سرویس اينترنت
در حالي که در سال‌هاي گذشته تقريباً تمامي خدمات و اقلام مصرفي با افزايش قيمت مواجه بودند، تعرفه خدمات ارتباطي کاهش قيمت داشته و اگرچه همين حالا هم مشترکان از تعرفه‌ها ناراضي هستند، اما ارائه‌دهندگان اينترنت ثابت معتقدند پايين بودن تعرفه، آنها را با مشکل مواجه کرده است.
در نشست خبری رییس شورای رقابت مطرح شد: آهسته اما استوار گام بر می‌داریم
در علم اقتصاد برای مشخص کردن درجات مختلف انحصار بازارهای در حال مطالعه با استفاده از روش های آماری، میزان تمرکز و انحراف از فضای رقابتی را اندازه می‌گیرند.
در کشور ما نهاد موثر در تهیه و آنالیز داده‌های محاسبه شده و به تبع آن ارایه راه حل‌های مناسب برای کاهش تمرکز بازارها و نزدیک شدن به فضای رقابتی و در نتیجه ایجاد پویایی و تحرک در اقتصاد کشور این مهم بر عهده شورا و مرکز ملی رقابت است. در واقع شورای رقابت وظیفه کنترل و نظارت بر بازارهایی را که انحصار طبیعی دارند را برعهده دارد.
آنچه در ادامه می‌آید مشروح نشست خبری روز گذشته رییس شورای رقابت با اصحاب رسانه است.
۱۳۸۹/۱۰/۱۲ - ۹ : ۵۸
معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت با تکذیب ارایه ندادن پهنای باند به شرکت‌های PAP گفت: تاکنون هیچ نیازی نبوده که شرکت زیرساخت از انجام آن امتناع کرده باشد.
۱۳۸۹/۱۰/۱۱ - ۱۴ : ۸
با توجه به اینکه یکی از سیاست اصلی زیرساخت توسعه پهنای باند کشور محسوب می‌شود در تلاشیم پهنای باند داخلی را تا پایان سال به میزان 15 برابر افزایش دهیم.
۱۳۸۹/۱۰/۱۱ - ۹ : ۱۴
اعضای جدید هیات مدیره و بازرس قانونی هفتمین دوره انجمن روابط عمومی ایران انتخاب شدند. در مجمع عمومی این انجمن که با حضور نماینده وزارت کشور برگزار شد پس از قرائت گزارش هیات مدیره‌ دوره ششم، وضعیت امور مالی تشریح و گزارش بازرس ارایه و به تصویب رسید.

۱۳۸۹/۱۰/۱۰ - ۱۲ : ۴۸
روابط عمومی گروه شرکت‌های انتقال داده‌های پر سرعت (PAP): شرکت زیرساخت پهنای باند مورد نیاز PAPها را تامین نمی‌کند
به گزارش روابط عمومی گروه شرکت‌های انتقال داده‌های پر سرعت (PAP)، طبق آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا آخر آبان ماه سال جاری، 1 میلیون و 250 هزار و 818 پورت توسط مجموعه شرکت‌های بخش خصوصی دارای پروانه خدمات انتقال داده‌ها در کل کشور نصب شده که از این تعداد 690 هزار و 300 پورت توسط کاربران در حال بهره‌برداری است.
۱۳۸۹/۱۰/۱۰ - ۱۱ : ۰
در نشست مطالعات فرهنگی و ارتباطات دانشگاه تهران مطرح شد وب اجتماعی، عامل گفتمانی کردن ارتباطات
همان‌طور که از اسم و مفهوم رشته ارتباطات برداشت می‌شود، اساتید و دانشگاه‌های این رشته نباید مشکل ارتباطی با یکدیگر داشته باشند و باید ارتباطی‌ترین روابط دانشگاهی و علمی حداقل در سطح اساتید دانشگاهی وجود داشته باشد اما واقعیت چیز دیگری است!
۱۳۸۹/۱۰/۸ - ۱۲ : ۶
شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای ارایه دستاوردها و معرفی سرویس های خود در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری سال 89 شرکت کرد.
۱۳۸۹/۱۰/۸ - ۱۰ : ۲۴
در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری سال 89 انجام می‌شود: ثبت نام از فعالان حوزه ICT برای دریافت وام
وزارت ارتباطات در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری سال 89 از شرکت های خصوصی و تعاونی فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که نیاز به حمایت مالی دارند برای پرداخت وام ثبت نام می کند.
۱۳۸۹/۱۰/۷ - ۱۱ : ۴۵
رییس هیات مدیره شرکت ارتباط همراه گویا اروند از راه اندازی فاز جدید خط تولید گوشی کاملا ایرانی خبر داد و گفت: با افتتاح این خط تولید به رقم تولید 3 میلیون گوشی در بازار خواهیم رسید.
۱۳۸۹/۱۰/۷ - ۱۱ : ۴۲
نحوه نظارت رگولاتورهای پیشرو در دنیا با دو مشخصه استمرار و پایداری نظارت بر عملکرد اپراتورها همراه است که با آنلاین بودن نظارت رابطه مستقیمی دارد. در این راستا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز حدود دو سال است که در حال برنامه ریزی برای آنلاین کردن نظارت خود بر اپراتورهاست.آنچه در ادامه می خوانید مشروح کارگاه آموزشی دستاوردهای پژوهشی و فناوری سال 89 با موضوع نظارت آنلاین بر اپراتورهاست که توسط حسن رضوانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در محل مصلی برگزار شد.
۱۳۸۹/۱۰/۷ - ۱۰ : ۴۲
بازرس انجمن شرکت‌های اینترنتی ایران گفت: دولت باید پهنای باند را به ‌صورت رایگان در اختیار شرکت‌های اینترنتی قرار دهد تا شرکت‌های ارایه‌کننده طی فرآیند فروش این کالا به مردم و رساندن اینترنت به کاربر نهایی درآمد کسب کنند.
۱۳۸۹/۱۰/۶ - ۱۱ : ۷
قائم مقام مجري طرح کارت هوشمند ملي: ايراني‌ها تا پايان سال 95 کارت هوشمند ملي مي‌گيرند
قائم مقام مجري طرح کارت هوشمند ملي از صدور اين کارت براي تمامي ايرانيان بالاي 15 سال تا پايان برنامه پنجم توسعه خبر داد و گفت: کارت هوشمند ملي يکي از مهم‌ترين مباحث زيرساختي براي استقرار دولت الکترونيکي است که براي حدود 64 ميليون نفر ايراني در نظر گرفته شده است.
۱۳۸۹/۱۰/۵ - ۱۵ : ۴۴
محققان دانشگاه صنعتی شریف موفق به طراحی نرم‌افزار تشخیص و فیلترینگ تصاویر با پردازش تصویر و یادگیری ماشین با قابلیت تشخیص بیش از 90 درصد تصاویر غیر اخلاقی متداول شدند.
۱۳۸۹/۱۰/۴ - ۱۱ : ۳۴
به گفته عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، هم‌اکنون پهنای باند کشور از طریق 160 لینک STM1 تامین می‌شود که با توجه تقاضای موجود باید این تعداد به یک هزار STM1 افزایش یابد.
۱۳۸۹/۱۰/۴ - ۱۰ : ۵۳
شرکت ‌هاتف جاوید نیکان اولین گوشی از برند هنگ‌کنگی RTM را با نام N88 به بازار تلفن همراه ایران معرفی و اعلام کرد این گوشی تا سه هفته آینده راهی بازار تلفن همراه خواهد شد.
۱۳۸۹/۱۰/۴ - ۱۰ : ۷
معاون سازمان خصوصی‌سازی با تاکید بر قطعی و رقابتی بودن شرایط واگذاری مخابرات گفت: وضعیت ودایع مخابرات مشخص بوده و در مورد اساسنامه این شرکت نیز اگر سهامی عام نمی‌شد، اجازه عرضه در بورس را نداشت.
۱۳۸۹/۱۰/۳ - ۱۰ : ۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي