سرویس فضاي مجازي
رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: تصمیم گرفته شده است که باید 50درصد استفاده از پیام رسان ها باید از طریق شبکه های داخلی باشد.
رئیس پلیس "فتا" استان فارس گفت: اینترنت شکاف میان نسل ها را بیشتر کرده است و اکنون شکاف میان نسل دوم و سوم علاقمند به اینترنت نیز آشکار شده، به گونه ای که هیچ یک زبان دیگری را متوجه نمی شوند.
۱۳۹۴/۱۱/۳ - ۸ : ۷
ابزار ارتباطي اسکايپ که زير نظر مايکروسافت مديريت مي شود، قابليت مترجم همزمان را بالاخره در اختيار گرفت. اين قابليت Skype Translator نام دارد که هم اکنون براي کاربران ويندوزي مبتني بر رايانه هاي روميزي ارايه شده است.
۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۱ : ۶
بر اساس گزارش‌ها اندکي پس از لغو تحريم‌ها عليه ايران، دسترسي شماري از کاربران به سايت يوتيوب که در ايران فيلتر است، ممکن شده است. احتمال مي‌رود که اين امر به دليل اشکال فني در سيستم فيلترينگ باشد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۰ : ۱
مدیر تلگرام مجددا هرگونه توافق با ایران برای فیلترینگ این شبکه اجتماعی را رد کرد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۳ : ۴۰
اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی به بازیگران بزرگی در عرصه تبلیغات تبدیل شده‌اند.کاربران اینستاگرام برندها را دنبال می‌کنند. این را پژوهشی می‌گوید که خلاصه‌ای از یافته‌های آن در قالب اینفوگرافیک منتشر شده است.
۱۳۹۴/۱۰/۲۶ - ۱۱ : ۳۱
مقامات عربستان سعودی دسترسی به برنامه پیام رسان تلگرام را از شنبه عصر بلوکه و دشوار کرده‌اند.
۱۳۹۴/۱۰/۲۱ - ۱۳ : ۹
بسیاری از کاربران شماره تلفن همراه خود را حفظ هستند ولی به ندرت پیش می‌آید فردی شماره‌های موجود در فهرست مخاطبان گوشی خود را حفظ باشد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۱ - ۱۲ : ۴۱
اولین جلسه کمیسیون عالی محتوا مرکز ملی فضای مجازی با حضور اعضا و دبیر شورای عالی فضای مجازی برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۲۲ : ۱۸
گوشی V10 ال‌جی مخصوص شبکه‌های اجتماعی، Honor 7 هواوی، روتر‌‌های دوکاره سیم‌کارت خور و وای‌فای و تبلت چندرسانه‌ای با پروژکتور 70 از جمله کالاهای جدید این هفته در بازار دیجیتال هستند.
۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۱۶ : ۲۷
توسط فرهنگسرای فناوری اطلاعات؛ شبکه اجتماعی «شمس رازی» تولید شد
نرم افزار اطلاع رسانی و تعاملی «شمس رازی» با هدف ارائه تولید محتوای سالم منطبق بر فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی در قالب یک شبکه اجتماعی مبتنی بر وب تولید شد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۱۱ : ۴۳
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شبکه اجتماعی تلگرام قرار نیست فیلتر شود.
۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۱۱ : ۴۲
نشست علمی «افکار عمومی و شبکه‌های اجتماعی مجازی؛ تجربه ایرانی» در مرکز افکارسنجی ایسپا برگزار می‌شود.
۱۳۹۴/۱۰/۱۴ - ۱۱ : ۹
اگر تنها یک قاعده برای زندگی دیجیتال برخی‌ها وجود داشته باشد، می‌تواند این باشد: شما همیشه به فیس‌بوک برخواهید گشت.البته ممکن است مدتی آن را کنار بگذارید، اپلیکیشن آن را از گوشی خود پاک کنید یا حتی حساب فیس‌بوک خود را غیرفعال کنید، اما تنها یکی از 10 نفر کاربر فیس‌بوک، آن را به درستی کنار می‌گذارد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۴ - ۱۱ : ۷
قائم مقام وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی : ۱۱۴ شبکه اجتماعی فعال کشور سرگرمی‌محورند
قائم‌مقام وزیر کار گفت: کارکرد ارتباطی، اطلاعاتی، خدماتی و سرگرمی ۴ کارکرد پررنگ فضای مجازی در کشورمان هستند که بعد سرگرمی آن از دیگران پررنگ‌تر است.
۱۳۹۴/۱۰/۶ - ۱۴ : ۴۲
مسنجر فیس‌بوک ماهانه بیش از 700 میلیون کاربر فعال دارد و به یکی از پراستفاده‌ترین اپلیکیشن‌ها در دنیا تبدیل شده است.
۱۳۹۴/۱۰/۵ - ۱۵ : ۱۹
بیش از پنج روز از زمان تعیین‌شده برای تشکیل جلسه کارگروه فیلترینگ درباره تلگرام می‌گذرد اما با این وجود، جلسه مذکور تشکیل نشده است.
۱۳۹۴/۱۰/۲ - ۱۲ : ۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي