سرویس اينترنت
در جلسه عصر امروز و با دستور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، اپراتورها و شرکت هاي ارايه دهنده اينترنت مکلف به رفع اختلالات اينترنتي ظرف 24 ساعت آينده شدند.
موسسه آکامای تکنولوژی فهرستی از ۱۰ کشور پیشگام و برتر در سرعت اینترنت ارائه داده که در این رده‌بندی، کره جنوبی رتبه نخست را کسب کرده است.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۵ : ۱۹
خرابکاراني هستند که در شبکه‌هاي اينترنت عمومي، مانند واي‌فاي‌هاي عمومي، مشغول دزديدن بسته‌هاي شبکه هستند. به همين دليل لازم است حتي‌المقدور از وصل شدن به شبکه‌هاي عمومي و باز پرهيز کرده و در صورت استفاده از آنها به حساب‌هاي بانکي، ايميل و شبکه‌هاي اجتماعي خود وارد نشويد.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۴ : ۳۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات خبر داد اعلام تعرفه‌هاي پيشنهادي جديد اينترنت
وزير ارتباطات با اعلام تعرفه هاي پيشنهادي جديد اينترنت مخابرات، از کاربران و صاحب‌نظران خواست براي جمع‌بندي نهايي در‌باره اين تعرفه‌ها نظر دهند.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۰ : ۴۸
وزیر ارتباطات در گردهمایی فرصت های اقتصادی نسل 5 و نخستین آزمایش شبکه کامل 5G در کشور توسط ایرانسل بر ضرورت تدوین استراتژی استفاده از تکنولوژی 5G در کشور تاکید کرد.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۴ : ۲۱
مطابق آخرین آمارهای منتشر شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعداد مشترکین پهن باند سیار در کشور تا پایان خرداد ماه سال جاری ( 1396) به 41 میلیون و 57 هزار نفر رسیده است. این رقم نتیجه رشد 104درصدی ضریب نفوذ مشترکین تلفن همراه در کشور در چهار سال گذشته بوده است و آمار مشترکان پهن باند ثابت به 10میلیون و 282 هزار مشترک رسیده است.
۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۳ : ۱۶
سرانه دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت طی چهار سال گذشته از رشد ۳۵ برابری برخوردار و به ۳۵ کیلوبیت بر ثانیه رسیده است.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۳ : ۷
گروه فناوری اطلاعات: در همایش فعالان سواد فضای مجازی سراسر کشور بر رژیم مصرف اینترنت و مهمترین چالش‌های سواد رسانه‌ای غفلت و بی‌توجهی تاکید شد.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۰ : ۳۰
عضو شوراي عالي فضاي مجازي کشور در همايش سواد رسانه‌اي، سواد اينترنتي را ظرفيتي براي تبديل تهديدها به فرصت‌ها عنوان کرد و گفت: بايد با استفاده صحيح و افزايش سواد رسانه اي، نهايت بهره‌برداري را از اين فضا داشته باشيم.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۲۲ : ۲۴
سرپرست سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ايران گفت: رگولاتوري مطالعه درباره چگونگي اصلاح نظام تعرفه اي اينترنت را در دستور کار دارد که پس از مطالعه کامل و بررسي هاي کارشناسي، نتايج آن به کميته تنظيم مقررات و ارتباطات اعلام مي شود.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۲۲ : ۳۲
اپراتور دوم موبایل بسته رزرو را زودتر از موعد و پیش از اتمام بسته اصلی فعال می‌کند که مصداق تضییع حقوق مشترکان است. پیگیری فارس حاکی از تذکر به ایرانسل و ارائه مهلت زمانی برای اصلاح این رویه است.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۲۳ : ۴۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اين که تعرفه اينترنت موبايل گران نخواهد شد، گفت: اينترنت ثابت غيرحجمي مي شود.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۲۲ : ۵۹
به اعتقاد کارشناسان، وزارت ارتباطات دولت يازدهم از دستگاه‌هاي پرکار دولت بود که نتيجه اقداماتش هم در عدد و رقم و هم در زندگي روزمره شهروندان مشهود است. يکي از حوزه‌هاي فعاليت اين وزارتخانه در مناطق روستايي بود که باعث تحولاتي در آنجا شده است.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۲۲ : ۵۵
وزیر ارتباطات با بیان اینکه نظام تعرفه گذاری اینترنت در کشور دارای اشکال است، گفت: عزم ما بر اصلاح نظام تعرفه اینترنت جدی است.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۵ : ۰
همراه‌اول به مناسبت اعیاد قربان و غدیر، به مدت ۹ روز اینترنت رایگان داخلی عیدی می‌دهد.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۲۱ : ۴۲
برنامه‌های فعال در پس‌زمینه‌ی گوشی و بعضا به‌روزرسانی خودکار این برنامه‌ها، از عواملی هستند که می‌توانند حجم مصرف اینترنت گوشی را افزایش دهند. بهترین راه برای جلوگیری از این مصرف، غیرفعال کردن این برنامه‌ها در شرایطی است که استفاده‌ای از آنها نمی‌شود.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۳ : ۵۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 30 درصد خطوط ارتباطی ثابت کشور، کیفیت لازم برای ارائه اینترنت با سرعت بالا را ندارند که این مشکل باید اصلاح شود.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱ : ۳۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي