سرویس اينترنت
معاون وزير ارتباطات از بررسي طرحي براي قيمت گذاري اينترنت در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات خبر داد که برمبناي آن سقف تعرفه حذف و قيمت گذاري اتصال اوليه مشترک به اپراتورها سپرده مي‌شود.
به منظور برگردان و ارتقاء تجهيزات، اينترنت پرسرعت (ADSL) در مناطق 7 و 8 مخابراتي دچار اختلال مي شود.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۵ : ۵۲
اپراتور اسپرینت با همکاری شرکت ال‌جی الکترونیکس قصد دارد در نیمه نخست سال آینده 2019میلادی به توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه5G بپردازد.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۶ : ۵۴
طرح غزال با هدف فروش اينترنت پر سرعت ( ADSL) با امتياز سرعت و زمان استفاده بيشتر بدون افزايش تعرفه و دريافت يک ماه اينترنت رايگان در مخابرات منطقه تهران آغاز شد
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۲ : ۱۴
مرورگر اينترنتي فايرفاکس با اضافه کردن يک افزونه تحت عنوان advance، فهرستي از وب سايت هاي موردعلاقه کاربران را در صفحه نخست خود نمايش مي دهد.
۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۸ : ۲۸
بسياري از دانشمندان اروپايي به تازگي دريافته و اعلام کرده‌اند آن دسته از کاربراني که اينترنت پرسرعت خريداري و استفاده مي‌کنند، بيشتر به کم‌خوابي مبتلا مي‌شوند.
۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۴ : ۷
از آنجا که بسياري از کاربران از سرعت پايين و اشغال حجم زيادي از حافظه رايانه‌شان توسط مرورگر اينترنتي فايرفاکس شکايت دارند، کارشناسان دو راهکار را در اين زمينه معرفي مي‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۱۵ : ۶
معاون وزير ارتباطات از اصلاح تعرفه اينترنت و آزادسازي اين تعرفه‌ها تا پايان تابستان امسال خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۲ : ۴۲
اينترنت بدون فيلتر براي دانشگاهيان و رسانه‌ها وعده‌اي بود که نزديک به يک سال از آن مي‌گذرد و اگرچه ظاهرا برخي از خبرنگاران به صورت محدود از آن بهره‌مند شدند اما هنوز از بهره‌مندي دانشگاهيان خبري اعلام نشده است.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳ : ۷
اگرچه برخی از طرح‌های تشویقی اپراتورهای تلفن همراه مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد، اما پس از مدتی دچار تغییراتی می‌شوند؛ علت این تغییر مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است که کف تعرفه اینترنت و زمان ارائه طرح‌های تشویقی را تعیین کرده‌ و اپراتورها موظفند طبق آن عمل کنند.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۵ : ۱۱
اينترنت همراه ارايه‌شده توسط اپراتورهاي موبايل شامل حجم روزانه و شبانه مي‌شود. يکي از علل ارايه نوع شبانه اين بسته‌ها که بعضا با اعتراضاتي هم مواجه است، کم‌تر مصرف شدن اينترنت در اين ساعت از شبانه‌روز و تعداد کم کاربراني است که خواهان اين نوع بسته‌ها هستند.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۸ : ۱۱
پس از ارائه تعرفه‌هاي غيرحجمي براي اينترنت ثابت، مشترکان کم‌مصرفي که به اندازه کاربران عادي، حجم اينترنتي نمي‌خواستند و تنها خواستار سرعت بالاي اينترنت بودند، نسبت به اين تعرفه‌ها اعتراض‌هايي داشتند اما هنوز تعرفه جداگانه‌اي براي آن‌ها در نظر گرفته نشده است.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۵ : ۱۰
به منظور برگردان و ارتقاء تجهيزات، اينترنت پرسرعت (ADSL) در منطقه 5 مخابراتي دچار اختلال مي شود.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۲ : ۴
مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان قم از صرفه جويي 20 تا 40 درصدي مصرف آب در کشت پسته و مرکبات با استفاده از آبياري هوشمند در کشور خبر داد و گفت: با اين روش امکان کنترل سيستم و تمامي شيرهاي آب به صورت هوشمند، دستي يا از طريق پيامک فراهم مي شود و آبياري بر اساس ميزان رطوبت زمين و شرايط آب و هوا صورت مي گيرد.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۸ : ۳۴
نهاد مرجع شبکه اینترنتی وای فای الاینس (Wi-Fi Alliance)، اعلام کرده که امنیت سایبری وای فای سرانجام پس از 14سال به‌روزرسانی شده است.
۱۳۹۷/۴/۸ - ۲۰ : ۱۹
در هیاهوی روزهای شلوغ بازار و کسبه تهران، خبر افزایش قیمت بسته‌های اینترنت موبایل خبرساز شد. همراه اول با توضیح علت حذف بسته ماهانه تشویقی اعلام کرد که افزایش قیمتی نداشته و ایرانسل می‌گوید بسته‌ها طبق الگوی مصرف مردم متنوع‌‌ شدند.
۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۶ : ۱۵
اگرچه بیشتر استفاده کاربران اینترنت همراه از بسته‌های ارائه‌شده توسط اپراتورهاست، اما با تمام شدن این بسته‌ها، اینترنت برای کاربر با تعرفه آزاد محاسبه می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۱ - ۱۶ : ۲۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي