سرویس باندپهن
اگرچه هنوز هم اینترنت 128کیلوبیتی در برخی از سرویس‌ها وجود دارد، اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده دسترسی خانوارها به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه را فراهم کند. البته این موضوع مستلزم توسعه‌ فناوری‌های جدید از جمله فیبر نوری است.
دوره انحصار پروانه اپراتور شبکه دسترسي فيبر نوري (FTTx) با مصوبه کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به مدت سه ماه با تعيين شروط جديد تمديد شد. در صورتي که ايرانيان نت بتواند شروط تعيين شده از سوي اين کميسيون را در بازه زماني سه ماهه اجرائي کند، کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي دوباره به مدت پنج سال دوره انحصار آن را تمديد خواهد کرد.
۱۳۹۵/۶/۷ - ۱۷ : ۴۳
ظرفیت‌های کابل فیبرنوری بین شهری زیرساخت ۵۷ هزار و ۹۳۶ کیلومتر و پهنای باند بین‌الملل ۵۶۴Gbps است.
۱۳۹۵/۶/۷ - ۰ : ۱۰
معاون امور حقوق مجلس وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: سالانه ۳۵۰ میلیارد تومان برای احداث فیبر نوری در روستاها و مناطق محروم کشور هزینه می شود.
۱۳۹۵/۶/۷ - ۰ : ۳
معاون فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنتی کشور و ظرفیت دسترسی به اینترنت، در سه ساله دولت تدبیر و امید 4 برابر شده است.
۱۳۹۵/۶/۷ - ۰ : ۰
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: اجرای طرح رساندن فیبرنوری به منازل (FTTH ) از شهر اصفهان آغاز می شود.
۱۳۹۵/۶/۳ - ۱۰ : ۱۴
وزير ارتباطات در مراسم افتتاح پروژه هاي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ازتمديد مجوز فعاليت اپراتور فيبرنوري خبرداد.
۱۳۹۵/۶/۱ - ۲۲ : ۳
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: اصفهان به عنوان اولین شهری است که پروژه رساندن فیبر نوری به تمام منازل مردم در آن افتتاح می‌شود، این پروژه نقطه عطفی در تاریخ مخابرات کشور است.
۱۳۹۵/۶/۱ - ۱۹ : ۲۷
شرکت گوگل پرسرعت‌ترين شبکه اينترنتي جهان را بين دو کشور آمريکا و ژاپن راه‌اندازي کرد.
۱۳۹۵/۵/۲۵ - ۱۰ : ۰
چراغ سبز وزارت ارتباطات برای ورود سرمایه‌گذاران قدرتمند به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی به پروژه ایجاد شبکه دسترسی فیبرنوری موجب شد تا اپراتور آفریقای جنوبی MTN و یک کنسرسیوم هندی-عربی برای شراکت در این پروژه رغبت نشان دهند.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۴ : ۱۱
قرارداد جدید براساس نرخ‌های مصوبه ۲۳۷ برای کاهش تعرفه پهنای باند بین شرکت‌های ارتباطات زیرساخت و شاتل (آریا رسانه تدبیر) امضاء شد.
۱۳۹۵/۵/۳ - ۱۰ : ۱۷
تعرفه‌هاي پهناي باند اينترنت بين‌الملل شرکت ارتباطات زيرساخت جهت تعيين جايگاه اين شرکت در حوزه عمده‌فروشي پهناي باند و واگذاري خرده‌فروشي خدمات به ساير شرکت‌ها، توسط دولت بازنگري شد.
۱۳۹۵/۴/۲۵ - ۱۸ : ۱۳
سه شرکت دارنده پروانه شبکه ارتباطات ثابت با شرکت در مزایده باندهای فرکانسی TD-LTE موفق به دریافت تکه باند 2300 مگاهرتز شدند.
۱۳۹۵/۴/۹ - ۱۳ : ۱۷
نایب رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: چنانچه انحصار شرکت زیرساخت از شبکه‌های انتقال و واردات پهنای باند حذف شود، می‌توان با قیمت‌های فعلی، اینترنت با کیفیت‌تری به مردم ارائه کرد.
۱۳۹۵/۴/۵ - ۱۳ : ۴۶
یک ماه تا پایان انحصار حاکم بر پروانه اپراتور چهارم فیبرنوری ایران بیشتر زمان باقی نمانده و در این شرایط ایرانیان‌نت به دنبال جذب سرمایه‌گذار خارجی با محوریت MTN است؛ در این شرایط آیا همچنان مذاکره بر سر واگذاری ۱۵ درصد سهام این شرکت ایرانی است؟
۱۳۹۵/۴/۵ - ۱۰ : ۳۱
رييس سازمان نظام صنفي رايانه اي با بيان اين که تمديد انحصار ايرانيان نت با تعهدات دولت در تناقض است گفت: با ورود MTN به پروژه فيبر نوري ايران مشکلي نداريم.
۱۳۹۵/۳/۳۰ - ۱۴ : ۴۹
هم‌زمان با دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خدمات شهری بر بستر زیرساخت‌های شهر هوشمند توسعه می‌یابد
دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند با مشارکت مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری‌ کلانشهرهای کشور، یکم و دوم شهریورماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.
۱۳۹۵/۳/۲۹ - ۱۱ : ۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي