سرویس کسب و کار
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در شرایط تحریم حوزه ارتباطات از رونق خوبی برخوردار است گفت: امروز بسته‌ای 14بندی به تصویب رسید که بخشی از آن به موضوع فضایی و فناوری اطلاعات در زمینه تسهیل کسب و کارهای نوپا مربوط بود.
رئيس کميسيون نرم‌افزار نظام صنفي رايانه‌اي با انتقاد از عدم شفافيت قوانين اين حوزه گفت: اکثر قوانين از شرکت‌هاي توليدي و صنعتي به شرکت‌هاي ارتباطات و فناوري اطلاعات به ارث رسيده‌اند، در صورتي که تمام حقوق فعالان اين بخش را در برنمي‌گيرد.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۲ : ۴۶
در حالي امروز برخي مشتريان از هک شدن حساب‌هاي بانک ملت و خالي شدن حساب‌هايي با ارقام چندين ميليوني خبر دادند که اين بانک اعلام کرده است هيچ هکي صورت نگرفته و موضوع به اختلالاتي در سرويس حواله اينترنتي آن مربوط بوده است.
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۵ : ۳۳
هر بسته شامل یک گوشی گلکسی S8 یا گلکسی S8+ (بنا بر انتخاب کاربر)، یک شارژر بی‌سیم، کاور شفاف، محافظ صفحه اصلی گوشی گلکسی S8 یا S8+ ، یک عدد کابل USB Type-C اضافه برای راحتی شارژ گوشی در هر زمان و مکان خواهد بود.
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۴ : ۴۴
دبير سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران با اشاره به لزوم شناسنامه‌دار کردن کالاهاي ICT براي آگاهي از ويژگي‌هايي که در سطح کشور دادوستد مي‌شوند، يکي از موانع اين پروژه را تعدد متولي‌ در اين حوزه دانست و گفت: براي کاهش هزينه‌هاي اين پروژه بهتر است به جاي بازتعريف استانداردها، از نظام‌هاي استاندارد بين‌المللي استفاده شود.
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۰ : ۱۱
قاچاق دیجیتال مشکل اساسی حوزه IT باید از نرم‌افزارهای خارجی مالیات اخذ شود
یک کارشناس حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قانون اخذ عوارض از نرم‌افزار و بازی‌های رایانه‌ای خارجی باید تصویب شود.قاچاق دیجیتال بیش از آنکه به ضرر شرکت سازنده باشد به تولیدکننده داخلی آسیب می‌زند.
۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۱ : ۳۸
در حالی که تصور می شد به علت سیاست های اقتصادی خاص دولت ترامپ و برخی به روزرسانی ها ممکن است قیمت نهایی آیفون 8 از هزار دلار فراتر رود، این فرضیه رد شده است.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۲ : ۱۰
همراه اول جزئيات رديف «درآمد عمومي دولت» در قبوض تلفن همراه را تشريح کرد.
۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۸ : ۵
مدیرعامل یک شرکت خدمات رایانه‌ای گفت: ضعف فنی یک شرکت پرداخت الکترونیک وابسته به یکی از بانک‌های خصوصی موجب بروز اختلال میلیون‌ها خرید در مرحله پرداخت شده به نحوی که برآوردهای اولیه حاکی از ایجاد 70 میلیارد تومان خسارت است.
۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۱۷ : ۱۵
محبوبیت برنامه های موبایلی روز به روز در حال افزایش است و بررسی ها نشان می دهد این محبوبیت در سال های آینده رشد چشمگیری خواهد داشت.
۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۰ : ۵۱
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مردم در سال 96در انتظار شکوفایی اقتصادی باشند.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۱۶ : ۳۳
رئيس دفتر فناوري هاي نوين مرکز پژوهشهاي مجلس، کارنامه وزارت ارتباطات را در خصوص حمايت از توليد محتواي ديجيتال و صنعت نرم افزار، در سالي که گذشت غيرقابل قبول توصيف کرد.
۱۳۹۶/۱/۸ - ۱۵ : ۵۳
وزیر ارتباطات گفت: در سال 95، 720 هزار شغل ایجاد کردیم و این کار بزرگی بود که با تکیه بر شعار رهبری باید امسال برای ایجاد یک میلیون شغل در کشور هدفگذاری کنیم.
۱۳۹۶/۱/۵ - ۱۹ : ۳۱
شیوه امروزی سفر کردن تغییر شگرفی کرده است. اکنون فناوری به خدمت سفر درآمده تا نه تنها از هزینه های مسافر بکاهد، بلکه امکانات بیشتری نیز برای او فراهم کند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۴ : ۵۸
اپليکيشن کارپينو با دريافت مجوز از معاونت حمل و نقل شهرداري تهران و سازمان تاکسيراني اعلام موجوديت کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۲۲ : ۱۸
اپلیکیشن درخواست تاکسی با نام «کارپینو» فعالیت خود را آغاز کرد تا به کورس رقابت با اسنپ و تپسی بپیوندد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۲۱ : ۳۵
اپلیکیشن موبایلی سازمان تاکسیرانی به‌زودی برای رقابت با اسنپ و تپسی آغاز به کار می‌کند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۶ : ۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي