سرویس ICT داخلي
محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در يادداشتي که در صفحه اول روزنامه شرق امروز (27 مرداد ) منتشر کرده به تشريح انقلاب صنعتي چهارم و نقش آن در دگرگوني جهان پرداخته است.
امروز (دوشنبه) برگزیدگان نهایی جشنواره فاوا در سال 1396طی مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت رسمی معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۲۲ : ۴۸
هفتمين جشنواره ملي فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) صبح فردا دوشنبه ?? اسفندماه با حضور وزير ارتباطات برگزار مي شود.
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۸ : ۳۸
عضو کارگروه استارت آپ ها و دستگاه برتر دولت الکترونيک هفتمين جشنواره فاوا با بيان اينکه براي بررسي استارآپ هاي شرکت کننده 5 شاخص اصلي مد نظر قرار داشت گفت: سه شاخص 25 امتيازي بود و دو شاخص تجربه کاربري 10 و وضعيت رقابتي مشابه 15 امتياز داشت که در مجموع 100امتياز در نظر گرفته شد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۲۱ : ۵۸
عضو کميته سياست گذاري و مسوول کارگروه صادرات دانش بنيان هفتمين جشنواره فاوا با اشاره به تشکيل کميته سياست گذاري هفتمين جشنواره فاوا در آذرماه سال جاري گفت : در اين کميته محورهاي مختلف جشنواره در قالب 5 کارگروه کسب و کارهاي نوآورانه، استارتاپ ها ، دستگاه برتر در دولت الکترونيک، صادرات محصولات دانش بنيان و کارگروه پژوهش هاي منتهي به فناوري مشخص شدند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۱ : ۴۹
شبکه IP شرکت ارتباطات زيرساخت کشور قرار است تا نيمه نخست سال آينده بازسازي شود و در اين راستا اين شرکت در فعاليت‌هايي مثل راه‌اندازي CDN و پيام‌رسان‌هاي داخلي با اختصاص فضا و ارايه امکانات فني و ساير تسهيلات کمک کرده و به نوعي به عنوان بازوي دولت در کمک به بخش خصوصي خواهد بود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۵ : ۳۱
رییس جمهور در جلسه برگزیدگان و توسعه استان هرمزگان با اشاره به انقلاب در ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت : با این تحولات مردم افکار خود را با دیگران به اشتراک می گذارند و با افکار دیگران به راحتی آشنا می شوند که این تحولات جهان را از حالت ارتباطات یکسویه و یکطرفه خارج کرده است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۹ : ۲۳
با سفر رييس جمهوري و وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به استان هرمزگان، 1424 پروژه ICT با سرمايه گذاري بالغ بر 2430 ميليارد ريال افتتاح شد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۹ : ۱۸
مديرعامل شرکت ملي پست از سرويس دهي آزمايشي پروژه ملي GNAF در مناطق 6 و 7 تهران در آينده نزديک خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۶ : ۵۶
با حکم رسول سراييان رييس سازمان فناوري اطلاعات حسين ملک به عنوان معاون توسعه مديريت و امور پشتيباني سازمان فناوري اطلاعات منصوب شد.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۶ : ۵۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات طي حکمي عضو جديد غيرموظف هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات را منصوب کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۵ : ۶
باتوجه به وعده وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات پيرامون ارايه گزارشي از فعاليت شرکتهاي ايراني در عرصه کلان داده ها، گزارش مستندي تحت عنوان گزارش تحليلي نخستين پيمايش کلان داده ها در ايران منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۴ : ۵۷
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره اهميت نوآوري و خلاقيت در فضاي مجازي، گفت : قوانين مالکيت معنوي رمز صيانت از خلاقيت و داشته هاي فکري در اين حوزه است .
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳ : ۲۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از پياده سازي اولين ارز ديجيتال کشور به صورت آزمايشگاهي خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۳ : ۴۳
دبير همايش بين المللي جنبه هاي حقوقي فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه پنج لايحه با توجه به اولويت ها و با همکاري پژوهشگاه قوه قضاييه و با جمع بندي نظرات کارشناسان اين حوزه تدوين شده است، گفت: لايحه هاي تدوين شده شامل «حمايت از داده ها»، «تراکنش هاي الکترونيک»، «حکمراني الکترونيک»، «شناسه هاي الکترونيک» و «حقوق مسووليت ارايه دهندگان خدمات ارتباطات و فناوري اطلاعات» هستند.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۴ : ۳۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه براي مديريت زنده بايد بتوان لحظه اي شاخص ها را پايش کرد، گفت: مبارزه با قاچاق يکي از شاخص هاي اصلي اقتصاد مقاومتي است که حلقه مفقوده آن فناوري اطلاعات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۳ : ۱۷
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي: تکليف برنامه ششم در 2.5 برابرشدن بازارICT
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با اشاره به تکليف برنامه ششم در 2.5 برابرشدن بازارICT گفت: براي اين منظور اگرچه نمي‌توان صرفا بر حوزه سرويس هاي سيار اتکا کرد، اما پتانسيلي در حوزه دسترسي و زيرساخت‌هاي ثابت در بخش وجود دارد که بايد از آن استفاده شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۲۳ : ۳۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي