سرویس فضاي مجازي
واتس‌اپ با دو باگ روبرو شده است. کاربران اندروید ادعا می کنند پیام های آنان ناگهان حذف می شود و کاربر دیگری ادعا می کند پس از خرید سیم کارت جدید، می تواند تاریخچه پیام صاحب قبلی را ببیند.
فیس بوک از حدود یک سال قبل قابلیت Safety Check را فعال کرده تا افرادی که در محل وقوع یک سانحه طبیعی یا تروریستی زندگی می کنند بتوانند دیگران را از سلامت خود مطلع کنند. اما این قابلیت با نقص فنی مواجه شده است
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۱ : ۱۱
در ماه نوامبر گذشته، نرم افزاری به نام InstaAgent که ادعا می‌کرد می‌تواند به کاربران نشان دهد که چه کسانی از اکانت اینستاگرام آنها بازدید می‌کنند به عنوان یک بدافزار برای دزدیدن رمز عبور کاربران شناسایی و این نرم افزار از اپ استور اپل حذف شد. حال به نظر می‌رسد که سازنده‌ی این نرم افزار “ترکر بایرام” با ارایه دو نرم‌افزار جدید که هر دو توسط اپل و گوگل تایید شده‌اند که بر روی مارکت‌ها قرارگرفته‌اند، بار دیگر بازگشته است.
۱۳۹۵/۱/۵ - ۱۵ : ۴۸
با توجه به افزایش کاربران و مشکلاتی که در زمینه هک تلگرام (Hack)، اسپم (Spam) ،بلاک (Block) و حذف (Delete) شدن اکانت مطرح شده است تصمیم گرفتیم روشی برای دسترسی و بازیابی اکانت هک و.. شده تلگرام را معرفی کنیم.
۱۳۹۴/۱۲/۲۹ - ۱۶ : ۵۷
دنیای محتوا، دنیای فرصت‌ها و چالش‌هاست که به خوبی می‌تواند بر ضمیر خودآگاه یا ناخودآگاه کاربران تأثیر شگرف و عمیقی را ایجاد کند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۵ - ۱۸ : ۵۳
تلگرام به عنوان یکی از سرویس‌های پیام‌رسانی که در ماه‌های اخیر مخصوصا در کشورمان کاربران بسیاری بدست آورده، بروزرسانی جدیدی را برای اپلیکیشن خود ارائه کرده که قابلیت‌های جالبی را به این سرویس افزوده است.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۲۲ : ۲۵
South by Southwest يا SXSW رويدادي براي نمايش تازه‌ترين خلاقيت‌ها و دستاوردها در تگزاس است که امسال به علت اعمال تبعيض عليه يک زن مسلمان آمريکايي خبرساز شده است
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۷ : ۴۶
مدیرعامل موسسه تبیان و عضو کارگروه فیلترینگ نگرانی نادرست کاربران از نقض حریم شخصی را یکی از دلایل این پرسش که «چرا ایرانی ها به شبکه‌های اجتماعی داخلی تمایل ندارند؟» دانست و از پیشنهاد رایگان شدن هزینه اینترنت شبکه های داخلی خبر داد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۰ : ۲
وزیر ارتباطات شایعاتی که طی هفته‌های اخیر مطرح شده و بحث کندی تلگرام را به اجرایی شدن فیلترینگ هوشمند مربوط می‌داند، رد کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۹ : ۳۷
مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات گفت: اگر دیروز تلگرافچی‌ها رعایت اخلاق را می‌کردند و اسرار مردم را به راحتی فاش نمی‌کردند، امروز نیز تلگرامی‌ها باید اخلاق را رعایت کنند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۱۱ : ۱۳
با استقبال گسترده کاربران از اپليکيشن ارتباطي تلگرام، به همان ميزان شمار پيام‌هاي تبليغاتي ارسال‌شده از اين طريق افزايش يافته است. به طوري که در حال حاضر روزانه هر کاربر ممکن است بيش از 10 پيام تبليغاتي در تلگرام خود دريافت کند و اين موضوع بسيار آزاردهنده شده است.
۱۳۹۴/۱۲/۲۱ - ۱۵ : ۳۷
تبلیغات گسترده پیرامون شبکه پیام‌رسان تلگرام در رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری‌ها موجب شده تا مصوباتی جداگانه برای برخورد با این رویه از سوی یکی از نهادهای تصمیم‌گیر، ابلاغ شود.
۱۳۹۴/۱۲/۲۰ - ۱۱ : ۲۰
فیس بوک در فوریه گذشته موفق به ابداع نرم افزاری شده که با جستجو در میان مطالب ارسالی کاربران اصطلاحات عامیانه جدید به کار رفته توسط آنها را شناسایی کرده و در قالب یک فرهنگ لغت اجتماعی ذخیره می کند.
۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۵ : ۳۹
مدیرعامل بیسفون با بیان اینکه نرم‌افزار «بیسفون» در حال حاضر امکان سرویس‌دهی به چند ده میلیون کاربر از کشورهای مختلف را دارد، گفت: بیسفون از نظر فنی و امکانات، قابلیت رقابت کامل با نرم‌افزارهایی مانند «تلگرام و واتس‌اَپ» را دارد.
۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۲ : ۱۳
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات با طرح سوالی از سوی مشترکان پیام رسان داخلی گفت: چرا بیسفون بعد از انتخابات خوب کار نمی‌کند؟
۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۱ : ۴۹
نماینده کمیته فیلترینگ انتقاد کرد؛ استفاده بی ضابطه از شبکه های اجتماعی خارجی
نماینده کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ گفت: حق مردم به دلیل فعالیت های بی ضابطه شبکه های اجتماعی خارجی زیر سئوال رفته است.
۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۱ : ۴۱
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در چهار جلسه پای صحبت اپراتورهای موبایل و پیام‌رسان‌ها نشست تا چارچوبی برای تصویب ضوابط و مقررات حاکم بر خدمات OTTها به دست آورد.
۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۱ : ۳۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي