سرویس فضاي مجازي
وزارت ارتباطات نسبت به انتشار خبري مبني بر استقرار سرورهاي نسخه هاي فارسي شبکه اجتماعي تلگرام از جمله هاتگرام و تلگرام طلايي در وزارت ارتباطات، واکنش داد.
پس از آنکه اخبار دروغيني که برخي در صفحات گوگل و فيس بوک درباره حمله تيراندازي به مردم لاس وگاس آمريکا منتشر کردند، اين دو شبکه اجتماعي باري ديگر مورد انتقاد قرار گرفتند.
۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۲۳ : ۲۸
جديدترين به روزرساني برنامه اينستاگرام به کاربران امکان مي‌دهد نظرات ارسالي براي هر پست را سازماندهي کنند و از سوءاستفاده از اين شبکه اجتماعي جلوگيري کنند.
۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۲۳ : ۱۲
هفتاد و دومين نشست علمي کتابخانه عمومي حسينيه ارشاد با عنوان رفتار هنجارجوانان در شبکه هاي اجتماعي، روز پنجشنبه 13 مهر 1396 از ساعت 10 تا 12 برگزارمي شود.
۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۱۱ : ۷
گزارش‌ها حاکی است که احتمالا شرکت فیس بوک قصد دارد قابلیت جدید تشخیص چهره را به ویژگی‌های این شبکه اجتماعی اضافه کند.
۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۲۲ : ۳۲
یک نیاز کاربران برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی ارتباط با افراد در کشورهای دیگر است و تنها در صورتی که شبکه‌های‌ بومی قابلیت رقابت با نمونه‌های بزرگ‌تر داشته باشند، می‌توان نمونه بومی را جایگزین مشابه غیربومی کرد؛ اگرچه متخصصان بومی قادر به ارائه چنین خدماتی هستند اما تا رسیدن به آن نقطه راه زیادی باقی است.
۱۳۹۶/۷/۸ - ۱۴ : ۲۳
نمايندگان شرکت‌هاي فيس بوک، گوگل و توييتر، تحت تاثير مداخله سايبري روسيه در جريان انتخابات رياست جمهوري آمريکا موظف خواهند بود طي هفته‌هاي آتي در کنگره اين کشور توضيح بدهند.
۱۳۹۶/۷/۷ - ۱۴ : ۵
صاحب پيام رسان تلگرام در روسيه به جرم نقض قوانين ضد تروريست تحت پيگرد قانوني قرار مي گيرد.
۱۳۹۶/۷/۶ - ۱۵ : ۳۲
توییتر تصمیم گرفته است در قابلیتی جدید، محدودیت تعداد حروف هر پیام را از ۱۴۰ کاراکتر به ۲۸۰ کاراکتر برساند.
۱۳۹۶/۷/۶ - ۱۵ : ۲۰
وزارت امنيت داخلي آمريکا قصد دارد قوانين جديدي را براي ثبت نام مهاجران به کار بگيرد و از ماه آينده حساب‌هاي آنان در شبکه‌هاي اجتماعي را کنترل کند.
۱۳۹۶/۷/۵ - ۱۸ : ۱۴
گوگل سرويس startup with Google را براي شرکت هاي نوپا (استارتاپ) راه‌اندازي کرده که دسترسي هاي ايران به اين خدمت را مسدود کرده است.
۱۳۹۶/۷/۵ - ۱۵ : ۹
توييتر در حال آزمايش نسخه‌اي از برنامه موبايلي خود براي استفاده کاربراني است که به اينترنت پرسرعت دسترسي ندارند.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۵ : ۱۱
بر اساس گزارش‌هاي منتشر شده، عربستان سعودي بدنبال ملغي کردن ممنوعيت استفاده و برقراري تماس از طريق اپليکيشن‌هايي نظير اسکايپ، فيس بوک مسنجر، واتس اپ و وايبر است.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۴ : ۱۰
مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک می‌گوید این شرکت دیگر آگهی‌های سیاسی غیرشفاف را منتشر نمی‌کند و تلاش می‌کند تمام این تبلیغات قابل ردگیری باشند.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۴ : ۷
وزير ارتباطات عنوان کرد : حاکميت در فضاي مجازي نسبت به گذشته تغيير کرده است و امروزه در اين فضا با ارايه خدمت مي توان مديريت کرد.
۱۳۹۶/۶/۳۱ - ۲۰ : ۵۶
گزارش های جدید نشان می دهد توییتر در کمتر از دو سال گذشته حدود یک میلیون حساب کاربری را حذف کرده است.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۵ : ۳۹
شبکه‌هاي اجتماعي نظير گوگل، فيس بوک و توييتر به گفته نخست وزير انگلستان، موظف خواهند بود از پخش محتواي تروريستي جلوگيري بعمل بياورند در غير اينصورت بايد منتظر جريمه‌هاي سنگيني باشند.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۴ : ۵۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي