سرویس اينترنت
در جلسه عصر امروز و با دستور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، اپراتورها و شرکت هاي ارايه دهنده اينترنت مکلف به رفع اختلالات اينترنتي ظرف 24 ساعت آينده شدند.
معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه هر مصوبه‌ای توسط کمیسیون تنظیم مقررات تصویب شود، منافع شرکت‌های FCP و منافع مشترک را در نظر می‌گیرد، گفت: اگر سازمان تنظیم مقررات مصوبه‌ای برای ارائه‌ی سرویس نامحدود ارئه دهد، ساختار دریافت اینترنت از زیرساخت و واگذاری به مشترکان تغییر خواهد کرد و مخابرات نیز تابع تصمیمات جدید خواهد بود.
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۴ : ۱۶
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌ در اينستاگرام خود گفت: حذف فروش اينترنت حجمي،در حوزه اينترنت ثابت، در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، قرار دارد
۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۴ : ۸
معاون وزير ارتباطات با بيان اينکه هدف تعرفه ترجيحي اينترنت، حمايت از سرويس و محتواي داخلي است، درباره لزوم تغيير روش اعمال تخفيف براي ترافيک داخلي اينترنت نسبت به بين‌الملل و افزايش سايت‌هايي با تعرفه ترجيحي توضيح داد.
۱۳۹۶/۴/۱۹ - ۱۴ : ۵۹
برخي کارشناسان بر اين باورند که افزايش پهناي باند اينترنت که سبب شده امروز تصاوير و ويديوها بعضا بدون دغدغه‌ي سرعت قابل تماشا شوند، مرهون اقدامات وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و سازمان‌هاي متبوع آن است اما با وجود اين برخي هم معتقدند اين افزايش پهناي باند تنها دغدغه اين وزارتخانه بوده و به نوعي اين اقدام را زير سوال مي‌برند.
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۹ : ۳۷
دوره آموزشي بين المللي و کارگاه تخصصي اينترنت اشياء به ميزباني دانشکده پست و مخابرات و تحت نظارت اتحاديه جهاني مخابرات و با حضور مدرسان بين المللي و رييس گروه مطالعاتي اينترنت اشياء و شهرهاي هوشمند ITU، به مدت سه روز از 17 تا 19 تيرماه سال جاري در تهران برگزار مي‌شود.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۶ : ۴۲
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش 50 درصدی تعرفه اینترنت تمامی سایت‌هایی که سرور داخلی دارند تا دو هفته آینده خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۶ : ۳۱
رئيس سازمان فناوري اطلاعات از اعمال نظام تعرفه‌گذاري ترجيحي اينترنت براي نظام آموزش عالي علاوه بر نظام تعرفه تخفيف‌دار که در سطح ملي براي محتواي داخلي در سطح کشور فراهم شده خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۶ : ۴۴
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از کاهش تعرفه 50 درصدی خدمات دانشگاه‌های کشور در بستر شبکه ملی اطلاعات نسبت به آنچه در سطح جامعه ارائه می‌شود برای دانشگاهیان خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۳ : ۳
رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات باعث شد بسیاری از افزایش پهنای باند مورد نیاز در این شبکه انجام شود، گفت: کل چرخه کاهش قیمت پهنای باند باید در کنار هم بازبینی شود تا شرکت‌های خصوصی دچار ضرردهی نشوند.
۱۳۹۶/۴/۹ - ۱۵ : ۱۶
معاون وزیر ارتباطات گفت: متوسط سرعت اینترنت در کشور به 5 مگابیت بر ثانیه رسیده است و تا چهار سال دیگر کاربران ایرانی به اینترنت 20 مگابیتی دسترسی خواهند داشت.
۱۳۹۶/۴/۸ - ۱۸ : ۳۵
وزير ارتباطات و فناوري از تهيه مصوبه ارايه سرويس نامحدود در بخش اينترنت پرسرعت خانگي (ADSL) خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۳ : ۵۱
معاون مخابرات منطقه تهران در پاسخ به پیگیری اختلال ادامه‌دار اینترنت 512کیلوبیتی نامحدود، اعلام کرد: سرعت ارائه شده طبق مصوبات قانونی است و با توجه به ضریب اشتراک 8سرویس‌های نامحدود، سرعت به میزان حضور دیگر مشتریان بستگی دارد.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۲ : ۵
امروزه فضاي مجازي و استفاده از اينترنت توسط کودکان هم مورد استفاده بسياري قرار مي‌گيرد و با توجه به گستردگي اينترنت در حوزه‌هاي مختلف، لزوم نظارت بر اين فضا براي آنها امري ضروري به شمار مي‌رود.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۱ : ۵۹
در پي دستور رگولاتوري براي رعايت کف قيمت بسته هاي اينترنت از ?? خرداد حجم شبانه بسته هاي آلفا و آلفا+ همراه اول تغيير مي کند و فروش بسته هاي نامحدود شبانه و محدود شبانه متوقف مي‌شود.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۸ : ۱۴
رييس کميسيون اينترنت سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران با اشاره به حل مانع سهامداري مشترک شرکت‌هاي FCP براي حضور در فرابورس توسط کميسيون تنظيم مقررات، از اجرايي شدن اين طرح مشروط به توافق سازمان بورس خبر داد.
۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۴ : ۶
مخابرات در واکنش به انتقاد کاربران درباره کیفیت متفاوت اینترنت نامحدود و حجمی اعلام کرد: سیاست مخابرات طبق مصوبات رگولاتوری، جایگزین کردن سرویس نامحدود با حجمی است اما هیچ کندی یا اختلالی نیز وجود ندارد.
۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۳ : ۴۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي