سرویس فضاي مجازي
کارشناسان بر اين باورند که واتس‌اپ در آينده‌اي نزديک ميزبان چند قابليت جديد و کاربردي خواهد بود و به کاربرانش اين امکان را مي‌دهد تا با بهره‌گيري از آنها بتوانند کارهاي خود را در آن بهتر انجام دهند.
پيام‌رسان‌هاي داخلي که هرکدام چند سال از عمرشان مي‌گذرد و در طول چند ماه اخير هم تعداد کاربرانشان افزايش يافته است، از چند صدهزار تا چند ميليون کاربر دارند که البته همچنان تا رسيدن به همتايان خارجي خود راه درازي در پيش دارند.
۱۳۹۷/۶/۷ - ۱۱ : ۲۴
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه فعاليت رسانه هاي نوين نبايد به پيام هاي مناسبتي ختم شود، گفت: دولتمردان ما نيز بايد با درک فضاي رسانه هاي نوين از ظرفيت اين رسانه ها استفاده کنند.
۱۳۹۷/۶/۷ - ۱۱ : ۱۵
شبکه اجتماعي يوتيوب قابليت جديدي را به پلت‌فرم خود افزوده است تا به کاربران ميزان استفاده و تماشاي ويديوهاي يوتيوب را اعلام کرده و هشدار دهد.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۱ : ۵۴
اخاذي ديجيتال که روش‌هايي از جمله حملات باج‌افزاري، فيشينگ و هک کردن اطلاعات را شامل مي‌شود، يکي از روش‌هاي حملات سايبري است که در سال ???? هم مورد توجه هکرها قرار دارد و البته براي مقابله با اين حملات، راه‌هايي در نظر گرفته و از سوي کارشناسان اعلام شده است.
۱۳۹۷/۶/۱ - ۱۸ : ۴
يکي از مشکلاتي که بسياري از کاربران شبکه اجتماعي اينستاگرام بويژه افراد مشهور با آن مواجهند، تايپ و انتشار کامنت و نظرات توهين‌آميز زير پست‌هاي عمومي آن‌هاست.
۱۳۹۷/۵/۳۰ - ۱۴ : ۳۵
مايکروسافت به‌تازگي اعلام کرده است که نسخه به‌روزرساني شده اپليکيشن اسکايپ به قابليت جديد آرشيو کردن مکالمات کاربران مجهز خواهد شد.
۱۳۹۷/۵/۳۰ - ۱۱ : ۵۵
تعدادي از کاربران شبکه با به اشتراک گذاري عکس اينستاگرام از هک شدن حساب هاي کاربري خود در يک ماه گذشته خبر داده اند.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۵ : ۵۵
رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: تصمیم گرفته شده است که باید 50درصد استفاده از پیام رسان ها باید از طریق شبکه های داخلی باشد.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۵ : ۲۷
معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی می‌گوید درخواست وزیر ارتباطات مبنی بر طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه غیرقانونی است.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۲ : ۵۴
نسخه اندرويد اپليکيشن پيام‌رسان واتس اپ نيز به قابليت جديد تصوير در تصوير (PiP) مجهز مي‌شود.
۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۱۲ : ۲۰
رييس هيات مديره شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به عزم و اقدام جدي وزارت ارتباطات از پيام رسان هاي داخلي گفت: اعتقاد داريم که معضل کنوني پيام رسان هاي داخلي بيش از مشکلات فني، مشکل عدم اقناع کاربران در استفاده از اين پيام رسانها است که وظيفه مشخص و اختصاصي وزارت ارتباطات نيست و دستگاه هاي ديگر بايد ورود کنند.
۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۴ : ۱۶
اپليکيشن پيام‌رسان واتس اپ امروز اعلام کرد که قابليت مکالمه و چت تصويري و صوتي گروهي را رسما به پلت‌فرم خود اضافه کرده است.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۲ : ۲۷
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: آخرین مهلتی که به فعالیت بدون فیلتر نسخه های فارسی تلگرام از جمله هاتگرام و تلگرام طلایی داده ایم 15شهریورماه است.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۷ : ۳۹
دبير شوراي عالي فضاي مجازي: ارزهاي مجازي در ايران قانوني مي‌شوند
دبير شوراي عالي فضاي مجازي گفت: احتمالا ارزهاي مجازي در ايران باز خواهند شد اما درباره اينکه چه ارزي باز شود هنوز تصميم‌گيري نشده است.
۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۷ : ۳۵
واتس اپ نسخه جديدي را براي کاربران آيفون منتشر کرده که به واسطه آن قادر خواهند بود با بهره گيري از دستيار صوتي سيري، براي گروههاي واتس اپ پيام بفرستند.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۱۰ : ۴۰
برخي بر اين عقيده‌اند که تلگرام اکنون در حالتي از بيم و اميد فيلتر و رفع فيلتر قرار گرفته و در آخرين اظهارنظرها، اعلام شده اگر خدمات پايدار داخلي در حوزه پيام‌رسان‌ها ايجاد شود، احتمال رفع فيلتر تلگرام در آينده وجود دارد.
۱۳۹۷/۵/۲ - ۱۰ : ۵۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي