سرویس تلفن همراه
وزیر ارتباطات از دسترسی به نسل پنجم ارتباطات همراه 5G ) و توسعه فناوری اینترنت اشیاء (IOT) به عنوان برنامه های سال 98نام برد.
جديدترين بدافزار با دو نام PathCall و Dingwe گوشي‌هاي هوشمند محافظت نشده را هدف قرار داده و از آنها در سطح بالائي جاسوسي مي‌کند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۴ : ۲۳
محققان فعال در حوزه امنيت سايبري به‌تازگي از کشف يک بدافزار خطرناک جديد خبر داده‌اند که به هکرها اجازه مي‌دهد به اطلاعات گوشي‌هاي اندرويدي دسترسي پيدا کنند.
۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۴ : ۳۸
کسب اطلاع فارس از 3 مرجع حاکی از بازداشت تمامی واردکنندگان گوشی موبایل با ارز دولتی و توقیف کالاهای آنها است. پرونده رسیدگی به متخلفان ارزی از فردا علنی و با انتشار اسامی آغاز می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۴ : ۴۱
در صورت هرگونه ايجاد مزاحمت و يا ارتکاب اعمال مجرمانه از طريق سيم‌کارت، تا زماني که مجرم اصلي شناسايي شود، مالک اصلي مقصر هرگونه سوء‌استفاده از سيم‌کارت است و بايد در محاکم قضايي پاسخگو باشد؛ بنابراين دارنده سيم‌کارت حتما بايد در نگهداري سيم‌کارت‌هاي خود دقت لازم را داشته باشد و درصورت مشاهده هرگونه مغايرت در تعداد خطوط ثبت‌شده به نام خود، موضوع را پيگيري کند.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۴ : ۱۱
در حالی که پیش از این تصور می شد، اپل در شهریور ماه سه مدل آیفون تازه عرضه می کند، حالا گفته می شود قرار است مدل چهارمی از این گوشی هوشمند جایگزین آیفون اس ای شود.
۱۳۹۷/۶/۲ - ۱۸ : ۳۷
به تازگي موسسه تحقيقاتي اوکلا (Ookla) با بررسي و سنجش دقيق سرعت اينترنت، فهرستي را منتشر کرده است که نشان دهنده کشورهايي با بيشترين سرعت اينترنت همراه در جهان است.
۱۳۹۷/۶/۱ - ۰ : ۷
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري: ثبت سرويس هاي ارتباطي مشترکان اطلاع‌رساني مي‌شود
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري اعلام کرد: تمامي سرويس هاي ارتباطي و فناوري اطلاعات که براي متقاضيان ثبت مي‌شود در قالب پيام کوتاه از طريق سامانه استعلام تعداد سرويس هاي مشترکين اپراتورهاي مخابراتي، به شماره تلفن همراه آنان اطلاع‌رساني مي‌شود.
۱۳۹۷/۵/۳۰ - ۲۳ : ۴۷
بسته‌هاي مکالمه نامحدود که در برهه‌اي با استقبال کاربران مواجه شده بود، در حالي به دستور رگولاتوري به دليل کاهش کيفيت شبکه حذف شدند که اکنون جاي خود را به مکالمه‌هاي تخفيف‌دار داده است.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۵ : ۱۴
محققان امنيت سايبري به‌تازگي دريافته‌اند که برخي از گوشي‌هاي هوشمند با برندهاي مختلف بيشتر مورد هجوم حملات بدافزاري قرار گرفته‌اند و اطلاعات کاربرانشان را به مخاطره انداخته‌اند.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۲ : ۵۵
تا پایان تیرماه سال‌جاری بیش از یک میلیون و 357 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به کشورمان وارد شده است.
۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۲ : ۵۷
سامسونگ از گلکسی نت ۹ با باتری ٤ هزار میلی آمپری و سیستمی نوین برای اجتناب از داغ شدن دستگاه رونمایی کرده است.
۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۸ : ۴۰
یکی از اهداف فرعی طرح رجیستری پس از جلوگیری از قاچاق، جلوگیری از سرقت گوشی ذکر شده بود، اما علی‌رغم موفقیت در هدف اصلی، هنوز رجیستری به کمک دارندگان گوشی برای عدم سرقت نیامده است.
۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۸ : ۳۲
پس از اعلام بسته جديد ارزي دولت، بازار گوشي تلفن همراه به کاهش نرخ دلار واکنش نشان داد و قيمت انواع آن 10 درصد کاهش يافت.
۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۱۰ : ۵۷
رئیس‌ اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی درباره تاثیر بسته جدید ارزی دولت بر بازار موبایل، گفت: اگر این بسته منجر به تک نرخی شدن ارز شود و هر وارد کننده که خواست ارز دریافت کند و کالا به وفور در بازار موجود باشد،موفق خواهد بود.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۲۲ : ۳۰
درحالي که بازار تلفن همراه طي هفته‌هاي گذشته با افزايش بي‌سابقه‌ قيمت مواجه شده و مردم براي خريد اين کالا سردرگم هستند، رييس اتحاديه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد که مردم فعلا گوشي نخرند، چرا که تا يک هفته آينده وضعيت بهتر مي‌شود.
۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۱۲ : ۱۶
وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت سفارش واردات گوشي تلفن همراه را متوقف کرده است.
۱۳۹۷/۵/۱۲ - ۱۸ : ۵۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي