سرویس ICT داخلي
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه همه ما در برابر فرصت سوزي در بهره برداري از ظرفيت هاي تحول ديجيتال مسئول هستيم، گفت: در مسير تحول ديجيتال بايد تغيير ديدگاه دهيم و با مديري که نمي تواند، تعارفي براي جايگزيني نداريم چراکه نمي توان ديد که هر روز سهمي از ما را در بازارهاي جهاني مي برند.
با حکم رسول سراييان رييس سازمان فناوري اطلاعات حسين ملک به عنوان معاون توسعه مديريت و امور پشتيباني سازمان فناوري اطلاعات منصوب شد.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۶ : ۵۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات طي حکمي عضو جديد غيرموظف هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات را منصوب کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۵ : ۶
باتوجه به وعده وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات پيرامون ارايه گزارشي از فعاليت شرکتهاي ايراني در عرصه کلان داده ها، گزارش مستندي تحت عنوان گزارش تحليلي نخستين پيمايش کلان داده ها در ايران منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۴ : ۵۷
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره اهميت نوآوري و خلاقيت در فضاي مجازي، گفت : قوانين مالکيت معنوي رمز صيانت از خلاقيت و داشته هاي فکري در اين حوزه است .
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳ : ۲۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از پياده سازي اولين ارز ديجيتال کشور به صورت آزمايشگاهي خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۳ : ۴۳
دبير همايش بين المللي جنبه هاي حقوقي فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه پنج لايحه با توجه به اولويت ها و با همکاري پژوهشگاه قوه قضاييه و با جمع بندي نظرات کارشناسان اين حوزه تدوين شده است، گفت: لايحه هاي تدوين شده شامل «حمايت از داده ها»، «تراکنش هاي الکترونيک»، «حکمراني الکترونيک»، «شناسه هاي الکترونيک» و «حقوق مسووليت ارايه دهندگان خدمات ارتباطات و فناوري اطلاعات» هستند.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۴ : ۳۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه براي مديريت زنده بايد بتوان لحظه اي شاخص ها را پايش کرد، گفت: مبارزه با قاچاق يکي از شاخص هاي اصلي اقتصاد مقاومتي است که حلقه مفقوده آن فناوري اطلاعات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۳ : ۱۷
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي: تکليف برنامه ششم در 2.5 برابرشدن بازارICT
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با اشاره به تکليف برنامه ششم در 2.5 برابرشدن بازارICT گفت: براي اين منظور اگرچه نمي‌توان صرفا بر حوزه سرويس هاي سيار اتکا کرد، اما پتانسيلي در حوزه دسترسي و زيرساخت‌هاي ثابت در بخش وجود دارد که بايد از آن استفاده شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۲۳ : ۳۹
وزیر ارتباطات در سومین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا : انقلاب صنعتی چهارم در کمتر از 10سال رخ می دهد
در انقلاب صنعتی چهارم 400 تا 800 میلیون شغل سنتی در دنیا از میان می رود. از سال 2015 تا الان 800 هزار شغل سنتی در انگلستان از بین رفته است و به جای آن 3.5 میلیون شغل‌نوین ایجاد شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۴ : ۳۱
پيرو گزارش منتشر شده از نتايج بررسي‌هاي فني اين‌ مرکز درخصوص حمله سايبري به وب سايت ها و پورتال هاي خبري کشور، مرکز ماهر اظلاعيه اي را صادر کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۳ : ۲
در پی وقوع حملات سایبری به تعدادی از سایت های خبری، مرکز امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای موسوم به مرکز ماهر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارش فنی خود را در رابطه اقدامات انجام شده و چگونگی وقوع این حملات منتشر کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۹ : ۴۲
فراهم کردن زيرساخت‌هاي ابري و ارائه اين خدمات با هزينه مناسب‌تر و کيفيت بهتر و نيز رفع فيلتر و محدوديت‌هاي اينترنت، از وعده‌هاي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات براي اهالي رسانه و خبرنگاران است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۰ - ۲۲ : ۲
آذری جهرمی 982 پروژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد را با حضور در روستای حسین آباد ریسمانی این استان افتتاح کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۹ : ۳۳
رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي در حکمي حامدرضا اسماعيلي را بعنوان مديرکل دفتر رياست، روابط عمومي و دبيرخانه کميسيون رگولاتوري منصوب کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۵ : ۲۷
کتابخانه عمومي حسينيه ارشاد دوازدهمين دوره از نشست هاي علم اطلاعات و دانش شناسي با موضوع «علم اطلاعات و حکمراني داده‌» در روز شنبه 14 بهمن 1396 از ساعت 16:30 تا 18:30برگزار مي کند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴ : ۴۱
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با انتشار پستي در اينستا گرام خود با تسليت درگذشت قائم مقام اين وزارتخانه در امور بين الملل، از وي به عنوان دوستي صميمي و همراهي دلسوز و مدبر ياد کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۲۳ : ۲۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي