سرویس فضاي مجازي
محققان و پژوهشگران امنيتي به تازگي دريافته اند که بدافزار جديدي در تصاوير متحرک رد و بدل شده توسط کاربران در اپليکيشن هاي پيام‌رسان وجود دارد که قادر است اطلاعات شخصي آنها را به سرقت ببرد.
پیام رسان واتس اپ با ارتقای یک ویژگی به کاربران خود اجازه می دهد تا 68 دقیقه پس از ارسال پیام آن را پاک کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶ : ۵۹
جدا از موضوع امنيت، بي‌اعتمادي يا نقض حريم خصوصي، اين سوال وجود دارد که آيا کيفيت و نوع طراحي اپليکيشن‌هاي ايراني هم باعث دلزدگي مردم از آن‌ها شده است؟
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۹ : ۳۶
گزارش‌هاي منتشر شده حاکي از آن است که اينستاگرام احتمالا در آينده‌اي نزديک به تماس‌هاي صوتي و تصويري مجهز خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۱۲ : ۴۷
اينترنت، در کنار همه مزايايي که دارد ممکن است به دليل استفاده نادرست، منشأ مشکلاتي نيز شود که خودافشايي بي‌حدوحصر، جزو آن موارد است. محققان کشورمان در مطالعه‌اي پژوهشي، نقش شناخت عوامل رواني را در پيش‌بيني افرادي که در معرض چنين خطري هستند، بررسي کرده‌اند.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۵ : ۱۱
شايعاتي منتشر شده است که احتمالا شبکه اجتماعي سامسونگ تحت عنوان Uhssup در اختيار کاربران گوشي‌هاي اين برند کره‌اي قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۵ : ۱۵
اگرچه نرم‌افزارهاي متن‌باز فرصتي براي توسعه و حل اشکالات برنامه‌ها را به برنامه‌نويسان مي‌دهند، اما هکرها هم بيکار ننشسته و بدافزارهاي خود را در پوشش فريبنده سرويس‌هاي جانبي نرم‌افزارها به کاربران قالب مي‌کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۳ : ۲۸
رييس جمهوري با اشاره به اينکه بايد در زمينه فضاي مجازي، سواد آموزي کنيم که جوانان چگونه از اين فضا به نحو احسن براي خود و خانواده و کشور استفاده کنند، گفت: دولت مصمم است هم شبکه هاي اجتماعي و پيام رسان هاي داخلي را تقويت کند و هم معتقد است در اين زمينه انحصار معنا ندارد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۲۰ : ۲
امنيت و کارايي دو نياز کيفي مهم در سرويس‌هاي پيام‌رسان اجتماعي است که باعث برتري يک سرويس‌دهنده به ديگري شود و هر يک از پيام‌رسان‌ها براي جذب مخاطب بايد در وهله اول به اين دو نياز توجه کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۴ : ۴۵
ظرفیت تعداد اعضای سوپرگروه‌های تلگرام هم‌اکنون به 100هزار کاربر رسیده است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴ : ۱۲
يک لينک در گروه‌هاي تلگرامي منتشر شده که کاربران را به دانلود سرويس تماس صوتي و تصويري تلگرام دعوت مي‌کند؛ ظاهرا اين لينک ويروس بوده و به کاربران توصيه مي‌شود برروي آن کليک نکرده و به‌روزرساني‌ها و قابليت‌هاي تلگرام را تنها از مارکت‌هاي معتبر و يا وب‌سايت اين شرکت دانلود کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴ : ۵
توضیح وزیر ارتباطات درباره یک اظهار نظر جنجالی مقام قضایی حکم کلی برای منع دسترسی به توئیتر برای مردم صادر نکرده‌است
وزیر ارتباطات در توضیح اظهارنظر خبرساز خود درباره عضویت در توئیتر، گفت: مقام قضایی حکم کلی برای منع دسترسی به توئیتر برای مردم صادر نکرده‌است، چه بسا صدور حکم کلی برای ممنوعیت همه شهروندان در شان مجلس است.
۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۷ : ۳۱
وزير ارتباطات با بيان اينکه فعاليت توئيتر در ايران ممنوع شده است، گفت: فعاليت ايرانيان در توئيتر ممنوع نيست.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۳ : ۳۱
در حالي که به دليل تجربه‌هاي پيشين در برخورد با شبکه‌هاي اجتماعي، مردم نگران دائمي شدن فيلتر اينستاگرام و تلگرام بودند، اما با دستور رئيس‌جمهوري رفع فيلتر اتفاق افتاد؛ حسن روحاني باز هم درباره باز شدن شبکه‌هايي که در دولت‌هاي قبلي فيلتر شده بودند گفت: کليد دولت يازدهم نتوانست آن را باز کند، اما اميدواريم کليد دولت دوازدهم بتواند اين کار را بکند.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۵ : ۲۵
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات: اعدام شبکه‌هاي اجتماعي حکم مي‌خواهد!
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات مسدود کردن شبکه‌هاي اجتماعي را به اعدام آنها تشبيه کرد و درباره حمايت‌هاي مالي از آنها گفت: اصلي‌ترين مشکل پيام‌رسان‌هاي داخلي مساله اعتماد است و با تزريق پول اين اعتماد ايجاد نمي‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۵ : ۲۲
هم‌اکنون شبکه اجتماعي اينستاگرام به دنبال اضافه کردن دو قابليت جديد و کاربردي ارسال پيام‌هاي متني در قسمت استوري و حفظ بيشتر حريم شخصي کاربران است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳ : ۲۴
در حالي که مسيرياب ويز به دستور دادستاني فيلتر شده بود بنابر گزارش کاربران اينترنت اين اپليکيش هم اکنون روي اينترنت ثابت و سيار بدون هيچ محدوديتي قابل استفاده شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۲ : ۳۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي