سرویس باندپهن
اگرچه هنوز هم اینترنت 128کیلوبیتی در برخی از سرویس‌ها وجود دارد، اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده دسترسی خانوارها به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه را فراهم کند. البته این موضوع مستلزم توسعه‌ فناوری‌های جدید از جمله فیبر نوری است.
براساس توافقنامه همکاری اپراتور چهارم با شهرداری مشهد ، طراحی، اجرا و بهره برداری از شبکه پهن باند برمبنای فیبرنوری وارایه سرویسهایFTTx از مشهد مقدس آغاز می شود.
۱۳۹۱/۱۱/۱۳ - ۱۲ : ۳۹
پنج هزار کیلومتر از مسیر هشت هزار و 500 کیلومتری پروژه شبکه فیبر نوری شرکت ارتباطات زیرساخت تا پایان سال جاری اجرا می شود.
۱۳۹۱/۱۱/۱۱ - ۲۰ : ۱۱
مروری بر آمارهای وزارت ارتباطات گویای آن است که تا پایان سال 1390 سرانه پهنای باند اینترنت به ازای هر نفر 0.9 کیلوبیت بوده است.
۱۳۹۱/۱۱/۶ - ۱۷ : ۱۴
به گزارش روزنامه‌ی چاینادیلی، طبق حکمی که وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین صادر کرده است در تمام خانه‌های نوساز قرارگرفته در مناطق دارای دسترسی به شبکه‌ی فیبر باید خط فیبرتاخانه(اFTTH) نصب شود.
۱۳۹۱/۱۰/۳۰ - ۱۴ : ۶
مهندس حکیم جوادی معاون وزیر ارتباطات ورییس هیات مدیره شرکت ایرانیان نت روز گذشته با صدور حکمی محمد علی رحماندوست را به عنوان سرپرست شرکت ایرانیان نت منصوب کرد.
۱۳۹۱/۱۰/۱۸ - ۱۶ : ۸
سازمان تنظیم مقررات مخابراتی سری‌لانکا از اول سال نو میلادی مالیات مخابراتی خطوط فراخ‌باند اینترنت را کاهش داد.
۱۳۹۱/۱۰/۱۳ - ۱۵ : ۳۱
مديرعامل اپراتور فيبر نوري ايرانيان‌نت خبرداد بازار فيبر نوري 4سال در انحصار ايرانيان‌نت/ جذب 1ميليون مشترک در 2 سال
مديرعامل نخستين اپراتور فيبر نوري کشور گفت: براي اين اپراتور 4 سال دوره انحصار در نظر گرفته شده که از نيمه تابستان 91 آغاز شده و جذب يک ميليون مشترک را در دو سال نخست فعاليت پيش‌بيني مي‌کنيم.
۱۳۹۱/۱۰/۱۲ - ۱۴ : ۴۹
طبق اعلام شورای اف‌تی‌تی‌اچ اروپا سخنران اصلی همایش اف‌تی‌تی‌اچ که از 19 تا 21 فوریه 2013 در لندن برگزار می‌شود آلکساندر بارد فیلسوف و جامعه‌شناس اینترنت است که اهل سوئد است.
۱۳۹۱/۱۰/۱۲ - ۱۰ : ۱۶
اتحادیه اروپا اولویتهای جدیدی را برای برنامه دیجیتال خود با تمرکز بر گسترش خدمات باند وسیع اتخاذ کرد.
۱۳۹۱/۱۰/۵ - ۱۳ : ۳۹
اپراتور چهارم به عنوان مجری انحصاری ارائه خدمات لایه دسترسی بر بستر فیبر نوری در کشور در مجمع FTTH _ اتصال فیبر به منازل _ خاورمیانه و شمال آفریقا شرکت کرد.
۱۳۹۱/۱۰/۳ - ۱۲ : ۱۲
معاون مالي و سرمايه‌‌گذاري اپراتور ايرانيان‌نت تقسيم سهام اپراتور فيبرنوري بين شبه‌دولتي‌ها/ حضور نامحسوس 5 نهاد
معاون مالي، سرمايه‌‌گذاري و امور سهام اپراتور ايرانيان‌نت در حالي ترکيب سهامداران اين اپراتور فيبر نوري را اعلام کرد که تمام سهامداران آن را صندوق‌هاي سرمايه گذاري وابسته به نهادهاي دولتي تشکيل مي‌دهند.
۱۳۹۱/۹/۲۲ - ۱۳ : ۴۹
مدیر عامل اپراتور چهارم به ایسنا خبر داد: قیمت فیبر نوری خوشایند کاربران می‌شود
مدیر عامل شرکت ایرانیان نت که به عنوان اپراتور چهارم فن‌آوری معرفی شده، معتقد است: قطعا استفاده از شبکه فیبرنوری از نظر قیمت و کیفیت برای کاربران خوشایند خواهد بود.
۱۳۹۱/۹/۱۲ - ۱۴ : ۴۸
مدير پروژه ايرانيان‌نت در خصوص فيبرکشي مخابرات و ارائه سرويس روي فيبر همزمان با فعاليت اپراتور فيبر نوري گفت: طبق پروانه رگولاتوري، مخابرات تنها مجاز به ارائه صوت و ايرانيان‌نت مجاز به ارائه سرويس روي فيبر است.
۱۳۹۱/۹/۱۱ - ۱۷ : ۴۴
با صدور پروانه اپراتور چهارم؛ فیبر نوری در یک قدمی خانه شماست
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با توضیح آخرین وضعیت اپراتور چهارم کشور گفت: پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه‌ها‌ی فیبر نوری در تاریخ 15 مردادماه صادر شده است.
۱۳۹۱/۹/۷ - ۱۳ : ۱۲
معاون مالي، سرمايه‌‌گذاري و امور سهام اپراتور ايرانيان‌نت با تشريح جزئيات مالي اين پروژه گفت: اپراتور فيبر نوري ايران طي 8 سال 26 ميليارد دلار سرمايه گذاري مي‌کند و 50 ميليارد دلار درآمد خواهد داشت.
۱۳۹۱/۹/۶ - ۱۷ : ۲۷
رسیدن فیبر نوری به در منازل و یا آغاز به کار اپراتور چهارم فناوری اطلاعات، یکی از بحث‌های مهمی است که این روزها در عرصه ICT کشور زیاد به گوش می‌رسد. اما در کنار این بحث‌ها این سوال نیز به کرات مطرح می‌شود که آیا واقعا جای این اپراتور خالی بوده است؟!
۱۳۹۱/۹/۱ - ۱۴ : ۱۴
آرشيو خبر ها

نظرسنجي