سرویس باندپهن
اگرچه هنوز هم اینترنت 128کیلوبیتی در برخی از سرویس‌ها وجود دارد، اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده دسترسی خانوارها به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه را فراهم کند. البته این موضوع مستلزم توسعه‌ فناوری‌های جدید از جمله فیبر نوری است.
دبير کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات گفت: به منظور ساماندهي نحوه استفاده بهينه از امکانات ارتباطي مازاد ساير دستگاه‌ها، "شرايط و ضوابط واگذاري امکانات ارتباطي مازاد دستگاه‌ها به ارائه‌کنندگان مجاز شبکه و خدمات ارتباطي" تصويب شد.
۱۳۹۴/۹/۱۸ - ۱۵ : ۱۵
شرکت ایرانیان‌نت به عنوان پیمانکار شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران ، تامین اینترنت نمایشگاه بین‌المللی الکامپ 2015 را برعهده دارد.
۱۳۹۴/۹/۱۶ - ۱۹ : ۴۹
یک ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی با اشاره به مذاکره اپراتور MTN برای خرید سهام اپراتور ایرانی فیبر نوری، گفت: حضور این اپراتور که پول، دانش و مجوز دارد، بقای اپراتورهای تازه مجوز گرفته ارتباطات ثابت را با تهدید جدی مواجه می‌کند.
۱۳۹۴/۸/۱۵ - ۱۰ : ۵۷
مهندس باقری چناری مدیرعامل شرکت ایرانیان نت درخصوص فروش سهام شرکت ایرانیان نت گفت : فروش سهام از اختیارات مجمع سهامداران شرکت است و در این باره سهامداران باید اظهارنظر کنند.
۱۳۹۴/۸/۱۳ - ۱۱ : ۱۳
محمود واعظي پايان دوره انحصار شرکت ايرانيان نت، اپراتور شبکه دسترسي فيبرنوري ( FTTx ) را سال 99 اعلام کرد.
۱۳۹۴/۸/۱۲ - ۱۱ : ۵۱
شهر «چاتانوگا» در ایالت تنسی امریکا، اولین شهری است که به سرعت اینترنت ۱۰ گیگابایت در ثانیه دست خواهد یافت.
۱۳۹۴/۷/۲۸ - ۱۱ : ۱۷
تجاری سازی سرویسهای شبکه پهن باند ایرانیان نت از نمایشگاه تله کام 2015 آغاز و ارایه سرویس به غرفه داران بویژه اپرتورهای تلفن همراه انجام گردید.
۱۳۹۴/۷/۴ - ۱۵ : ۴۱
اپراتور چهارم در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی تله کام که از تاریخ 4 الی 7مهر 94 درتهران برگزار میشود، سرویس پایه درشبکه پهن باند ارایه می کند.
۱۳۹۴/۷/۳ - ۱۳ : ۱۵
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مقدمات تلاش برای رساندن فیبرنوری به در منازل گفت: هدف ما این است که امسال این کار رونق بگیرد و گسترش پیدا می‌کند.
۱۳۹۴/۶/۸ - ۱۱ : ۴۴
مدیرعامل اپراتور سراسری فیبر نوری خبر داد : طرح تجاری مشاور آلمانی برای 7 میلیون مشترک فیبر
مدیرعامل اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت گفت: در تدوین پروانه این اپراتور دقت کافی صورت نگرفته و از این رو طرح کلی پروژه را برای ایران به میزان 7 میلیون شماره به شرکت دتکان متعلق به دویچه تله‌کام آلمان سفارش داده‌ایم.
۱۳۹۴/۶/۶ - ۱۵ : ۹
مدیرعامل اپراتور سراسری فیبر نوری فیبرکشی ایرانیان‌نت در مناطق فاقد فیبر
مدیرعامل اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت گفت: علیرغم فیبرکشی‌های متعدد در ایران، به دلیل عدم یکپارچگی این آمار در انجمن فیبر دنیا صفر درج شده است، در تلاشیم تا از فیبرهای موجود بیشترین استفاده را ببریم و هر جا فیبر کشی وجود ندارد، ایرانیان نت فیبرکشی کند.
۱۳۹۴/۶/۱ - ۱۷ : ۲۰
معاون شرکت ارتباطات زیر ساخت عنوان کرد افزایش شبکه فیبر نوری به 69 هزار کیلومتر
معاون شرکت ارتباطات زیر ساخت از افزایش شبکه فیبر نوری در کشور خبر داد و گفت: قرار است میزان شبکه فیبر نوری کشور به 69 هزار کیلومتر افزایش یابد.
۱۳۹۴/۵/۲۴ - ۹ : ۲۴
فیبرنوری نیازمند سرمایه‌گذاری 5 میلیارد دلاری مروری بر احوال چهارمین اپراتور
اپراتور چهارم کشور که وعده ارائه اینترنت 20 مگابایتی در هفت کلانشهر را داده به گفته مسوولانش برای ایجاد شبکه فیبر نوری و برای 6.8 میلیون پورت، بالغ بر پنج میلیارد دلار سرمایه نیازمند است.
۱۳۹۴/۴/۲۱ - ۹ : ۴۳
مدیرعامل شرکت زیرساخت گفت: اجرای شبکه‌های فیبرنوری، انتقال و آی پی از مهمترین اقدامات شرکت زیرساخت‌ محسوب می‌شود به طوری که 58 هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور ایجاد شده است.
۱۳۹۴/۳/۲۶ - ۱۲ : ۳۵
معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه براي رشد اقتصادي کشور و خروج بحران فناوري اطلاعات لازم و ضروري است گفت: در دو سال گذشته بيش از 7 هزار و 500 ميليارد تومان در بخش زيرساخت هاي سرمايه گذاري شده است.
۱۳۹۴/۳/۲۰ - ۱۲ : ۱۵
عملیات اجرایی شبکه فیبر نوری ( FTTx ) به منظور دسترسی شهروندان تهرانی به ارتباطات باند پهن از ساعت 10 صبح روزدوشنبه 11 خردادماه با حضور جمعی از مسئولین، از نمایشگاه بین المللی تهران آغاز شد.
۱۳۹۴/۳/۱۱ - ۱۳ : ۵۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي