سرویس فضاي مجازي
غيرممکن به نظر مي‌رسد، اما يک آسيب‌پذيري بحراني در پيام‌رسان واتس‌آپ پيدا شده که مي‌تواند به هکرها اجازه دهد از راه دور و تنها با يک تماس تصويري کنترل واتس‌آپ شما را در اختيار بگيرند.
شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای تسهیل ارتباطات نوین جهت برقراری روابط شخصی و حرفه‌ای شناخته‌ شده‌اند و از این حیث روزانه شاهد حضور چهره‌های معروفی در این عرصه هستیم که البته ممکن است ماسکی از چهره‌ آنها به صورت یک صیاد باشد.
۱۳۹۴/۱۲/۴ - ۱۱ : ۵۹
در پشتیبانی از چندحسابی‌ها فیس‌بوک هم دنباله‌روی اینستاگرام شد
آخرین نسخه آپدیت‌شده فیس‌بوک مسنجر که از وارد شدن با چند حساب پشتیبانی می‌کند، سرانجام رسید.
۱۳۹۴/۱۲/۳ - ۱۳ : ۲۷
سرمایه‌گذاری 110 میلیاردی چه زمانی جواب می‌دهد؟ شبکه‌های موبایلی در معرض فیلترینگ هوشمند
وزیر ارتباطات از اعمال فیلترینگ هوشمند برروی تمامی شبکه‌های اجتماعی خبر داده است.
۱۳۹۴/۱۲/۳ - ۱۱ : ۳۱
بی تردید رسانه های مجازی فضای جدیدی از فعالیت های انتخاباتی را ایجاد کرده اند که باید و نبایدهای آن نباید دور از نظر بماند.
۱۳۹۴/۱۲/۱ - ۱۱ : ۱۷
عضو کارگروه فیلترینگ گفت: فیلترینگ هوشمند اینستاگرام بر مبنای پردازش هوشمند تصویر، در بستر HTTP قابل اجرا بود اما بعد اینستاگرام بستر ارائه محتوای خود را به سرویس HTTPS که پروتکل VPN منتقل کرد و اکنون پروژه دیگر کار نمی‌کند.
۱۳۹۴/۱۲/۱ - ۱۰ : ۵۲
مبنای شکل گیری شبکه های اجتماعی تداعی کننده ضرب المثل معروف ((گربه برای رضای خدا موش نمیگیرد)) است.اما این سلطه گران عرصه مجازی چطور از اطلاعات ما برای درآمدزایی خود استفاده میکنند؟
۱۳۹۴/۱۱/۳۰ - ۱۶ : ۰
یک مطالعه تازه در دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که میان استفاده از رسانه های اجتماعی و کم خوابی کاربران ارتباط وجود دارد.
۱۳۹۴/۱۱/۲۸ - ۱۹ : ۲۵
عضو کارگروه فیلترینگ با بیان اینکه به وابستگی مردم به تلگرام توجه داریم، گفت: اما اگر تلگرام به خواسته‌ موجه ایران تمکین نکند به سرنوشت شبکه‌هایی که هم فیلتر نشدند و هم حذف شدند دچار می‌شود که تاکنون تلگرام تا حدی به خواسته‌های ایران توجه کرده است.
۱۳۹۴/۱۱/۲۷ - ۱۰ : ۴۹
طرح اینترنت محدود و رایگان فیس بوک که در ماه های اخیر به جریان افتاده بود،چند روز پیش توسط رگولاتوری هند متوقف شد تا پایانی برای طرح بلندپروازانه این سلطان مجازی باشد.اما سوال اینجاست که دقیقا چرا این طرح از طرف مردم و دولت هند طرد شد؟
۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۱۷ : ۱۳
آمار اقتصادی به روایت دبیر شورای عالی فضای مجازی فیروز آبادی: دشمن به دنبال بازار 16 هزار میلیارد تومانی ICT ایران است
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: زمانی که وایبر فیلتر شد، مردم به به سراغ تلگرام رفتند و اگر تلگرام نیز فیلتر شود، به شبکه دیگری نقل مکان می کنند، بنابراین فیلترینگ شبکه های اجتماعی پاسخگو نیست.
۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۱۱ : ۳۹
رئیس سازمان تنظیم مقررات رادیویی خبر داد انعقاد بیش از 110 میلیارد تومان قرارداد برای فیلترینگ هوشمند
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اجرای طرح فیلترینگ هوشمند در برخی شبکه‌های اجتماعی گفت: بیش 110 میلیارد تومان قرارداد میان وزارت ارتباطات و صاحب نظران و متخصصین توانمند در بحث فیلترینگ هوشمند منعقد شده است.
۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۱۱ : ۲۷
آپدیت جدید نسخه وب تلگرام که اخیرا ارائه شده، اکانت برخی کاربران این شبکه پیام‌رسان موبایلی را اسپم کرده است که برای رفع آن باید دست به کیبورد شوید.
۱۳۹۴/۱۱/۲۴ - ۱۸ : ۰
رئیس پلیس فتا کیش به خانواده ها توصیه کرد که مراقب فرزندان خود در استفاده از شبکه های اجتماعی باشند.
۱۳۹۴/۱۱/۲۳ - ۱۲ : ۴۰
تیم تحقیقاتی آزمایشگاه کومودو حمله بدافزاری جدیدی که کاربران شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و پیام رسان واتس‌اپ را هدف قرار داده بود شناسایی کردند.
۱۳۹۴/۱۱/۲۱ - ۱۲ : ۴۷
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مناقصه فیلترینگ هوشمند اینستاگرام، تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی برگزار شده تا در نهایت این طرح اجرایی شود و بتوان به صورت هوشمند بر محتوای این شبکه‌های اجتماعی نظارت کرد.
۱۳۹۴/۱۱/۲۱ - ۱۲ : ۱۵
اگر در انگلستان باشید تنها به اندازه یک‌سوم کسانی که در آمریکای شمالی هستند برای شبکه اجتماعی فیس‌بوک می‌ارزید و اگر جای دیگری زندگی می‌کنید، این عدد می‌تواند حتی کمتر از این باشد.
۱۳۹۴/۱۱/۲۰ - ۱۳ : ۴۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي