدل فروش اينترنت در ايران به مصرف منصفانه تغيير پيدا کند؛ به اين بهانه در اين گزارش به بررسي سياست‌هاي کشورهاي مختلف دنيا در ارائه اينترنت به کاربران پرداخته شده است.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۵ : ۲
سرشماری سراسری از وضعیت نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات در خانوار ایرانی از روز 29 آبان ماه آغاز می شود.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۷ : ۳۶
شرکت موزیلا با عرضه نسخه تازه‌ای از مرورگر فایرفاکس سرعت آن را ۲ برابر کرده و امیدوار است با عرضه یک نسخه تازه دیگر از مرورگر یاد شده در سال ۲۰۱۸ باز هم این سرعت را ۲ برابر کند.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۲۲ : ۳۴
به زودی برق مورد نیاز «مزرعه های سرور» رایانه ای با سلول های سوختی هیدروژن تامین می شود.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۶ : ۴۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، مصوبه جديد سرويس‌هاي پرسرعت غير حجمي را اعلام کرد.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۶ : ۳۰
با افزایش روزافزون هک شدن شبکه اینترنت بی سیم وای فای، کاربران موظف هستند از راههای جلوگیری از هک شدن اینترنت خود مطلع شوند.
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۷ : ۴۷
گاهي سرويس‌هاي محتوايي در ابتداي کار براي جا انداختن سرويس و ترغيب کاربران، ترافيک دسترسي را براي کاربر رايگان مي‌کنند که در واقع سوبسيد مي‌دهند و ضرر مي‌کنند، در اين روش توافق شرکت اينترنتي و شرکت محتوايي همواره مورد سؤال‌ است.
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۷ : ۴۳
اپراتور اول ارتباطي از راه‌اندازي سرويس «تلفاي» براي مشترکين خود در عراق در ايام اربعين خبر داد.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۱۴ : ۵۰
رییس پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی اعلام کرد : رضایت کاربران از سرویس وای فای اینترنت بالنی
رییس پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران از استفاده همزمان 150 تا 200 نفر از اینترنت وای فای بالنی در مرز مهران خبر داد و گفت: کاربران از سرویس وای فای اینترنت بالنی رضایت دارند.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۱۴ : ۳۶
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: ضرورت تسریع در فرآیند تجاری سازی جویشگر بومی
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی و تسریع در فرآیند تجاری سازی جویشگر بومی تاکید کرد.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۱۶ : ۴۵
بدافزاري يافت شده که کاربران گوشي‌هاي هوشمند را با وعده اينترنت مجاني فريب مي‌دهد و با ارسال پيامک جعلي، قرباني بعدي خود را پيدا مي‌کند.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۵ : ۵۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بار ديگر با اشاره به نبود امکانات ارتباطي مناسب در مسير نجف به کربلا، دليل اين موضوع را اطلاع‌رساني کرد.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۴ : ۳۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي