سرویس فضاي مجازي
محققان و پژوهشگران امنيتي به تازگي دريافته اند که بدافزار جديدي در تصاوير متحرک رد و بدل شده توسط کاربران در اپليکيشن هاي پيام‌رسان وجود دارد که قادر است اطلاعات شخصي آنها را به سرقت ببرد.
فيلترينگ موقت تلگرام و برخي محدوديت‌هايي که به درخواست برخي نهادها در طي دو هفته گذشته اعمال شده بود، به دستور رئيس‌جمهور به‌طور کامل برداشته شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۲۳ : ۴۸
عبدالصمد خرم‌آبادي گفت: عده‌اي با دادن وعده دائمي نبودن فيلتر تلگرام رشد سرمايه گذاري بخش خصوصي در فضاي مجازي و تحقق اقتصاد مقاومتي در اين فضا را کند مي‌کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۲۳ : ۱۲
يک عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از قول مساعد مسئولان مربوطه براي رفع فيلتر تلگرام تا فردا (پنج‌شنبه) در جلسه اين کميسيون خبر داد و گفت که وزارت خارجه مامور به تهيه شکايتي به سازمان ملل و مراجع قانوني بين‌المللي درباره کمک‌هاي آمريکا و عربستان براي ايجاد اغتشاش در کشور و به دنبال آن وارد شدن خسارات شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۳ : ۶
رسانه‌های اجتماعی را می توان در هشت گروه دسته‌بندی کرد. شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، ویکی‌ها، پادکست‌ها، فروم‌ها، کامیونیتی‌های محتوایی، میکرو بلاگ‌ها،اپلیکیشن های پیام رسان.
علاوه بر این‌ها برخی سایت‌های «دنیای مجازی» از قبیل سکند‌لایف (Second Life) هم گونه دیگری از رسانه‌های اجتماعی هستند که در سال‌های آینده گسترش بیشتری خواهند داشت.
۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۰ : ۴
پيام رسان ايراني آي گپ اعلام کرد به کسي که بتواند اطلاعات رمزگذاري شده اين شبکه پيام رسان را هک کند، يک ميليارد تومان جايزه مي‌دهد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۲۰ : ۵۲
به نظر شما کدامیک از پیام‌رسان‌های ایرانی، مجموعا کیفیت و خدمات بهتری دارد؟ 1- آی گپ 2- بیسفون پلاس 3- سروش 4- گپ 5- ویسپی. علاقه‌مندان به شرکت در نظرسنجی می توانند عدد گزینه مورد نظر خود را به سامانه 30000111 ارسال کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۲۰ : ۳۹
اینستاگرام برای تمامی کاربران ثابت و همراه و درسراسر کشور رفع فیلتر شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۶ : ۲۶
مدير اجرايي يک پيام‌رسان داخلي با بيان اينکه خود را رقيب يا جايگزين تلگرام نمي‌بيند، گفت: با استفاده از پيام‌رسان خارجي ما اطلاعاتمان را به خارج از کشور مي‌فرستيم اما در سرويس‌هاي بومي از اطلاعات روي شبکه داخلي خود استفاده مي‌کنيم.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۶ : ۱۵
وزير ارتباطات با عذرخواهي از کسب و کارهاي نوپاي فضاي مجازي که به دليل شرايط اخير متضرر شده اند، از مذاکره با شوراي امنيت کشور براي رفع محدوديت‌ها خبر داد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۴ : ۲۸
يک مقام مسئول درباره تصميم کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه درباره وضعيت فيلترينگ تلگرام و اينستاگرام به خبرگزاري‌ها توصيه کرد تا از شبکه‌هاي اجتماعي بومي استفاده کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۵ : ۴۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در واکنش به خبري مبني بر فيلتر شدن دائمي شبکه هاي اجتماعي، اين خبر را تکذيب کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۵ : ۳۱
سرانجام نسخه اصلي 1.2.6 اپليکيشن پيام رسان تلگرام دسک‌تاپ با قابليت ارسال آلبومي تصاوير و پست ها منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۱ : ۲
اپليکيشن پيام‌رسان تلگرام روز گذشته در جديدترين به‌روزرساني خود، چند قابليت جديد را براي سهولت استفاده کاربران افزود که مي‌توان به امکان استفاده همزمان از چند اکانت اشاره کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۰ : ۵۷
کانال تلگرامي آمدنيوز در پي اعتراض وزير ارتباطات ايران به موسس تلگرام و تاکيد بر تحريک اين کانال به «نفرت‌پراکني» و «تشويق به خشونت»، از دسترس خارج شد.
۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۲۳ : ۵۲
اپليکيشن پيام رسان بي چت BeeChat پلت‌فرمي را براي کاربران به منظور تسهيل مبادلات ارزهاي ديجيتالي رمزنگاري شده نظير بيت کوين و همچنين تبادل اطلاعات ميان آنها ايجاد کرده است.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۶ : ۴۷
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از تدوين پيش‌نويس لايحه حمايت از داده‌ها و حريم خصوصي در فضاي مجازي خبر داده که مي‌تواند رکن اساسي توسعه اعتماد الکترونيکي قرار گيرد.
۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۲۳ : ۴۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي