سرویس فناوري‌هاي نوين
گوگل تاييد کرده است که استفاده کاربران از تم تاريک و شبانه در برنامه‌هاي مختلف به افزايش عمر مفيد باتري گوشي‌هاي هوشمند آنها کمک خواهد کرد.
رمزارزها یا ارزهای مجازی که زمانی تبادل‌شان در کشور ممنوع بود، حالا در شرایط تحریم قرار است به منجی اقتصاد ایران تبدیل شوند.
۱۳۹۷/۶/۹ - ۱۹ : ۳۸
اگر چند سال قبل مي گفتيد روزي دستگاهي از راه مي رسد که گفته هاي هر فردي را به سرعت به زبان دلخواه او ترجمه مي کند، کمتر کسي چنين حرفي را باور مي کرد
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۴ : ۴۷
فناوري هوشمند و پيشرفته تشخيص چهره مبتني بر هوش مصنوعي که در فرودگاه واشنگتن اايلات متحده آمريکا بکار گرفته شده است، هويت واقعي يک مسافر را که با مدارک جعلي قصد ورود به واشنگتن داشت افشا کرد.
۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۴ : ۳۲
شرکت رد که در زمينه توليد دوربين هاي تصويربرداري سينمايي فعال است، به زودي يک گوشي هوشمند روانه بازار مي کند که دوربين قدرتمند آن براي فيلمبرداري فوق دقيق و هولوگرافيک قابل استفاده است.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۴ : ۵۷
اگرچه تا به حال هدست واقعیت مجازی گوگل بیشتر کارکردهای تفریحی داشته، اما قرار است در آینده نزدیک کارکردهای آموزشی بیشتری پیدا کند.
۱۳۹۷/۶/۲ - ۱۸ : ۲۴
پژوهشگران پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات موفق به ساخت و ثبت اختراع سيستم مخابراتي مالتي-پلکس STM-?? نوري شدند.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۶ : ۱۱
گوگل براي کمک به افراد ناشنوا با يک شرکت دانمارکي همکاري خواهد کرد تا سمعکي توليد کند که با اتصال به گوشي‌هاي "اندرويد"، امکان شنيدن فايل‌هاي صوتي را براي ناشنوايان ميسر سازد.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۶ : ۲۶
ارزهاي مجازي ديجيتال در ماه‌هاي اخير به لحاظ استفاده از فناوري‌هاي نوين مورد توجه مسوولان بانکي و ارتباطي کشور قرار گرفته‌اند؛ تا جايي که صحبت از ارائه نمونه‌ بومي اين ارزها مطرح شد. هرچند بانک مرکزي هنوز موضع رسمي خود را در قبال نحوه مواجهه با ارزهاي ديجيتالي مشخص نکرده اما پست‌بانک وظيفه‌ي راه‌اندازي اين ارزهاي بومي را برعهده گرفته و قرار است ضوابط استفاده از آن‌ها تا پايان شهريورماه مشخص شود.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۱ : ۳۴
گوگل با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی و تحلیل مقایسه تصاویر شما با افراد مشهور، تصاویر مشابه شما را در فضای مجازی نشان می‌دهد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۱۰ : ۵۹
توسط محققان دانشگاه تهران؛ مترجم هوشمند متون توليد شد
پژوهشگران و دانشجويان آزمايشگاه پردازش متن و زبان‌هاي طبيعي دانشگاه تهران موفق به ساخت مترجم هوشمند خودکار براي ترجمه متون فارسي و انگليسي شدند.
۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۶ : ۱۵
شرکت موزيلا طراح مرورگر فايرفاکس از ارائه خدمات تازه اي به مشتريان موسوم به فايرفاکس مانيتور خبر داده که به کاربران امکان مي دهد از هک شدن خود مطلع شوند.
۱۳۹۷/۴/۸ - ۲۰ : ۲۸
شرکت "تسلا" برنامه موبايل ساخت خود را بروزرساني کرده است که به کاربران اين امکان را مي‌دهد از طريق گوشي هوشمندشان، مستقيما سرعت خودروي خود را کنترل کنند.
۱۳۹۷/۴/۱ - ۱۶ : ۲۳
شرکت هواوی از راه اندازی خدمات کلود پی سی برای کاربران گوشی های هوشمند خود خبر داده که به آنها امکان می دهد از طریق تلفن همراه به سیستم عامل ویندوز 10 دسترسی داشته باشند.
۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۴ : ۲۲
نرم‌افزار ترجمه گوگل (Google Translate) قصد دارد با افزودن قابليت استفاده آفلاين، نظر بسياري از کاربراني که دسترسي هميشگي به اينترنت ندارند، را نيز به خود جلب کند.
۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۰ : ۵۸
اگر شما نيز جزو آن دسته از کاربراني هستيد که سر و کار زيادي با ترجمه زبان‌هاي مختلف داريد، مي‌توانيد از اپليکيشن ترجمه گوگل (google translate) بهره‌مند شويد.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۲ : ۲۷
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: شرايط و ابزارهاي رسانه و تبليغات ارزش ها تحول يافته است و بايد از شيوه هاي جديد و با بهره مندي مناسب از شبکه هاي اجتماعي استفاده کنيم.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۵ : ۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي