سرویس باندپهن
اگرچه هنوز هم اینترنت 128کیلوبیتی در برخی از سرویس‌ها وجود دارد، اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده دسترسی خانوارها به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه را فراهم کند. البته این موضوع مستلزم توسعه‌ فناوری‌های جدید از جمله فیبر نوری است.
مدیرعامل ایرانسل وضعیت سرمایه‌گذاری شریک خارجی‌اش در بازار ایران را تشریح کرد و از توافق اولیه MTN آفریقای جنوبی برای خرید سهام اپراتور فیبر نوری ایرانی خبر داد.
۱۳۹۵/۸/۲ - ۲۰ : ۲۰
محمد رضا مرادي و اسدالله همتي که پيش از اين نمايندگان شرکت ارتباطات زيرساخت درهيئت مديره اپراتورچهارم بودند جاي خود را به محمدطاهر شمس و مسعود رضا سلطاني دادند
۱۳۹۵/۸/۲ - ۱۵ : ۵۴
بعد از گذشت ماه‌ها سکوت و اظهارات سربسته پیرامون ورود سرمایه‌گذار خارجی به اپراتور چهارم ایران اما شواهد گویای توافق ایرانیان‌نت با اپراتور چند ملیتی ام‌تی‌ان است و به زودی باید منتظر خبر تمدید انحصار پروانه این اپراتور برای بار دیگر هم باشیم.
۱۳۹۵/۸/۱ - ۱۱ : ۵۰
مدیرکل امور تجاری شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد فیبر تاریک در آستانه‌ واگذاری
مدیرکل امور تجاری شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به همکاری بخش دولتی با بخش خصوصی در زمینه اجاره امکانات مازاد و سرمایه‌گذاری برای ایجاد فیبر نوری، واگذاری فیبر تاریک را منوط به تصویب تعرفه‌ها توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات دانست.
۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۹ : ۳۹
قرارداد سرمایه‌گذاری «ام‌تی‌ان»در اپراتور فیبر نوری قطعی شد تمدید دوران حفاظت اپراتور چهارم، آری یا نه؟
براساس «دوران حفاظت» رگولاتوری تا چهار سال از تاریخ صدور پروانه برای اپراتور چهارم، پروانه‌ای ایجاد شبکه مشابه صادر نمی‌کند
۱۳۹۵/۷/۲۵ - ۱۵ : ۴۷
اپراتور چهارم فیبرنوری ایران تنها یک ماه و نیم فرصت دارد تا پیشنهادات اصلاح پروانه را به رگولاتوری ارسال کند در غیر این صورت انحصارش لغو می شود.
۱۳۹۵/۷/۱۷ - ۲۳ : ۵۸
مدير عامل شرکت ارتباطات زيرساخت گفت: هنوز وارد فاز مذاکره بر سر فروش سهام‌مان از ايرانيان‌نت نشديم اما تمام سعي‌مان اين است که ميزان سهم‌مان را در اين شرکت کم نکنيم.
۱۳۹۵/۷/۱۱ - ۱۷ : ۳۳
رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به امکان تمدید دوره انحصار فیبر نوری شرکت ایرانیان نت به عنوان اپراتور فیبر نوری که برخلاف انتظار این سازمان بود، اعلام کرد در صورت تمدید این دوره انحصار، حداقل باید FTTC و FTTB‌ برای شرکت‌ها آزاد باشد و تنها FTTH‌ را تمدید و یا فضای رقابتی بهتری ایجاد کنند.
۱۳۹۵/۷/۷ - ۹ : ۲۳
وزیر ارتباطات از علاقه‌مندی اپراتورهای مختلف بین‌المللی برای ورود به پروژه اپراتور فیبر نوری خبر داد و مذاکرات یکی از این شرکت‌ها را بسیار جدی توصیف کرد.
۱۳۹۵/۷/۴ - ۱۶ : ۳۶
طرح تخفیف بستر فیبر نوری برای سرویس های دیتای تجاری توسط شرکت مخابرات استان تهران در هفدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام ارائه می شود.
۱۳۹۵/۶/۲۹ - ۱۰ : ۳۰
گزارش تحلیلی از فراز و فرودهای اپراتور مجری FTTx داستان ایرانیان نت، از احتمال انحلال تا روزهای روشن
در اواخر دولت سابق، مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور به این نتیجه رسیدند که با توجه به عقب ماندن ایران در زمینه دانش فنی «دسترسی اطلاعات بر بستر فیبرنوری»، از کشورهای در حال توسعه منطقه همچون ترکیه، پاکستان و...، بخش خصوصی به لحاظ تکنیکی و همچنین بضاعت مالی توانایی عهده دار شدن اجرای پروژه ای در اندازه های «ملی» را ندارند.
۱۳۹۵/۶/۲۸ - ۱۲ : ۳۹
وقتی که فرمول داهیانه اجرا شدن فاز اول تا سوم شبکه ملی اطلاعات را به صورت: «شبکه ملی اطلاعات= جمع دارایی های فاوای کشور» اعلام کردم، در تلگرامم دیدم مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفته: توسعه فیبرنوری یکی از شاخص های توسعه کشور است و ضروری است فیبرنوری به عنوان یکی از الزمات برای صدور پروانه ساختمان محسوب شود.
۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۱۹ : ۳۱
مديرعامل شرکت مخابرات ايران ارتقاي کيفيت اينترنت را در راستاي کاهش تعرفه‌هاي اينترنتي دانست و از آغاز واگذاري فيبرهاي تاريک به اپراتورها و شرکت‌هاي خصوصي خبر داد.
۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۹ : ۵۶
مدیرعامل یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی، واگذاری فیبر تاریک به بخش خصوصی را فرصتی برای کاهش انحصار مخابرات ایران و برای برداشتن محدودیت سرعت اینترنت دانست.
۱۳۹۵/۶/۲۳ - ۱۱ : ۶
معاون شبکه مديرعامل شرکت مخابرات استان تهران ، از استفاده از فناوري FTTH در صنعت ساختمان براي نخستين بار در کشور و توسط شرکت مخابرات استان تهران خبرداد.
۱۳۹۵/۶/۲۱ - ۱۳ : ۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات یکی از مطالبات ۱۲ ساله نظام بوده و وجودش در فضای مجازی لازم بود، گفت: ما از ابتدای این دولت با جدیت انجام آن را دنبال کردیم برای همگان روشن بود تا زمانی که زیرساخت‌ها فراهم نشده، معنی نداشت اسمی از شبکه ملی اطلاعات بیاوریم.
۱۳۹۵/۶/۸ - ۱۳ : ۴۴
آرشيو خبر ها

نظرسنجي