سرویس فضاي مجازي
محققان و پژوهشگران امنيتي به تازگي دريافته اند که بدافزار جديدي در تصاوير متحرک رد و بدل شده توسط کاربران در اپليکيشن هاي پيام‌رسان وجود دارد که قادر است اطلاعات شخصي آنها را به سرقت ببرد.
تلگرام به عنوان یکی از سرویس‌های پیام‌رسانی که در ماه‌های اخیر مخصوصا در کشورمان کاربران بسیاری بدست آورده، بروزرسانی جدیدی را برای اپلیکیشن خود ارائه کرده که قابلیت‌های جالبی را به این سرویس افزوده است.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۲۲ : ۲۵
South by Southwest يا SXSW رويدادي براي نمايش تازه‌ترين خلاقيت‌ها و دستاوردها در تگزاس است که امسال به علت اعمال تبعيض عليه يک زن مسلمان آمريکايي خبرساز شده است
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۷ : ۴۶
مدیرعامل موسسه تبیان و عضو کارگروه فیلترینگ نگرانی نادرست کاربران از نقض حریم شخصی را یکی از دلایل این پرسش که «چرا ایرانی ها به شبکه‌های اجتماعی داخلی تمایل ندارند؟» دانست و از پیشنهاد رایگان شدن هزینه اینترنت شبکه های داخلی خبر داد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۰ : ۲
وزیر ارتباطات شایعاتی که طی هفته‌های اخیر مطرح شده و بحث کندی تلگرام را به اجرایی شدن فیلترینگ هوشمند مربوط می‌داند، رد کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۹ : ۳۷
مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات گفت: اگر دیروز تلگرافچی‌ها رعایت اخلاق را می‌کردند و اسرار مردم را به راحتی فاش نمی‌کردند، امروز نیز تلگرامی‌ها باید اخلاق را رعایت کنند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۱۱ : ۱۳
با استقبال گسترده کاربران از اپليکيشن ارتباطي تلگرام، به همان ميزان شمار پيام‌هاي تبليغاتي ارسال‌شده از اين طريق افزايش يافته است. به طوري که در حال حاضر روزانه هر کاربر ممکن است بيش از 10 پيام تبليغاتي در تلگرام خود دريافت کند و اين موضوع بسيار آزاردهنده شده است.
۱۳۹۴/۱۲/۲۱ - ۱۵ : ۳۷
تبلیغات گسترده پیرامون شبکه پیام‌رسان تلگرام در رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری‌ها موجب شده تا مصوباتی جداگانه برای برخورد با این رویه از سوی یکی از نهادهای تصمیم‌گیر، ابلاغ شود.
۱۳۹۴/۱۲/۲۰ - ۱۱ : ۲۰
فیس بوک در فوریه گذشته موفق به ابداع نرم افزاری شده که با جستجو در میان مطالب ارسالی کاربران اصطلاحات عامیانه جدید به کار رفته توسط آنها را شناسایی کرده و در قالب یک فرهنگ لغت اجتماعی ذخیره می کند.
۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۵ : ۳۹
مدیرعامل بیسفون با بیان اینکه نرم‌افزار «بیسفون» در حال حاضر امکان سرویس‌دهی به چند ده میلیون کاربر از کشورهای مختلف را دارد، گفت: بیسفون از نظر فنی و امکانات، قابلیت رقابت کامل با نرم‌افزارهایی مانند «تلگرام و واتس‌اَپ» را دارد.
۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۲ : ۱۳
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات با طرح سوالی از سوی مشترکان پیام رسان داخلی گفت: چرا بیسفون بعد از انتخابات خوب کار نمی‌کند؟
۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۱ : ۴۹
نماینده کمیته فیلترینگ انتقاد کرد؛ استفاده بی ضابطه از شبکه های اجتماعی خارجی
نماینده کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ گفت: حق مردم به دلیل فعالیت های بی ضابطه شبکه های اجتماعی خارجی زیر سئوال رفته است.
۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۱ : ۴۱
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در چهار جلسه پای صحبت اپراتورهای موبایل و پیام‌رسان‌ها نشست تا چارچوبی برای تصویب ضوابط و مقررات حاکم بر خدمات OTTها به دست آورد.
۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۱۱ : ۳۳
در نشست بررسی مشکلات شبکه‌های اجتماعی داخلی عنوان شد احتمال افت شدید درآمد اپراتورها
در نشست بررسی مشکلات شبکه های اجتماعی داخلی عنوان شد که اگر اپراتورها طرح تجاری خود را اصلاح نکنند و به سمت ارائه خدمات جدید حرکت نکنند، در آینده شاهد کاهش شدید درآمد اپراتورها خواهیم بود.
۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۲۲ : ۵۷
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: برخورد سلبی با پدید‌ه‌های نوین ارتباطی مانع استفاده درست از آنها می شود.
۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۲۲ : ۵۱
رئیس سازمان تنظیم مقررات پاسخ داد چرا شبکه‌های اجتماعی داخلی شکل نمی‌گیرند؟
رئیس سازمان تنظیم مقررات با اشاره به مواردی در خصوص قانونگذاری برای شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌های OTT به ارائه توضیحاتی در خصوص تلاش‌های صورت گرفته در زمینه حمایت از شبکه‌های داخلی پرداخت.
۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۲۲ : ۵۰
وزیر ارتباطات گفت: جای تعجب دارد که صدا و سیما در ارتباط با معرفی شبکه‌های اجتماعی داخلی سخت‌گیری می کند اما شبکه‌های پرمخاطب آن مدام تلگرام را تبلیغ می‌کنند.
۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۲۲ : ۴۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي